| Jipa95 a întrebat:

Frumos limbaj mai au unii utilizatori pe site-ul asta. Nu stiu de ce atata frustrare pe ei cand incerci sa le explici ceva si ei pur si simplu o tin pe a lor. Nu spun ca foarte multi useri ofera raspunsuri total eronate celorlalti care au nevoie de ajutor, dar ar trebui sa mentina si un limbaj cat mai decent. Domnul Salontanul spre exemplu mi-a trantit o vorba dulce in privat dupa care mi-a dat igonore dupa ce i-am explicat ca raspunsurile lui nu sunt tocmai concludente in ceea ce priveste intrebarea.
http://postimg.org/image/esdt2djxf/
V-am dat decat un mic exemplu, mai sunt si multi altii, dar nu dau nume aici sau le fac reclamatie adminilor, n-am nimic de impartit cu nimeni.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Salontanul mereu da raspunsuri in 2 peri cum sunt o groaza de useri pe aici... nu le convine cand sunt corectati si pac... ignore.

trimite poza pe http://www.tpu.ro/contact

poate se face ceva

| T0T a răspuns:

Și eu am pățit asta cu el mai demult, cam același lucru după ce bătea câmpii. Nu mă laud că am un limbaj exemplar dar nu cred că bat câmpii ca alții.

| Fatamuntilor a răspuns:

Stii bine ca limbajul nepotrivit poate fi sesizat la admini.
Sper din toata inima ca noua administratie sa ne considere pe toti egali indifent de vechime pe site,statut,sau cat de activ esti.
Am patit-o si mai rau -cuvinte,,dulci'' adresate in privat, nu s-au luat masuri, mi-a sporit neincrederea in site... poate ai mai mult noroc. Poate s-au schimbat regulile.
Cat despre raspunsurile considerate eronate, poti vota, desi nu cred ca are vreo relevanta!
Succes, capul sus, toti avem un,, Salontanul''

| SasNetRomania a răspuns:

Si eu am patit cu 3 tipi de aici, ii astept la cotitura si ii ard.
Au impresia ca daca ne injura pe privat si ne dau block nu putem da de ei, tristi si prosti in acelasi timp.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Am observat si eu ca Salontanul raspunde gresit si apoi de-a dreptul violent daca e atentionat. Ca a trimis acel mesaj jignitor pe privat, ar trebui stiut si de administratorii site-ului.
De multe ori a si raportat raspunsuri bune, pentru a cistiga el punctele. La ce-i folosesc, nu stiu.
Si da, multi useri raspund in bascalie, pe linga subiect, numai pentru punctaj, ca au primul raspuns sau ca primul primeste automat funda daca nu e data de userul cu intrebarea. AICI ar trebui sa faca ceva adminii. Dar se pare ca lor le convine ca userii sa se certe, numai sa stea cit mai mult activi pe acest site.
Stiu ca acest raspuns va fi sters de admini si ma vor suspenda. Dar, acesta este adevarul gol-golut.