| Daria11Dragutzaa a întrebat:

De ce nu pot da raspunsuri pe TPU? Scrie asa:
Daca emailul nu e confirmat nu poti da mai mult de 5 raspunsuri...
Dau Funda happy

Răspuns Câştigător
| Den30 a răspuns:

Atunci cand iti faci cont pe TPU trebuie sa-ti pui un email..si dupa ce l-ai pus trebuie sa intrii pe Yahoo [email-ul tau] si vei primi un mesaj de la TPU. Da pe mesajul ala si..cred..ca..te pune sa faci ceva si dupa daca ai emailul confrimat poti raspunde la cate intrebari vrei tu happy

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să-ţi confirmi adresa de e-mail cu care ţi-ai făcut contul de TPU!

Ar fi trebuit să primeşti un e-mail de confirmare a contului ( trimis "instant" de serverul TPU )!

Teoretic, trebuie să îţi accesezi contul de e-mail cu care te-ai înscris pe TPU şi acolo ai un link de confirmare ( dai click pe el, NU trebuie să trimiţi nici un mesaj )!

Verifică şi în folderul de "Spam"...

"15. De ce nu mai pot posta intrebari si raspunsuri?
Daca ai postat 10 intrebari si raspunsuri, dar nu mai poti continua, e din cauza ca nu ti-ai confirmat adresa de e-mail. Poti solicita retrimiterea mesajului pentru confirmarea adresei de e-mail de la Editare date profil." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#15

Dacă, totuşi, nu reuşeşti să găseşti/primeşti acel e-mail, atunci trimiţi un mesaj din secţiunea "Contact" - colţul dreapta sus, ori de la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

Toate cele bune.

| AirănMeidăn a răspuns:

Trebuie sa confirmi cu email-ul. Trimiti cerere de confirmare, iti apare in stanga niste chestii portocalii, si dai pe ele ca sa ti se trimita un e-mail.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ți-ai răspuns singura la întrebare. Trebuie sa confirmi adresa de email.