| anonim_4396 a întrebat:

Sarbatori fericite„ TPU! :D
Ce faceti? Ce faceti acum de sarbatori?
Am primit ceva interesant pe privat cu unii dintre useri. Sunt un porumbel si ma simt ca unul. De ce eu? Oricum ar fi„ ajut la raspandirea „pozelor".
Autorul sau autoarea doreste sa ramana anonim sau anonima.
Nu sunt eu„ asa ca„ pentru orice reclamatie„ adresati-va la pereti! Nu sunt responsabila. Ciudat mesajul„ dar nu ma prea sperie nimic. :) :) :)
Enjoy people: http://i.imgur.com/UMdsuJc.png
http://i.imgur.com/U50JYoO.png
http://i.imgur.com/i4mMElG.png
http://i.imgur.com/FHXyotD.png
http://i.imgur.com/5YyB9Pf.png
http://i.imgur.com/gTUnGho.png
http://i.imgur.com/Ksi9SjV.png
http://i.imgur.com/kTpmqr2.png
http://i.imgur.com/VtQbaZt.png
P.S : ce nasol. Mie mi s-a aratat mesajul„ dar nu apar nicaieri. :)) asta numesc eu a fi obiectiv.

39 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru ceilalţi poate e amuzant, dar nu ştiu dacă şi pentru ei.
... apropo, te-a redat şi pe tine destul de bine. Oricine ar fi, are talent (şi spirit de observaţie).

Sărbători fericite şi la mai multe glume la care râd Toţi (nu Toţi De Unu)! : )

| contαbαndonαt a răspuns (pentru NOname):

Adica eu arat ca cea din poza?laughingO vai...

| NOname a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Avatarul ironizat arată aşa, nu ştiu dacă şi tu (nu cred).
Oricum, presupun că iarăşi tu ai fost autoarea şi cu "personajul tău" ai fost mai blândă (fără răutăţi care au vreun strop de adevăr şi aduc atingeri personale).

| contαbαndonαt a răspuns (pentru NOname):

Cred ca m-ai inteles gresithappy.Eu n-am nici o legatura.

| NOname a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Poate...de data asta. : )

| contαbαndonαt a răspuns (pentru NOname):

Adica de data asta? scuze, sint cam grea de cap, vezi tuhappy

| NOname a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Ştii tu. Nu e cazul să te faci că plouă.
Oricum, sărbători fericite şi la mai paşnice glume pe viitor! : )

| contαbαndonαt a răspuns (pentru NOname):

Bine, "stiu eu", tu stii cam multe din interior, cu accent pe "cam multe".In fine.
Sarbatori fericite si tie si tututror.

| NOname a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Mersi.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Mi-am dat seama ca s-ar putea sa se simta prost„ dar repet„ nu sunt eu autoarea si nu e treaba mea. Poate sa se rada si de mine„ o sa rad cot la cot cu ei„ atata timp cat iti faci o reputatie„ ti-o asumi si„ cum toti au defecte„ iar stilurile de a caricaturiza sau de a scoate in evidenta anumite calitati (de fapt„ e relativ) sunt folosite si-n literatura. Stim cu totii de Caragiale.
Si nu stiu pe cine a redat ca nu prea seman pe nicaieri cu nimeni. Sau?
Sarbatori fericite„ la fel„ toate cele bune! big grin

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Plouă şi la tine, văd. Pretindeţi sinceritate de la ceilalţi şi "asumarea imaginilor create", dar vă ascundeţi după măşti proaspăt create. Drăguţ...(şi ipocrit).

Nu ţi s-a reproşat că le-ai fi desenat tu. Dar le-ai adus aici... spre bălăceala publică, ceea ce te face părtaşă, indiferent dacă ai avut sau nu intenţia să răneşti (parcă nu-ţi plăcea să se râdă de tine, deci ştii şi tu cum e să te simţi rănit de amuzamentul (bolnăvicios şi sadic al) unora).

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Nu am avut intentii atat de serioase„ stiu ca sunt partasa„ de aceea si raspund. Nici eu„ nici persoana care le-a creat. Nu as lua totul atat in serios„ serios.
Nimanui nu ii place sa fie ridiculizat„ dar depasirea unei crize a personalitatii„ dobandirea de experienta ''pe teren''„ absorbtia de cunoastere in ceea ce priveste oamenii„ te schimba si te face sa iti pui probleme mai grave sau mai interesante decat „ce a zis persoana internautica x waaa". In concluzie„ efectul se diminueaza. Asa cum si tu te-ai schimbat de-a lungul timpului„ si„ cred eu acum„ nimeni nu te poate acuza de ceva (referitor la ce spui de ipocrizie). Asta e limita fina„ intre a fi chiar altcineva si de a da impresia ca vrei sa fii altcineva„ asa ca„ repet„ mi se pare nefondat sa fac vreo acuzatie. Am observat asta si se poate confunda usor„ am facut-o si eu si sincer imi pare rau. Mai precis„ am ajuns la concluzia ca poti sa incerci sa te perfectionezi cat vrei„ toata viata„ pana ajungi sa fii cine vrei„ unde vrei„ sa te modelezi si cizelezi„ iar nimeni nu ar trebui sa te acuze de ceva.
Nu e cu intentie rea sau directie ((speciala) spre tine).
Pentru maruntisuri„ maruntaie (sper sa nu) sau pur si simplu detalii„ poti sa-mi lasi un mesaj privat.
Scuza dublele virguli„ probleme cu tastatura.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am vreo intenţie să dezgrop morţii - toţi greşim, ne transformăm, evoluăm, e firesc - deci nici la discuţii lungi nu o să stau pe această temă, doar nu mi-a plăcut că - mai în glumă, mai în serios - vă bateţi joc de alţii, dar pe voi nu vă vedeţi, prefăcându-vă cu tupeu că nici nu ştiţi despre ce este vorba.
Glumă, glumă, dar să nu depăşească limitele bunului simţ, să nu facă atingeri personale şi să nu o dea în ipocrizii extreme, zic.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Si eu care incercam sa explic ca nu a avut intentia sa batjocoreasca niciuna dintre noi...

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Şi eu care încercam să explic că intenţia e prea puţin importantă şi cu intenţie sau fără, recunoscută sau nu, aţi făcut-o...

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Atunci„ ce sa zic„ eu imi cer scuze„ pana la urma sunt responsabila de prezentare si ca mi-e ciuda ca s-a ajuns aici. Nu am ce recunoaste„ iti dai seama cat de penibil ar fi sa vreau sa fac rau cuiva si sa dau bir cu fugitii dupa? Care mai e scopul daca imi indeplineam scopul de care spui? Care e logica? Macar sa fi dus treaba pana la capat.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Felicitari! M-a nimerit aproape perfect( lipsesc vreo 4-5 puncte negre de pe nasuc )hee hee

| anonim_4396 explică (pentru мιнαɛℓα36):

Las-o balta„ esti frumoasa. big grin

| contαbαndonαt a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Sper ca nu te-ai suparatbig grin Oricum, ai avut mai demult o poza cu tine la av, este dragutatongue

| JucărieLEGO a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Ea nu s-o fi suparat, dar eu da! devil
Astept o caricatura si cu mine! Hai ca e usor. Ti-as sugera caciula sa fie din blana de caine maidanez si cu codita laughing

| contαbαndonαt a răspuns (pentru JucărieLEGO):

Ceri cam multe pentru cineva care, in loc de un simplu "Sarbatori Fericite" sau ce dracu, mi-a venit in privat c-un mesaj odios, nu crezi?

| JucărieLEGO a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Stii prea bine ca nu-ti urez nimic de bine. As fi prea ipocrit sa fac asta la cate sageti ai tras in mine pe TPU cu alte ocazii. laughing

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Nu m-am suparat... dimpotriva, m-a amuzat teribil! Bravos! big grin

| contαbαndonαt a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Merci, merci.Te invit sa tragi un ochi si pe la intrebarea mea :D ori, ma rog, care se incearca a fi una: http://www.tpu.ro/......e-rasp-si/

Ca tot te vad stand treaza si fara de odihna, la astfel de ore imposibile.

| OnuOnulică a răspuns:

Si bine inteles ca Onu nu e aici.laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Orice zi de sarbatoare,
E buna pentru a scrie o urare
Eu din suflet va urez
Un an mai frumos
Sanatate si multi bani,
La anul si la multi ani!

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Simpatic e la mulţi aniul tău.hee hee
Mersi, Angycut, la fel şi ţie.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Multumesc la fel.
Apropo de asta„ orice zi e buna pentru a fi mai bun„ nu doar Craciunul„ si nu doar pentru a scrie urari„ ci pentru a demonstra veridicitatea lor.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru NOname):

Cu drag! Asta e numai o,, monstra''' la ce va urma cam peste o saptamanabig grin.Lucrez deja de cateva zile, si mai am (cand ma loveste inspiratia)laughing
Sincer, nu mi-a placut ironiiile din desenele prezentate.Chiar daca sa zicem e un pamfet, autorul ar trebui sa-si asume responsabilitatea.

PS.V-ati cam,, incins ''' si am vrut sa schim nitel atmosfera!; D

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ai reuşit. : )
Spor la scris, Angycut! M-ai făcut curioasă.hee hee

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere! O urare se scrie cu ocazia unor sarbatori sau anivesari si nu e nevoie sa demonstrezi veridicitatea lor!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu asta voiam sa spun. happy Voiam sa spun ca daca tot facem urari cu totii„ vrand sa fim draguti si sa venim cu o vorba buna„ sa nu facem fix contrariul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mwahahahahhahahahaahahahahah!
Craciun fericit! Sa-ti aduca ce ai nevoie cel mai mult!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc„ la fel! big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunteti foarte tari, sau cine le-a facut. Sa ma faceti si pe mine ca nu ma supar happy.
Data viitoare sa specifici ca postarea e pentru cei cu simtul umorului sanatos, sau cu activitatile hormoniste la zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce i-ai desenat lui wooden o ţâţă pe piept?laughing

| JucărieLEGO a răspuns:

Nu orice user face glume de genul asta pe seama lui Legy pe TPU. Ha, ha, cu cine m-am luat eu la cearta alaltaieri. Nu realizasem. Trebuia sa-ti aplic alt tratament mai de gentleman. laughing Dar lasa ca am sters intrebarea ca sa pretind ca n-a existat asa ceva vreodata. Doar trebuie sa simtim spiritul sarbatorilor angel

| anonim_4396 explică (pentru JucărieLEGO):

Eram sigura ca ma va da de gol, dar nu ma asteptam ca tu sa tii minte.

| BountyWG a răspuns:

Frumoase desene.Craciun fericit, si anul nou sa iti aduca numai bucurii.