| CosminRR a întrebat:

Salut
Cand incerc sa trimit un mesaj privat, imi spune: "Statutul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator."
Cum fac sa pot trimite mesaje private?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Toți utilizatorii sunt împărțiți în două categorii: "Juniori" și "Seniori".
Vei putea să votezi, să raportezi, să folosești chat-ul și să trimiți mesaje, când o să deveni membru "Senior".
Trebuie să ai peste 100 de răspunsuri şi cel puţin 10 zile de la data înregistrării. Pentru mai multe detalii intră aici: http://www.TPU.ro/blog/?p=2183.

Dar în același timp depinde cum are setat profilul cel căruia dorești să-i trimiți un mesaj, la "Editare profil" -> "Vreau să primesc mesaje de la:". Sunt 4 opțiuni în total: "Toţi membrii TPU", "Toţi membrii seniori TPU", "Prietenii mei de pe TPU" şi "Nici o persoană".
Poți să-l rogi public să-și schimbe setările și atunci vei putea să-i trimiți mesaje deja de acum.
Succes.