| KM3 a întrebat:

De ce mi se pare ca regulile TPU se aplica numai la unii si cateodata? De exemplu,tot vad zilele astea intrebari de la utilizatori TPU care cauta rezolvarea la o problema de matematica,iar eu odata cand am postat o intrebare prin care ceream niste informatii pentru un referat, mi s-a respins intrebarea.Alta data am tot vazut utilizatori care postau intrebari gen:unde pot vedea serialul x online.Eu cand am postat o intrebare de acest gen mi s-a respins, iar cand am cerut sa fie reanalizata intrebarea mi s-a raspuns ca cei de la TPU nu incurajeaza pirateria.Inteleg de ce au aceste reguli si sunt chiar de acord cu ele, dar de ce se aplica numai la unii utilizatori?
p.s:nu vreau sa fiu luata in nume de rau...

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că site-ul nu are sute mii de moderatori, care să supravegheze non-stop tot ce mişcă.

Când mai vezi astfel de postări, raportează-le!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Este adevarat ceea ce ai observat tu, dar nu uita ca sunt peste 800 de mii de useri, postari sunt cu duiumul, iar moderatori mai putini, asa cum a specificat si user NOname, poti raporta/sesiza... esti user senior si poti raporta, iar daca esti amabila, imi poti trimite link si te ajut sa raportam..multe raportari/eliminare mai repede.
O zi frumoasa sa aihappy

| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca nu au fost observate si raportate.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa stii ca nici moderatorii si nici userii care in mod obisnuit au obiceiul sa raporteze asa ceva nu le pot vedea toate postarile care incalca regulamentul.
Poti raporta sau sesiza tot cea ti se pare ca incalca regulamentul.Cu cat vom fi mai multi care ar face asta, asemea postari vor disparea mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postarile de acest gen trebuie urmarite aproape la fiecare 10-20 minute si e dificil in decursul unei zile intregi. Raportam si noi ce apucam. Nu putem sta o zi intreaga pe site. Si nu toti avem mereu chef si de facut curat. In mod normal nu e de datoria noastra, ci de a administratiei TPU (sa urmareasca site-ul si fara a primi sesizari).

| Wukii a răspuns:

Bună!

Și eu am observat această problemă, dar între-adevăr, sunt puțini moderatori. Dar dacă mai vezi postări care încalcă regulamentul, poți raporta oricând happy

O zi bună!

| Ksonik77 a răspuns:

Buna, eu ma mir cum tin pasul asa putini admini cu asa multi utilizatori, cum a spus si carameoa si NOname! Nu este asa usor sa fii administrator! Daca vrei poti sa raportezi la caramela si te va ajuta! Numai binehappy