| anonim_4396 a întrebat:

Salut, din nou, oameni cu probleme de somn.Desigur, eu mai am si alte probleme pe langa cele nocturne ca nu am ce face decat sa ma ingrijoreze starea acestei categorii.Iar acum vin cu intrebarea intrebarilor: De unde-mi pot downloada manele? :-? Shaorma se poate comanda sa ti-o livreze direct la domiciliu? ca mi-i lene sa fac efort sa ma duc pan' la coltu' blocului sa-mi iau, care ar mai fi farmecul...Dar'a statusuri, sau cum naiba se numesc, d-alea stiti voi ca sa moara dusmanii de oftica c-asa-i misto.Cum sa-mi dau si eu aere pe aici intr-un mod mai civilizat? in genu' "cu muschi, da' si cu minte (credibil)".Hmm, atatea intrebari.

Okay, daca ati terminat de scuipat monitorul acum vine si urmatoarea intrebare, si anume DE CE sunt atatia useri care posteaza pe zi numai treburi ce nu au absolut nici o legatura cu categoria de fata? Pe bune ca-s sacaitori, no hate here.Dar TDT este TDT, nu,,totul despre jocuri/mancare/sporturi/reclame/pasta de dinti/melci etc."
Pentru intrebarile care nu se,, integreaza" corect la o anumita categorie acestea ar trebui mutate numaidecat, iar probabil ca si un mic avertisment prin e-mail, pentru cei ce continua sa incadreze un post la categoria gresita, nu ar strica.Iar multe raman nemutate, fiind la o adica okay sa nu respecti niste,, reguli", de baza, spun eu.
Cum pot fi sesizati adminii in legatura cu ceva ce-i, oricum, la ordinea zilei aici? Inafara de a le face onoarea sa le trimit cate 20-30 de biletele de dragoste pe zi la,, contact" in care sa ma plang in mod haotic de administrarea site-ului? Butonul de report ajuta la ceva? :/, am apasat de vreo 2-3 ori pana acum pe acesta, in toata istoria mea pe aici, si... https://www.youtube.com/watch?v=Re72di5phM0
Ati prins ideea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.tpu.ro/......alti-care/

Citeste ce a scris metanie. Mai grav e si când exista useri care cred in anomalii ce au loc pe site. Bine, oricum nu poti avea pretentii asa multe de la acel user, dar nu e bine ca avem atata gunoi pe „ici colo".

Ai si auzit-o pe una dintre „femeile de serviciu" ale TPU. Vrea sa fie platita. Mi se pare normal. Adminele alea doua sunt platite pe ce? Pe niste raspunsuri semi-automate la mail-urile de la Contact? :D

Bine, lasand mistourile asa doar deoparte, pe orice site/forum de genul acesta nu e nimeni platit sa faca curatenie. Exista moderatori care sunt asignati din start moderatori special ca sa asigure curatenia. Pe TPU e alta treaba. Trebuie sa atingi n-spe mii de postari si sa te laude cineva ca sa ti se dea un chenar smecher, iar tot atunci poate poate primesti si niste butoane extra. Ei bine, e limpede ca cei mai multi isi folosesc acele butoane doar in avantajul lor, fiindca le privesc doar ca pe niste cadouri personale.

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hehe, simpatică abordare (îmi aminteşti de cineva).

Faza e că mulţi dintre cei care obişnuiau să mute întrebările acolo unde le e locul (printre care şi eu) s-au cam săturat să facă munca altora. Le mai mut şi acum, dar mai rar.
Dar o poate face oricine, completând formularul de după răspuns.
Dacă eşti pus pe fapte mari şi tot n-ai somn, poţi să încerci şi tu.
Spor la treabă! happy

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Sorry to ruin your surprise but is actually a,, she", "pusă ă ă ă...", pardon, era sa ma inec citind altceva si de aici si,, ă"-ul vietii.

Formular? Tin minte si de un formular dupa fiecare comentariu la cate o intrebare, dar acum nu stiu de ce nu imi mai apare sad, iar user junior numai is daca mi-am numarat eu corect raspunsurile, ma rog, scrie acolo pe profil, dar nu ma pot abtine sa nu ma citesc, sunt fanul meu nr. 1 :X.

Merci, voi avea nevoie, sa stau sa,, corectez" p-aci e ca si cum m-as duce pe santier, mai rau tongue.Dar voi incerca oricum daca voi putea.

Ah, apropos, deja incepeam sa-mi pun intrebari, cum fac de obicei la ore tarzii, "numai eu am probleme de somn?!", at least, ceva companie.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Intră la "Setările contului meu" şi schimbă-ţi setările de la ultimul punct, "Chestionar evaluare întrebare" (probabil ai renunţat la el între timp).

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai,,copii'' da' voi nu aveti somn? Mai lasati cafeaua ca nu face bine de,, corozon''"laughingPrecis la ora asta doarme si perna sub voirolling on the floor

Bine ca nu tolerez manelele, nu am ce scuipa, tocmai am curat monitorul...laughing
Punerea de intrebari la categorii neadecvate cred e sport national pe situl asta.
De exemplu temele le-am vazut puse la cele mai neasteptate categorii.
La dragoste si sex sunt majolitatea intrebarilor care nu au ce cauta acolo.Dar vad ca ai observat asta

O fi bun acel formular, dar este nevoie de efortul a multor useri obisnuiti sa o faca.Moderatorii o pot face si singuri, dar probabil s-au saturat si ei de asta.Mai bine ar rapsunde la intrebare in timpul asta.

Si butonul,, raport'' ajuta dar iarasi trebuie cel putin doi useri.

M-am plans si eu de unele probleme pe site...mi s-a raspuns dar pe langa subiect rau de tau...Asta e, trece!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Zii mersi ca totusi ti-a raspuns cineva rolling on the floor eu nu am avut nici placerea asta macar.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate esti pe lista lor neagra de useri mai,, nazdravani''! Mie mi se raspunde de multe ori in aceeasi zi!
Poate nu ai scris emaiul corect
La spam ai cautat?

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu am cautat si nici nu imi bat capul.
"Poate esti pe lista lor neagra de useri mai,, nazdravani''" posibil. asta pentru ca am avut "diferentele" mele cu noname, cred ca de aia. bine macar ca acum stiu sa numai imi bat capul sa cer ceva. totusi, ar fi nesimtire aia, din cauza la ceva asa nesimnificativ, nu ar trebui sa se faca diferente. dar pana la urma suntem toti oameni, si oamenii sunt ipocriti unu si unu

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Atata timp cat respecti regulile sitului si cele de bun simt NU ar trebui sa existe diferente.Dar una e pararea noastra, alta e cea a admnilor.
Lucruri din astea mi s-a intampat si mie, mi s-a schimbat perceptia!
Oricum, viata reala emult mai dura, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea ma incadrez la intrebarea ta ca dormeam la ora aia rau, drept dovada sta si tencuiala cazuta de la atata sforaiala.
Ai multe intrebari, hai sa le luam pe rand dar sa le schimbam in acelasi timp, ca n-am chef sa-ti raspund.
Shaorma nu se poate comanda la domiciliu fara turnulete.E ca si cum ai duce un morman de carti la usa unui cort, da nu cred ca pot sa-i zic usa din motive de securitate, da pana la urma cine naiba ar intra la ciordit in cort.
Next.Aere in mod civilizat, sau vanturi pe nesimtite, dar ai pe cine sa dai vina? Varza cica ajuta, fasolea fiarta pe jumatate si retetele decupate de pe plicurile de condimente.Nu inteleg de ce aricii ma-si ar vrea cineva sa-ti vada aerele civilizate.Cu cat esti mai varza, (vezi? ne intoarcem la ingredientele unei flatulatii moderne) cu atat esti mai acceptat.Cum era vorba aia de pe TPU, "cand vad un prost parca se scumpeste kilu' de inima din mine"(cred ca asta era la evrei).
Next.Stiu, anterioara nu-i explicata cum trebuie, da acum dimineata mi-o frec si nu-i timp.Chiar daca-i solubila o fac tot ca pe ness.
"Treburi care n-au legatura cu categoria" mda, e ca un pisic care-si face galerii prin pereti imitand sobolanii.Ori pisic e defect, ori zoofilia se practica printre categorii.Adica unul de la sfaturi casnice s-a cuplat cu una de la Beauty & Fashion, copilul venind pe lume confuz, s-a gandit ca poate asta-i categoria lui potrivita.
Next."Cum pot fi sesizati adminii?!?"Pai daca imi raspund la rugi mai greu ca divinitatile, eu cred ca e nevoie si de un sacrificiu.Eu zic sa-l taiem pe unul de la trivia si sa-l inchinam zeitei Cristina, Sandra, Laura, Andreea, Monica, Elena...la dracu ca e la fel ca in religie, nici nu stii care iti mai mananca banii.
Next."Butonul de report" Ion Creanga avea ceva asemanator.Le spunea smotocei, sau nu mai stiu si pisoii se jucau cu ei.
In incheiere n-am prins nicio idee.Am ramas precum catelul tau, dupa ce-i arunci un bat, fara sa vada unde a cazut. Unde sa ma duc frate?!?!
N-am prins nimic...
Daca-mi pun garnituri noi la masina si vin la Buc. dai si tu o cafea? Nu prea stoarce...thinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O cafea mai merge cum merge, dar o limonada deja fuge (aia promisa in alta parte care nu mi s-a mai dat :)) ), auzi tu, nu mai bine iti trmit un pachet de cafea prin posta? Am promis de baut, pai ma tin de cuv. :P :)) dar asta nu includea si compania mea (uh, cat de arrogant o fi sunat).Si merci ca v-ati stors creierii incercand sa-mi rasp., chiar daca unii n-au inteles ca de, va apucati sa comentati la ore inselatoare.

http://elleneldridge.com/wp-content/uploads/2014/02/morning-people.jpg
Ai prins, da' nu zic ce.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nemernica, imi dadusi funda. Sa ti-o bagi acolo unde n-a intrat bine altceva. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-am adus aminte sa mentionez, funda n-a fost data la misto sa stii, asa ma fancy-uiesti tu pe mine love struck, nu ma mai baga atat in seama ca inrosesc numai cand iti vad avatarul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ti-am vazut mesajul, mda...chiar n-a fost data la misto funda, asta incercam sa iti explic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Super. Te astept sa ma fancy-uiesti si in afara TPU. smug

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Apropo, nu "btw", taran cu aere de englezoi ce esti! laughing. Daca ti-am dat aceeasi melodie de 2 ori atunci inseamna ca trebuie s-o asc de 2 ori ^_^, nu ca eram eu prea adormita sa-mi dau seama ca m-am repetat.Bye Bye my love.Sleep well.
Edit: ca oricare alta pers. din zodia,, obsedatilor" (ca asta e, spun eu, descrierea perfecta pentru zodia noastra), am observant ceva putin amuzant.In pv.: 23:46; 01:26; 02:16.
3 de 6, tare, bine ca nu cred in superstitii.