| anonim_4396 a întrebat:

De la cate fundite se poate ajunge expert TPU sau userul anului?

Răspuns Câştigător
| Biby a răspuns:

Buna.
Ca sa fii User-ul Anului trebuie mai intai sa fii exper TPU.Cand o sa se aleaga User-ul Anului 2011 toti utilizatorii sunt pusi sa voteze.
Pana acum NOname si Brigaela sunt User-ul anului.
Ca sa fii expert TPU:
Un lucru este sigur:nu prin funde,cum fac 90% din utilizatori de aici.
Oricine poate devenii expert TPU,singurele conditii OBLIGATORII,dar mai sunt si exceptii sunt:
- sa fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere
- sa fi oferit, in mod consecvent, informatie care sa fie de folos celorlalti; raspunsurile cu caracter conversational, trivial sau zeflemitor nu se iau in considerare
- sa nu fi jignit alti utilizatori
- sa fi respectat politica TPU.ro si scopul esential pentru care acesta a fost creat
Acei utilizatori care provoaca sau stimuleaza conflicte, cei care jignesc, hartuiesc, abuzeaza de functiile site-ului, spameaza sau incalca in oricare alt fel politica noastra sau termenii si conditiile tpu.ro, au sanse mult mai mici de a deveni Experti TPU.ro, deoarece consideram ca acestia inteleg gresit menirea site-ului Toti Pentru Unu si il folosesc in alte scopuri decat cel pentru care e destinat.
Sunt expertii TPU si cu 40-60 de funde,dar care da raspunsuri foarte folositoare si cel mai important nu cere funde.
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Titlul de expert nu depinde de numărul de funde (nu este stabilit un anumit număr la care devii automat expert). Trebuie să ai o activitate susţinută şi îndelungata pe TPU, în teorie cel puţin 500 de raspunsuri şi două luni, în practică cu mult mai mult, să ai multe răspunsuri folositoare, din mai multe domenii ori chiar să fii expert într-un domeniu. Când echipa TPU va considera că îndeplineşti condiţiile şi că meriţi titlul ţi-l va acorda. Succes şi numai bine!

| Jessica a răspuns:

Buna! Nu conteaza numarul fundelor, conteaza continutul raspunsurilor si trebuie sa ai cel putin 500 voturi folositoare, iar userul anului se alege pe la sfarsitul anului [ adica noi votam ]. Userul anului 2010 a fost NOname.

| unCalutz a răspuns:

Buna!

Expert TPU sau Userul Anului nu se aleg dupa funde.

Ca sa devii Expert TPU sau Userul Anului trebuie sa dai cat mai multe raspunsuri la intrebari.Si raspunsurile care le dai sa fie folositoare.

Sper ca te-am ajutat.

| ImmortalQueen a răspuns:

Nu conteaza numarul funditelor ci cat de bune sunt raspunsurile pe care le dai si trebuie sa ai multe happy

| Smiley a răspuns:

Cred ca sunt necesare 1000 sau chiar mia multe funditetongue