| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati. orice sfat este bine primit, dau funda.
De o bucata buna de timp m-am apucat tare de pacanele.nu mai pot.astea imi ruineaza adolescenta, am 17 ani.astazi mi.a dat mama 50 de lei sa ma duc sa iau paine si i-am bagat la pacanele si am fost nevoit sa o mint pe biata mama :'(.ea nu stie de patima mea.i-am spus ca am avut o datorie veche.banii aia erau chiar banii care mi dadea ea pentru transportul zilnic la scoala. :'( si a zis biata de ea ca nu mai are de unde sa.mi dea banuti :'(.va rog frumos sa ma ajutati, am fost pana si la psihologul scolii.nu mai pog, va rog sa ma ajutati :'(

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Noi nu te putem ajuta, doar tu trebuie sa faci in asa fel incat sa realizezi ca faci gaura enorma in buget si ca mai tarziu iti vei distruge viata, deja ai inceput.
Asa cum a zis si user Doub, trebuie sa ai o vointa si ambitie de fier, gandeste ca daca nu te vei lasa de ascest obicei care te va distruge, vei ajunge sa iei lucruri din casa sa le vinzi pentru a merge la pacanele.
Au fost persoane (si sunt) care si-au pierduta casa/masina...
Sper sa realizezi ca acest obicei trebuie sa il indepartezi cat mai curand.
Vorbeste cu mama/tata cu un prieten bun, cu un preot, roaga-te sa iti revii...
Totul depinde de tine!
O zi buna sa aihappy

1 răspuns:
| Doub a răspuns:

Ambitie, prietene, ambitie.