NOname
| NOname a întrebat:

Un mic sondaj de opinie:
Cui îi plăcea mai mult cu bara-muzicală sus - în care erau afişate ultimele melodii ascultate în comunitate - şi cui îi place mai mult ca acum - fără? Eventual, de ce?

64 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa stii ca ii cam duc dorul barei, dar pe alta parte mi se pare mai fain fara ea, nu arata rau pagina fara ea.

| NOname explică (pentru mgtow):

Da, ca design e mai ok, mai curat, dar bara avea o utilitate practică, una care îmi lipseşte.

...am rămas fără dansuri la bară. sad

| mgtow a răspuns (pentru NOname):

Dupa cum vezi am modificat nickname-ul. Vivan las mujeres laughing

| NOname explică (pentru mgtow):

Aşa, bravo! Ca Spetsnaz ai rezistat câteva luni, să vedem ca Şofer cât rezişti.hee hee

| Wehrmacht a răspuns (pentru NOname):

Fara ce?! straight face

Da' pana la urma de ce au scos-o? Nu se mai poate adauga deloc in playlist?

| NOname explică (pentru Wehrmacht):

Se poate, dar nu se mai afişează nimic sus.
http://www.tpu.ro/blog/?p=4606

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Da. Vreau bara inapoi! Doar bara.
E bine ca au scos mentiunea legata de ce asculta fiecare utilizator, la finalul raspunsurilor. Insa bara, acolo sus, era bine-venita si cu mult mai usor de adaugat melodii.

| NOname explică (pentru мιнαɛℓα36):

Perfect de acord.
Şi eu m-am bucurat când am văzut că s-a aerisit zona de sub răspunsuri (partea aia chiar era inutilă), dar m-am întristat când am realizat că s-a scos şi bara de sus.
Dar optimistă din fire sper că adminii ne-o vor monta la loc... poate cadou de paşte, să aibă iepuraşul o bară.;))
http://bit.ly/1iGUUAy

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru NOname):

laughing
Un iepuras la bara! Fain.

| aliceinchains a răspuns:

Nici nu văzusem... nu am mai intrat de atâta timp, nu mai știu ce și cum. Era mai bine cu. NOname, încă pe-aici? Ce mai faci? Just saying.

| NOname explică (pentru aliceinchains):

Bine, sănătoasă. Mulţumesc. : )
Tu? Cu ce ocazie pe la noi?

| Leocerba a răspuns:

NOname, numai tu ma poti intelege, banda aia m-a epuizat.
De cate ori rulau muzicile alea credeam ca-i karaoke si ma apucam sa le cant. Deci nu glumesc, m-a terminat cu capu` bara aia asa ca am vorbit cu cei din distributia TPU sa dea jos bara de karaoke.
De atunci, in casa mea e din nou liniste happy si pot si eu sa ma concentrez caci trebuie sa ajut comunitatea TPU,
Multumesc si pe aceasta cale celor care au coborat bara de karaoke.
Tineti-o jos tot asa!

| NOname explică (pentru Leocerba):

: )) LeoFuracioaso, tu toate barele le-ai da jos. Ce mă fac cu tine şi fără bare? Nu vezi că e criza barelor în ţară, o mai alimentezi şi tu?!
O să te reclam la Protecţia Barelor, să ştii!
Dă-mi bara înapoi, cu scuze şi dobândă! Că de nu, te votez!

| NOname explică (pentru Leocerba):

Aveai un X-ulică acolo, pe care puteai să dai clic, de erai alergică la bare de karaoke (erau rabatabile). tongue

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Minimalism.
LESS IS MORE!
Ce, tu nu stii de conceptul asta pornit din arhitectura?
Iaca, acum il aplica si cei din distributia TPU.
Azi au dat jos banda de karaoke, maine vor da jos sertarul cu voturi, poimaine vor da jos tricourile day dreaming si-ncet-incet ajungem si la esenta, sa nu ne mai impiedicam de recompense pentru a sta aici, ce naiba?

| NOname explică (pentru Leocerba):

Vrăjmaşul artei ce eşti! Muzica chiar de ar fi o recompensă...e una aproapedivină. Să mă tot recompensezi cu ea de dimineaţă până dimineaţă!

Mai înţeleg să te războieşti cu bara de voturi, dar muzica, aia bună, ce ţi-a făcut?
Asta nu e minimalizare, e dezartizare!
Ia caută-ţi prin muzunare şi dă-mi muzica înapoi! raised eyebrows

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Varianta a, in stanga scrie cu albastru Categorii. Click pe Muzica (intre Literatura si Religie). Rasfoiesti.
Varianta be, pe un fond verde scrie PUNE INTREBAREA TA AICI. Click, executam frumos intrebarea "Si, voi ce muzica mai serviti?" la care toti, insetati de lipsa acelei bare, coplesiti de ideea ca nimeni nu mai stie ce muzica faina asculta ei, se vor repezi sa se exprime. Si asta, facuta zilnic, aduce si trafic TPU.
Te-ai prins?
______________
*de fapt era PUNE INTREBAREA TA AICI!(cu semnul exclamarii) de unde am tras eu concluzia ca Angycut se ocupa cu designul si mai ales cu scrisul pe site, doar ea urla la fiecare replica, punand semnul exclamarii, nu se stie de ce.

| NOname explică (pentru Leocerba):

Bine, te-ai scos, dar vezi ce-ţi fac, dacă-mi ţii până-n paşte iepurele fără bară!

...şi ce mă mai duelam frumos cu unii, cu alţii...în versuri şi imagini muzicale, chair ca în tango.
Ai jucat vreodată şahul muzical (în public şi pielea goală)? Vrei?

| NOname explică (pentru Leocerba):

Cât despre "pune", cine pune? De ce, cum, cui?
Dar "pune!" (că te ai dracu') a pus imediat punctul pe "i". Toate-s clare.
Asta a fost teoria pusului şi exclamării.hee hee

| NOname explică (pentru Leocerba):

Am pus-o. tongue

Vrei să vedem pe câţi îi înnebunesc, dacă o pun zilnic?hee hee

| NOname explică (pentru Leocerba):

Http://www.tpu.ro/......ina-4.html

Ai câştigat, LeoLalea (azi îmi miroşi a primăvară). Ţi-a rămas cu o bară mai puţin de dat jos. Dar am eu aşa o sugestie: nu ar fi mai bine să se înceapă cu reclame aerisirea?
Oricum, te aştept la bară în privat.

| NOname explică (pentru Leocerba):

Metamorfozarea barei muzicale?;))

http://www.tpu.ro/......tam-sa-ne/

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

"Viata e complexa si are multe aspecte"(Filantropica) iar TPU este o felie de viata(Samuraia Jacka)

| NOname explică (pentru Leocerba):

Filosoafa mea frumoasă... : )

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Uite,am gasit minutul din Filantropica in care distinsii borfasi, pardon "cetateni", debiteaza filosofia cu viata e complexa si, in plus, fac si-un pic de ordine in clasa:
http://www.youtube.com/watch?v=PQJ4yR2vo4Q
("pai ce-i aici? ne batem joc de scoala?!")

| NOname explică (pentru Leocerba):

= ))
Chair că...viaţa e complexă şi are multe aspecte.
Genial context! : ))

Apropo, faină metodă de a păstra linişte la cursuri.hee hee

| NOname explică (pentru Leocerba):

"Păi ce, ce-i aici?! Ne batem joc de şcoală?! Toată lumea scrie compunere!" : ))

| NOname explică (pentru Leocerba):

"Poate prind pe vreunu' că încearcă să copieze..." = ))

| NOname explică (pentru Leocerba):

Ce bine intră în contrast arta graffiti din clasă...hee hee

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, lucrurile bune cam DISPAR de pe TPU şi apar altele în loc sad
Unele de care NU prea era nevoie ( a se citi printre rânduri )...

Mie ( personal ) îmi PLĂCEA cu bara muzicală SUS - ca să văd ce muzică mai ascultă ceilalţi happy
Evident, la rândul meu, puteam să caut/ascult mult mai uşor o piesă!

E o "aerisire" NENECESARĂ sad

Aviz Adminelorwinking

O seară/noapte frumoasă.

| Fatamuntilor a răspuns:

Imi placea cu! Imi aduceam aminte sa mai pun cate ceva din cand in cand, mai vedeam ce asculta altul....acum cred cred ca se pune praful pe playlist-ul meu!

| zurick a răspuns:

Nu-mi pasă nici dacă va fi acolo sus nici dacă nu va mai fi.

| sublime89 a răspuns:

Imi placea mai mult cu bara muzicala.

| Kaℓi a răspuns:

N-am observat ca lipseste!
Pacat, uneori ma uitam cine - ce mai asculta... cred ca "gustul" muzical spune cate ceva despre fiecare dintre noi, si in plus am descoperit multe melodii pe care nu le stiam sau de care imi era dor, acolo happy

| NOname explică (pentru Kaℓi):

La fel e şi pentru mine, Kaℓi.
Deseori nu realizăm ce am avut, până nu(-l) pierdem. sad

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

sad
happy

| kar1GaNNN a răspuns:

Mie imi placea cu bara muzicala sus pentru ca vedeam melodiile noi si le ascultam mereu. Ceawles

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Mi-e indiferent. Oricum nu ascultam melodiile de acolo.Cand a disparut, nici macar nu i-am simtit lipsa.La inceput vazusem ca lipseste ceva, dar nu stiam ce.

| LTAA a răspuns:

Eu nu aveam nevoie de acea chestie, oricum mai sunt câteva lucruri inutile pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi placea mai mult versiunea veche in care aparea bara muzicala pentru ca uneori imi mai imbunatateam playlistul cu cate o melodie noua-sau cel putin imi mai reaminteam versurile unora mai vechi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara. Pentru ca nu ma intereseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar sa o ia si pe aia cu tricouri. e o chestie rasista pentru cei ce raspund putin si foloseste sociopatia ca pe ceva adorabil ca sa se promoveze ideea ca e ok sa raspunzi la intrebari consecutive de vreme ce primesti o buleandra.

| NOname explică (pentru anonim_4396):

Nici eu nu aş duce dorul barei cu tricouri şi cocoşi-răspundaci, dar să nu uităm de mulţumiţii, care o ţin în viaţă, încălziţi de spiritul competitiv. În legislaţii tpuistice se ascultă glasul productiv-majoritar, excepţiile rămânând excepţii. Dar eu una, le prefer, să ştii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare inutila. Totusi, te poti duce in continuare in profilul utilizatorilor ale caror gusturi in filme/documentare/melodii le apreciezi si sa iti selectezi de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie unul îmi placea mai mult cu bara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iuhuuu, avem bara înapoi!
Salutare, mă duc să-mi fac de cap.

| NOname explică (pentru anonim_4396):

Ooooo, ce veste! Mersi!

Ştii, acum câteva ore parcă îţi observasev avatarul în bară, dar nu mă prinsesem că e ceva în (ne)regulă. : ))

| NOname explică (pentru anonim_4396):

Of, iar au scos bara muzicală (şi chat-ul)...ca într-un joc de-a v-aţi ascunselea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Și vor să pară serioși...
"They should quit playing games with our hearts" crying

| Bøøgey a răspuns:

Era ceva mai usor sa aflii melodii noi, da' nu-i bai, poti sa te uiti in playlist-ul fiecaruia. Oricum, majoritatea erau mizerii.
Deci mi se cam rupe. Nici nu i-am sesizat disparitia...

| horansgang a răspuns:

îmi plăcea mai mult cu. îţi putea dădea idei despre ce melodii să asculţi când nu ştii.

| IAmTheLegendary a răspuns:

Pai da..Este ciudat, cred ca ADMIN`ul a hotarat sa..sa mai scape de ceva lucruri de pe TPU pentru ca ceva incurca site-ul sau alte chestii.Problema este ca:
Nu mai putem pune link-ul de muzica.
Ei bine, sa nu ne trezim intr-o zii fara bara cu : Intrebarile mele, Rapsunsurile mele, Rapsunsuri primite si altele.

| ARF a răspuns:

Buna. Mie imi placea cu bara muzicala sus, deoarece puteam sa aflu si eu melodii noi si sa le ascult. Pa-pa.

| EarsOfAFox a răspuns:

Nu prea m-a interesat partea asta muzicala a TPU. Nu inteleg totusi motivul pentru care s-a scos din senin. Aerisire? Cred ca iti dai seama ca are legatura cu Aero. laughing E numai vina mea.

| NOname explică (pentru EarsOfAFox):

Heheee, deci am găsit şi vinovatul!
Îmi datorezi o bară muzicală, să pot spiona cine ce ascultă. tongue

| EarsOfAFox a răspuns:

Ok, Everlina puncteaza bine. Singura utilitate de luat in considerare era ca puteai insera mai usor o melodie de pe orice pagina utilizand bara(aparand cam pe fiecare pagina a site-ului).

In rest, in cea mai mare parte a timpului nu vedeam nimic interesant in bara aia. Topul melodiilor e o dovada in acest sens.

Stai linistita, ti-am prins totusi ziua in care ai ticsit TPU-ul de Kate Bush.hee hee Era imposibil sa ratez. big grin

Inca de la bun inceput mi s-a parut doar o jucarie de a mai tine utilizatorii TPU atrasi de ceva(de preferintele altora) cand postarile nu mai pot atrage.
Acum adminii au vazut ca o jucarie se mai schimba, plus ca jucaria nu parea sa aiba caching in bara aceea, iar daca actualizarile se faceau prea des(lucru care se cam intampla aproape la fel ca si postarile), na, sunt ceva melodii inregistrate pe TPU de atata vreme. Cu timpul nu merita ca TPU sa aiba probleme doar din cauza unui "widget" incarcat, cand postarile(intrebarile si raspunsurile) sunt baza.
Este intr-adevar o aerisire. Sunt indreptatiti s-o faca. Pana la urma n-au scos jucaria de tot, ci doar au limitat-o putin.
Presupun ca macar o caseta de introducere a melodiei putea ramane(deci fara slider-ul din dreapta), dar trebuia cumva incercat si un design nou, chiar si alte demersuri in acest sens. E mai usor sa dai direct la o parte ceva si gata, decat sa impaci si capra si varza sau cum se zice tongue

Oricum eu cand sharuiesc melodii cu cineva de pe site o fac de regula in privat mai mult, iar asta de asemenea rareori. Pentru mine jucaria nu era ceva absolut necesar. O utilizam rareori si de regula imi si goleam playlist-ul dupa o perioada daca n-aveam ce face pe site. Si nici pe altii nu prea-i stalkuiam, ce-i drept, nu ma prea face asa curios cineva pe site, ca sa vad doar ce playlist are.

| NOname explică (pentru EarsOfAFox):

La alţii nu te gândeşti, egoistule? sad
Mie-mi plăcea şi caseta de introducere a melodiilor la îndemână, şi slider-ul. Mai vedeai feţe cunoscute, cine-i online, ce gusturi are, mai primeai pastile audio-video, mai îţi îmbogăţeai cultura muzicală (sau aflai ce să nu mai asculţi în viaţa ta)...deşi primele luni şi pe mine mă irita slide-ul şi îl ţineam ascuns, în sertar - opţiunea pentru iritaţi, pe care, ca orice iritat inteligent, o puteai folosi şi tu. tongue

Las-că vezi tu, dacă nu recuperez bara sechestrată, îţi trag o tură de Kate Bush în privat şi te pun să-mi reciti şi dansezi din ea, să văd dacă ai fost atent.

| EarsOfAFox a răspuns (pentru NOname):

Pai si ascunsa tot era incarcata pentru toata lumea, deci rula in fundal. Pana la urma nu era vorba ca pe mine ma irita, dar pur si simplu era o jucarie ce nu-si prea dovedea utilitatea pentru egoistul de mine. Bine, inca nici mie nu prea mi-e clar ce mai vad util si placut pe TPU, probabil sa dau aiurea din clanta. rolling on the floor
Apropo de asta, te-am prins cu mâța-n sac! Spuneai ca preferi confidentialitate extrema la status/stare pe TPU(online/offline/invisible). Pai la ce rost daca te dai de gol cu bara muzicala? big grin Si tu cam postai aproape zilnic in ultima perioada.

| NOname explică (pentru EarsOfAFox):

Da, parcă descopereai America...
Doar nu-mi place să-mi beculească online-ul pe profil, ca o invitaţie pentru plictisiţii curioşi şi băgătorii în seamă.
Sunt "online", când vreau să fiu!

Cât despre încărcătură, nu văd vreo diferenţă, nu se mişcă brusc site-ul mai repede, poate doar s-a făcut mai mult loc pentru reclame (nu m-aş mira dacă aş afla că acesta a fost şi scopul principal). raised eyebrows

| EarsOfAFox a răspuns (pentru NOname):

Eu o privesc mai degraba ca o prevenire de la a merge mai greu. kiss
Natural, TPU ruleaza oricum greoi in privinta afisarii(actualizarii datelor). Asa e setat dupa posibilitatile lor.
Dar da, vor mai fi si reclame. rolling on the floor Cu siguranta. Asta e! sad
Intre timp, nu-i problema, te asteptam toti sa ne dai muzica in privat. big grin

| NOname explică (pentru EarsOfAFox):

Mersi, foarte generos din partea ta! Las-că-ţi dau eu! no talking

| EarsOfAFox a răspuns:

Totusi, mai bine scoteau tricourile.

| trisha88 a răspuns:

Mie imi pare rau ca au scos bara ma obisnuisem cu ea.

| DellyDell a răspuns:

Mie imi placea mai mult cu bara pentru ca asa descopeream melodii noi si le ascultam.