| UnBroken2016 a întrebat:

Stie cineva motivul pentru care TPU nu are mai multi moderatori? Nu au adminele incredere in alti oameni sau care e treaba? Da, sunt unii care raporteaza intrebari / raspunsuri dar nu fac mare branza chiar daca fac asta toata ziua, nu e ca atunci cand poti sterge intrebarea / postul. Acum ani buni am fost moderator pe un amarat de site care abia avea 1000 de useri si ala tot avea in total 4- 5 moderatori ( din care unul era adminul ) si TPU care se da mare ca are 1001115 de utilizatori, are doar 2. De ce?

https://s31.postimg.org/nj0atyauz/capture_20160626_04394 6.png

20 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Eu nu mai intru aici de mult timp, dar cred ca lucrurile nu s au schimbat prea tare.
Moderatori erau mai mulți, dar nu cred ca există coerenta în moderare. E ca peste tot la noi, probabil. Criteriile sunt simpatiile, antipatiile...nepotismul.
Nu am analizat fenomenul actual, vorbesc și eu din amintiri, nu mă lua în seama!
Hop, ca robotelul mai exista!

| KNST a răspuns (pentru Dmonik):

Oare, ce-o mai fi de vechea gasca? Hai sa tragem un chef! big grin

P.S.Mereu mi-a placut cum "scrii".

| darrio2007 a răspuns:

Aici suntem moderatori, sa zic asa, marea majoritate a utilizatorilor. Administratorii de care spui, le sterg functie de raportarile noastre.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Afacere cu circuit inchis...

si la urma urmei ce facem daca ajunge moderator un copilas frustrat de 12 ani?

| UnBroken2016 explică (pentru suntserios):

Cine a spus ceva de platit? Unii ar face asta pe gratis ( la fel cum am fost si eu si restul pe site-ul de care ziceam ). Cat despre "12 ani", vorbim de oameni care ele ar avea incredere nu de luat moderatori la hoha.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu, dacă ai avea o firmă, nu ai prefera să "angajezi", doar oameni, pe care să te poți baza? Cu timpul, selectezi/păstrezi doar oamenii care ți-au câștigat încrederea și admirația, deci alegi să te îndepărtezi de cei care ți-au înșelat așteptările. La fel și aici, moderatorii actuali sunt pur și simplu, alegerea, dorința lor. Poate că, ar avea nevoie de mult ajutor, dar se rezumă la câți au!
Decât mulți și..., mai bine puțini și... Înțeles? ))

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt doua admine care administreza situl.
Moderatori au fost, si probabil -inca mai sunt.Dar probabil fie au renuntat ei -si odata cu asta si la site, fie au renuntat adminele la ei pentru ca fie ca nu-si faceau treaba, fie faceau exces de zel.Mi s-a intamplat sa am o intrebare stersa,, din greseala''' la care au raspuns si cei din administratie.Deci era ok.Si-au cerut scuze, isi asuma responsabilitatea...dar pana cand...Si banuesc ca nu sunt singura aflata in situatie de acest gen.
Iar cei care au ramas-daca au ramas nu fac fata volumului mare de lucru.
Eu as propune, ca moderatorii sa fie schimati periodic -ca nu prinda,, cheag''.

| Liviu a răspuns:

Am incetat deja sa imi mai bat capul cu administrarea, sunt oameni, poate e un hobby, poate e o afacere.Eu intru de placere, sunt fel si fel de copii aici, nu poti tine evidenta la tot.Cum spunea cineva mai jos, posibil o afacere de circuit inchis

| alexandrualind a răspuns:

Nu ne trebuie mai multi moderatori inseamna asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand consider(deci strict parerea mea, fara dovezi) ca TPU sufera un declin....nu doar din lipsa de utilizatori si utilizatori ma rog, cum sunt ei majoritatea actuala(asta e vizibil cu ochiul liber, e dovada nu mai e nevoie de altele) ci de unul posibil Economic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si da, cum zice @suntserios TPU e intr-adevar o "afacere de circuit inchis"

| LostInPark a răspuns:

Mie TPU mi-a trimis doua admine acasa, ca sa-mi dea peste maini cand scriu tampenii pe aici.
Tot timpul imi arata postarile astora care nu stiu sa linga un plic sau se incurca in firul unui uscator de par.Da eu nu pot raspunde de 7 ani la aceleasi tampenii.
Poti numara pe degetele unui pui cam cati useri activi sunt pe aici.Nu e nevoie de inca un admin sau doi. Exista Vancea, Bursuc, pomelnicul continua...

Răspuns utilizator avertizat
| LostInPark a răspuns (pentru TrainRider):

Face flotari cu degetele pe mouse acum si crasneste din dinti, nenea militzica.Se antreneaza, he will be back!
Stii, nu e misto sa razi de batrani, dar din cate imi aduc eu bine aminte, bunicii mei inainte sa moara nu raportase pe nimeni.
Nimeni nu-mi poate interzice dreptul de a visa!
http://www.retete-gustoase.ro/......de-arpacas

Răspuns utilizator avertizat
| xDragosel007 a răspuns:

Pai probabil nu au incredere in alte persoane, tu is dai seama daca o persoana ar sterge de capul ei toate intrebarile, ca lumea s-ar supara!