| Florisa a întrebat:

Hello toti pentru unu! De ce la fiecare intrebare pe site spuneti dau funda? si de ce cei care raspund spun "funda"?
Cand m-am inregistrat,faceam la fel,dar acum dupa ceva timp ma gandesc care este scopul nostru de fapt,sa luam fundita, sau sa ne ajutam semenii.
Eu cred ca primul lucru la care ar trebui sa ne gandim cand scriem un raspuns ar fi sa-l ajutam pe acel om, si nu sa asteptam ceva in schimb.Hai sa ne ajutam semenii, eu zic ca funditele nu ne ajuta, ce conteaza este sa facem un bine.
Voi ce parere aveti despre toate aceste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Exact,toti care fac ceva, fac doar de dragul de a primi funditele alea in loc sa ajute omul, acesta e scopul nostru pe site, de a ajuta, fara a astepta sa primim ceva in schimb.
Te pup!

2 răspunsuri:
| GeorgiaaRose a răspuns:

Păi toţi spun că dau fundă pentru a atrage persoane. Adică să răspundă cât mai mulţi.

| MoglanEliza26 a răspuns:

Cei care pun intrebarea, spun : Dau Funda! Pentru a atrage persoane, asa avand mai multe raspunsuri intrebarea respectiva.
Cei care raspund, spun : Funda? Pentru a primi " Funda ". Intr-un fel sau altul, cersesc Funda. ( Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar majoritatea utilizatorilor fac asta, chiar si eu, din cand in cand. )
Sper ca te-am ajutat!