| Kamelia69 a întrebat:

Salut, as vrea sa aflu ce insemna"funda". Ma puteti ajuta? plizzzz

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Şi mai ceva, dacă după cele 5 zile, pe care le ai la dispoziţie din ziua, în care ai postat întrebarea, nu ai ales câştigătorul, iar cel puţin un răspuns are minim 5 voturi (în total) de "inteligent" şi/sau "folositor", atunci răspunsul câştigător va fi selectat automat de roboţel TPU (în funcţie de numărul de voturi). Însă dacă nici un răspuns n-a strâns cele 5 voturi până în a 5-a zi, atunci vei putea singur să hotărăşti, când şi dacă vrei să premiezi vreun răspuns.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes! Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| spxinsane a răspuns:

Bună,

"Fundă" reprezintă recompensa dată de autorul unei întrebări pentru răspunsul care a fost de cel mai mare ajutor.

Mai multe aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

O zi bună

| Kristtine a răspuns:

Funda e un fel de mulţumesc pentru cei care te ajută şi îţi răspund la ce întrebare postezi tu pe site. De exemplu dacă pui o întrebare şi ai mai multe răspunsuri iar cel care ti se pare corect vrei sa-l alegi du-te in dreapta si vezi ca apare Alege câştigător. Dă click acolo apoi urmează o altă întrebare şi apeşi DA.

| Lavy a răspuns:

Este ca un premiu care ni-l dai noua pentru ca am raspuns corect, sau cum iti doreai tu! Funda o dai atunci cand te ajuta un raspuns! Sper ca te-am ajutat Bafta!

| fulgerul46 a răspuns:

Funda pe TPU este ca o recompensa oarecum ca ai ajutat alti oameni

| DamiPapucii a răspuns:

Este o funa portocalie.Cand pui o intrebare ceilalti iti raspund si in stanga pe acolo pe undeva este aceea funda portocali pe care scrie ''declara raspuns castigator''dai acolo sh gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca esti noua pe-aici si de-aia nu sti sti ce inseamna
Pai, funda desemneaza raspunsul castigator si care este folositor.Cu cat ai mai multe funde, cu atat ai mai multe sanse sa devii expert TPUhappy

| BiancaStoran a răspuns:

Funda=in dreapta vei vedea o panglica portocalie cu un 1 pe ea, ea este folosita pentru a alege raspunsul care te ajuta cel mai mult la intrebarea pe care ai acordat-o.Dar noi zicem funda sau funditza.Panglica se acorda ca un fel de premiu pentru cel care te ajuta. Sper ca acum ai inteles ce inseamna funda.

| ChishyyAlle a răspuns:

Funda se da pentru raspunsurile castigatoare pe care le aleg cei care pun intrebare!
Sper ce te-am lamurit!winking
Pupici,
AleAly

| AdeNoid a răspuns:

Funda este ca un fel de premiu pe tpu.Cu cat "aduni" mai multe funde cu atat esti mai bun pe TPU. Fundele se dau ppentru raspunsurile cele mai bune.De exemplu la intrebarea asta tie o sa iti raspunda mai multe persoane, iar tu dai funda celui a carui raspuns ti s-a parut cel mai potrivit. Funda se afla in dreptul raspunsului si seamana cu o panglica.Da click pe ea si asa oferi funda(cand se face portocalie). Sper ca te-am ajutat:*

| FacebookManiac a răspuns:

Buna!
Funda este un fel de premiu pe care il primesti daca raspunsul tau a fost ales castigator, poti atat, sa primesti funde de la utilizatorii TPU cat si sa dai funde altor utilizatori care ti-au raspuns la intrebari.Cand dai o funda inseamna ca consideri ca raspunsul respectiv te-a ajutat cel mai mult si ca merita premiul adica funda.
Numai Bine! Succeshappy.

| Kamelia69 explică:

Merci tuturor...acum stiu ce inseamnaa ''funda''

| ORGiGii_1610 a răspuns:

Cand Dai Funda.
(adica la raspunsul primit in dreapta este o medalie cand o dai inseamna ca ala este raspunsul castigator)

| ZzDeeea a răspuns:

Pai ayunci cand un raspuns este bun dai "funda" dik in dreptul raspunsului este o chestie care scrie"declara acest raspuns castigator"...:pintelegi iar daca vrei dai click pe ea si ai dat o fundahappy

| DJBenY a răspuns:

Ai in dreapta raspunsului o fundita cu nr. 1. Funda?

| dobrev a răspuns:

Pai funda inseamna asa:la TPU cand pui o intrebare si ai primit mai mult raspunsuri,si doar un raspuns este cel mai bun ii dai funda acea funda este gri dar cand pui sageata pe ea se face portocalie,poti sa eu oferi raspunsului corect apasand p ea ea este in dreapta raspunsului, sper ca te-am ajutat, pup