| Kira22 a întrebat:

Sal TPU cum caut utilizatori TPU ca sa ii pot pune prieteni adica unde caut?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Intri la "Comunitatea": http://www.tpu.ro/useri.
Succes!

7 răspunsuri:
| denyiuly a răspuns:

BUNA!
uite aici link-ul: htpp//www.tpu.ro/useri.scrii in a doua casuta.
pa, pa:-h

| Tamiki a răspuns:

Pai dedesubtul pozei de profil ai "Cere prietenia" sau ceva de genu si "Trimite mesaj". Dai la "cere prietenia" si astepti sa accepte.

| Graphee a răspuns:

- http://www.tpu.ro/useri, scrii în acel dreptunghi alb numele respectivului, lângă 'Caută'. *în caz că nu e în top 100* Dai clcik pe profilul respectivului, iar după poză apare 'Adaugă ca prieten'. Este un dreptunghi verde. Apeşi pe el. Şi respectivul dacă acceptă cererea de prietenie, intră în lista ta de prieteni.

| xCottonCandy a răspuns:

Buna! dai la vizualizare profil care e in paretea stanga si apare profilul tau cu intrebari,punctaj,etc,deasupra avatarului scrie utilizatori,dai click acolo si gata, sper ca te-am ajutat, fundita?

| xCottonCandy a răspuns:

Buna! dai la vizualizare profil in stanga,si apare profilul tau cu intrebari, punctaj etc, deasupra avatarului tau scrie utilizatori.Apesi acolo si gata. Sper ca te-am ajutat. Fundita?

| cristy_8962 a răspuns:

Pai ii vezi pe cei care iti raspund da? dai click pe poza lor si dai cerere de prietenie, sau pe cei din lista de intrebari! sper ca te-am ajutat, funda?
smugwinking

| ciokolata_2743 a răspuns:

Salut,pentru a adauga utilizatori pe TPU mai intii intri in "vizualizare profil"acolo mai sus de poza scrie cu albastru "prima pagina>utilizatori>" dai clik pe utilizatori, mai departe te discurci singur e foarte simplu, sper ca te-am ajutat. funda?