| tu8dor8 a întrebat:

Sunt nou la TPU si nu stiu ce inseamna funda. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Karinakari99 a răspuns:

Funda este un fel de " Mulţumesc " pentru utilizatorul care te-a ajutat cel mai mult.
Dintre toate răspunsurile primite la o întrebare, un utilizator a răspuns cel mai folositor/te-a ajutat cel mai mult şi trebuie premiat.Prin fundă îţi arăţi recunoştinţa pentru acel utilizator.
Funda mai înseamnă şi răspuns câştigător.Răspunsul câştigător se alege de către utilizatorul care a pus întrebarea.
Funda valorează 100 de puncte şi se dă foarte simplu:în dreptul răspunsului pe care vrei să-l premiezi se află funda gri, iar când o atingi se face portocalie şi pe aceasta scrie " Alege răspuns câştigător ".Dai click şi dacă eşti sigur dai " ok ".
Dacă mai ai întrebări legate de site-ul ăsta, citeşte aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poftim regulamentul:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16
E autoservire.

| Lightning1997 a răspuns:

Intra la ''Intrebari Frecvente'' si citeste tot ce te intereseaza.

| MadRaven a răspuns:

Cand dai funda cuiva, inseamna ca tu ai considerat acel raspuns cel mai folositor.
Ca sa dai funda, trebuie sa apesi pe funda de langa raspuns ales de tine ca castigator!
Bafta:-)!

| Ramona000 a răspuns:

Funda este un fel de " Mulţumesc " pentru utilizatorul care te-a ajutat cel mai mult.
Dintre toate răspunsurile primite la o întrebare, un utilizator a răspuns cel mai folositor

| Almássy a răspuns:

Funda este raspunsul castigator.cand pui o intrebare in dreapta raspunsului arata raspuns castigator, aia e ''funda''.eu zic ca ''funda'' este un termen nepotrivit si nu stiu de unde s-a ajuns sa fie atat de folosit.

| MadalinaElly a răspuns:

Buna sa stii ca funda insemna cand cineva iti multumeste pentru ajutorul dat, si mai ales mai castigi 100 de puncte.

| raimbowfly a răspuns:

Cand cineva iti raspunde la intrebare in dreapta este ca o funda aurie dai pe si gata