| Luissa123 a întrebat:

eu mi-am facut cont cateva zile in urma si nu stiu la ce ajuta panglicile si punctele acumulate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsurile castigatoare(funditele/panglicile)reprezinta modul perfect de a-i multumi unui utilizator pentru raspunsul sau, considerat cel mai bun de catre autorul intrebarii.Acestea aduc 100 de puncte la total, iar punctele te ajuta sa urci in clasament, atata tot.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

Citeşte şi Întrebările frecvenţe: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Numai bine!

| bianca9422 a răspuns:

Bun venit madalina!
atat punctele cat si funditele(panglicile) sunt o rasplata pentru ajutorul tau pe acest site.
tot prin aceste lucruri rankul tau creste.

happy

| ShowTim3 a răspuns:

Sti cum se zice... sus sus si m-am dus... nu te ajuta la nimic happy palmares si glorie big grin sau te ajuta sa te ambitionezi sa dai raspunsuri mai bune si sa ii ajuti pe altii in schimbul unei funde.
Poti sa mai devi expert TPU din astea happy

| king4aday a răspuns:

La absolut nimic, avand in vedere majoritatea intrebarilor de pe site.

| kiki_4668 a răspuns:

Pai sa cu cat mai multe panglici(funtite)si puncte esti pe un loc mai mare un clasament. funtita?(panglica)

| Iℓℓy a răspuns:

Buna, si eu am un cont abia facut. big grin Din cate am aflat de la prietena mea cea mai buna, panglicile arata ca raspunsul tau a fost cel mai folositor si ca ar merita premiat. fundita!? big grin happy