| sasa1sasa1sasa1 a întrebat:

Roboțelul!
Cum se face că mie roboțelul îmi corectează cîte un cuvînt (ex: pînă, pana - nici măcar cu diacritice!) și nu pot trece pînă nu fac cum vrea el, iar alții (mulți) au postări întregi complet agramate, de abia înțelegi ce vor să spună și totuși, roboțelul "nu vede" enormitățile iar postarea apare?
P.S. Uneori, chiar îmi corectează... greșit sad

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Cica,inca se mai lucreaza la robotel.Si ni-e mi s-a intamplat ca robotul sa ma corecteza in special acolo unde trebuie sa pun cratima, desi eu stiam ca este corect.
In robotel sunt introduse cateva cuvinte uzuale, cele mai des folosite.
Nu am vazut ca robotul sa corecteze cu diacritice....nu toata lumea le foloseste.
Poti scrie la contact problema ta, ca adminii sa introduca, daca este necesar, noile cuvinte!

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru Fatamuntilor):

" sa ma corecteza"? Iata ca nu te-a corectat! happy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Ai drepate! Am zis ca nu toate cuvintelele sunt introduse!rolling on the floor

| sweetys a răspuns:

Mie imi scoate cratima ori o pune chiar daca nu este nevoie( la sau/s-au, sa/s-a) sau imi puna i din a la sfarsitul sau inceputul cuvantului, si nici diacriticele du mi le ia. Asa ca e o problema generala big grin

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru sweetys):

Stiu-stiu. Dar oare adminii ce ne spun?