| CodeLights a întrebat:

Pănă in acest moment am descoperit 3 utilizatori care folosesc mai multe conturi TPU pentru aș-i acorda funde!
De ce administratorul acestui nu dorește să elimine aceste conturi și prin acest mod va da ocazia și celor cinstiți să căștige funde?!
Nu mi se pare cinstit și nici corect ca un singur utiliazator TPU să dețină mai multe conturi TPU cu care să-și acorde singur funde apoi să devină campionul zile și alte chestii de acest gen!
Hai să dăm și altora ocazia să căștige funde și să devină campioni zilei intr-un mod cinstit și onest!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este voie ca un user să aibă cont multiplu ( mai multe conturi ) pe TPU deoarece încalcă Regulamentul!

În cazul în care descoperi useri care încalcă Regulamentul TPU ( în acest mod sau în alte moduri - vezi http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12 şi http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#40 ), poţi trimite un mesaj direct la Admine şi explici situaţia :
http://www.tpu.ro/contact

Toate cele bune.

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.tpu.ro/contact
Daca ai descoperit asa ceva, copiaza link-urile conturilor si trimite-le prin functia contact adminilor.
Ei vor verifica si automat le vor anula daca se constata ca ai dreptate
O seara buna:)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum ai descoperit ca are mai multe conturi? Cu ce program?

| CodeLights explică (pentru Salontanul):

Foarte simplu! Nu-ti trebuie nici un program!
intri pe profilul lui, și te uiți de cănd are contul de TPU!
Apoi te uiți să vezi căte funde a căștigat!
Dacă are 400 de funde in 3 luni ( așa cum este cazul nostru ) intri pe profilul lui și deschizi in new tab toate răspunsurile lui căștigătoare și vei vedea că sunt cam aceleași conturi care îi acordă fundă mereu, așa cum este in cazul nostru, eu am deschis 10 linkuri și erau două conturi care mereu i-au acordat fundă! Deci fă și tu un calcul, dacă ăsta are două conturi cu care își acordă căte două funde in fiecare zi timp de trei luni sunt fix 124 de funde! Iar tu cu un singur cont poți pune mai multe intrebări in care poti acorda funde desigur, deci cu alte cuvinte, cu un cont TPU poți pune 10 întrebări și 20 de întrebări la care poti răspunde in timp, nu este obligatoriu să dai fundele in aceiași zi, o poți face cand dorești tu!
Deci, cu alte cuvinte, este imposibil să căștigi 400 funde in doar 3 luni de zile, doar dacă mai deți incă două counturi, trei, patru chiar!

| Salontanul a răspuns (pentru CodeLights):

Multumesc! Am inteles! Ma bucuram daca era un soft. Puteam descoperi si pe alte site-uri.

| CodeLights explică (pentru Salontanul):

Păi nici nu mai trebuie un soft atăta vreme căt se vede clar cum aceleași profiluri de TPU acordă mereu doar unui singur utlizator TPU funde mereu!
Iar pe alte site-uri te poți uita după ip-uri!
Și aici ar merge dar e multă muncă de birou și na, pănă la urmă nu este treaba mea asta! laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai trimis un mail aici cu problema ta?
http://www.tpu.ro/contact

| CodeLights explică (pentru suntserios):

Îti mulțumesc frumos pentru mesaj!
Nu știam că pot face sesizare direct la adminul acestui site!
Tocmai ce am trimis mesaj administratorului acestui site!
Nu mi se pare corect ca un singur utilizator TPU să folosesească mai multe conturi TPU cu care să-și acorde singur funde, dar și pentru a le folosi pe post de a jigni lumea!
Păi in felul acesta își vor inchide conturile o grămadă de utilizatori TPU dacă cei care administrează acest site nu vor lua măsurile care trebuiesc luate!

| Fatamuntilor a răspuns:

Trimite sesizarea ta contact cu profilul utilizatorilor care ii banuesti! Dar pana luni vei primi raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect! O funda cinstita pentru toata lumea!
Bă! deci s-o strangi la pieptul tau, s-o pretuiesti mă, sa-ti faci treaba cu ea, sa te insori cu ea...sa-si faca femeile vanatai la picioare pe sub masa de la semne, la cat de cool iti sta cu fundele in profil.Bă! sa vina papa de la Dubai, yea! era prea lame in Rome, sa-si inceapa fiecare speech cu numele tau de user TPU pe buze.

| CodeLights explică (pentru anonim_4396):

Cănd lași mesaje aiurea și in bătaie de joc doar că ai drepturi de administrator, atunci e bine să te aștepți și la consecințe!
Cănd lași mesaje aiurea e bine să ți le asumi, in primul rănd, in al doilea rănd e bine să nu te oftici, căci am văzut cam multă lume ofticată pe acest site care nu-și asumă propriile tămpenii și se apucă să-și șteargă mesajele! Mai rău, se paucă să si le șteargă pe ale altor utilizatori!

| Morenna10 a răspuns:

Pentru ce sunt fundele?

| CodeLights explică (pentru Morenna10):

Pentru ăia cărora le place să lase mesaje aiurea tongue laughing

| CodeLights explică:

" InquireWithin " acest utilizator folosește mai multe conturi TPU cu care își acordă funde dar le folosește și pe post de a jigni lumea!
Sper că administratorul acestui site să se găndească mai bine că totuși nu e frumos să furi funde și să căștigi premii nemeritate, doar prin prisma faptului că un utilizator are mai multe conturi TPU!