| anonim_4396 a întrebat:

V-ati intalnit in viata reala cu useri de pe TPU? Ce impresie v-au lasat? Au confirmat ceea ce sustineau cu tarie ca sunt in mediul virtual? De ce nu vor unii useri sa socializeze si in viata reala, ce-i impiedica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu m-am întâlnit cu nimeni, nici n-am schimbat vorbe cu prea mulți useri. M-aș întâlni cu 2-3 useri, dar nu depinde viața mea de asta.
Și voi înțelegeți că n-ai cum să fii 100% în viața reală cum ești și pe net. Chiar și-n offline te comporți diferit, în funcție de circumstanțe, interlocutori etc. Ați mai adaugat o latură personalității voastre - aia de TPU, atât.

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar si cand minti esti folositor de 3 ori si inteligent de 4?
( "Am mințit mai sus")
Pentru mine asta-i un fel de dadaismul voturilor, trenulețu`, astronomia punctișoarelor pe TPU...laughing

| anonim_4396 explică (pentru Leocerba):

Păi cele mai multe voturi se dau pentru certuri și truisme. Tu de ce crezi că eu am atâtea?laughing Asta e frumos la voturile TPU, ne fac pe toți să credem că suntem folositori și inteligenți. Până și eulaughing
Eu am adus asta în discuție, odată, când am primit o tonă de voturi pozitive pentru niște banalități debitate, și o dragă useriță a dedus că mă subapreciez... Oke.laughing

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Aiii, asa ceva... faci tu ce faci si mai ai si dreptate, pe deasupra!
Tot, tu!

31 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Crede-ma ca as dori foarte mult sa cunosc indeaproape unii dintre ei!
Fie sa le strang mana, fie...doar sa-i privesc in ochi, macar o singura data!
Nu stii cat de mult regret ca nu apuc s-o fac!

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Stiu faino... stiu! Fie sa le strangi mana prieteneste, fie sa le-o strangi la usa casei!winking

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu stransul mainii, e clara treaba.
Cu privitul in ochi nu prea-i vad sa se descurce!laughing

| ChioruL14 a răspuns (pentru greece12):

De ce, esti şaşie?

| greece12 a răspuns (pentru ChioruL14):

Eu nurolling on the floor, desi multi ar dori sa fiu si sasie si cu ochelari de cal!

| Flav a răspuns (pentru anonim_4396):

Intamplarea vine ca-n cateva ore o sa plec la un curs de specialitate in Ploiesti, si daca tot trec pe acolo, o sa vin si o zi, doua in Brasov, tocmai pentru a ma intalni c-un user TPU. Asa ca, daca poti veni la o bere, te astept, ca tot ma ameninti c-o bauta in Galati. Stii cum e aia: daca nu se duce Mahomed la munte, vine muntele la Mahomed. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Flav):

Oricand cu placere! happy
Daca n-ai apucat sa-mi iei numarul din postarile de pe TPU, o sa ti-l las in PM.

| Flav a răspuns:

Da, m-am intalnit cu multi useri de pe TPU, iar unii chiar foarte cunoscuti pe aici. N-a fost nevoie de impresii, stiam la ce gen de persoane sa ma astept. Cu unii am stat la o bere sau cafea, cu altii am avut ocazia de mai ''multe amicitii''.
p.s. - acum, ca tot ai adus vorba, mi-ai adus aminte de ultima intalnire c-un user de pe TPU, chiar de anul asta. Probabil se va supara ca scriu asta, dar sper sa nu. Eram cam ametit prin oras, i-am trimis sms daca stie sa gateasca, ca-s singur acasa si mi-e foame. A venit la mine in toiul noptii si mi-a facut cartofi prajiti, am baut un pahar de vin rosu, am stat pana dimineata. Tin minte ca i-am spus ca-n locul ei, n-as fi avut curajul sa vin la cineva acasa, fiind singur, si fiind practic un strain, chiar daca avusesem 2-3 iesiri la o ciocolata calda. A fost geniala faza. big grin (nu te supara pe mine!)
p.p.s. - dar ca sa arunc o pastila, sa vezi ce tare e o intalnire cu adminii...i had double heads up!

| CoquineNoire a răspuns (pentru Flav):

Frumoasa povestioara.

| FucktheSystem a răspuns:

Da, cu două chiar.
Edit: Și uite că de oboseală am uitat de restul întrebărilor.
Oricum, mi s-au părut exact aceleași persoane care pretindeau că sunt deci totul a fost ok.

| ChioruL14 a răspuns:

Nu vreau sa raspund la intrebare dar pot sa iti spun un lucru. nu multi sunt ceea ce par pe TPU, pe TPU stau si gandesc 5 minute la un raspuns, in discutii libere...te dezamagesc.

| anonim_4396 explică (pentru ChioruL14):

No ***! laughing Bai vecine, stai si te crucesti, punandu-ti 3 miliarde de intrebari/secunda. Una dintre ele: - Oare, astia pot reactiona in timp real daca stranuta? laughing Damn, man!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

M-am intalnit cu 3 persoane de pe TPU.
Primul a fost Flav, care ste exact cum ma asteptam si care mi-a lasat o impresie extraordinara, genul de tanar de care esti mandru cand il intalnesti si la cer te gandesti apoi cu drag si un zambet.
A doua a fost o experienta negativa, pe care as prefera sa nu mi-o amintesc (desi, daca ma gandesc bine, trebuia sa ma astept, dar am idealizat eu prea mult).
Cea de-a treia a fost Leogalilei care este, in realitate, o persoana atat de minunata si te speciala, incat nimic nu te poate pregati pentru o asemenea intalnire. O admiram din virtual, dar intalnirea reala a fost de 1000 de ori mai buna decat orice mi-as fi putut imagina, fiindca este un om unic de o frumusete a mintii, a sufletului si a trupului cum rar mi-a fost dat sa intalnesc.

| Leocerba a răspuns (pentru Brigaela):

Adevarul este c-am stat doar vreo 3 ore de vorba...si nici lumina nu era...laughing avem ocazii sa ne razgandim!
Ceea ce mi se pare cu adevarat fain este ca intrebarea lui Kronstadt s-a transformat intr-un moment neasteptat in care ne spunem toti vorbe agreabile, vezi?

| anonim_4396 explică (pentru Leocerba):

Cam așa se întâmplă când se strâng mai multe persoane la un loc. Adică, știi tu... Oameni.
Și să știi că eu o cred pe cuvânt pe Brigaela.hee hee

| Brigaela a răspuns (pentru Leocerba):

Anatomopatologii au ochi buni happy

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca nu i-ai vazut cerceii Brigaelei: treceam seara, dupa ora 22, pe Corso(Timisoara) si ea- femeie tanara cu 2 cercei piersicii care se miscau atat de amuzant in urechi, cu atat mai mult cu cat spunea numai lucruri esentiale, serioase. E minunata, nu-i contest anatomopatologitatea, dar cercelusii aia delicati pe chipul ei laughing Ioi, pe mine amanuntul asta m-a dat gata la Briga.

| mgtow a răspuns (pentru Brigaela):

Interesant cu Flav de mine se tot lua din motive prostesti care le avea in capul lui iar cu tine se intelege bine (mi se pare absurd dar fiecare are legaturi mai bune sau mai rele in viata).

| Leocerba a răspuns:

Da. M-am intalnit. A fost tare placut:Brigaela. Am ramas cu impresii vii( feminina, naturala, cu un umor special si c-o armonie ce-i vine din interior) si cu promisiunea unei prietenii. Grozav!

| JeSa a răspuns:

Da, si anume cu brosu, jony si bebestrumfa. Mi-au lasat aceeasi impresie, pe care o abordeaza si pe TPU. Sunt manierati, cumsecade si echilibrati. Insa, acum, cum a spus si GenOm, omul se comporta si-n functie de circumstante.

Uite spre exemplu - cu brosu am avut onoarea sa studiez, in aceeasi clasa (de curs), la info., si-l stiu mai bine. Deci omul e acelasi. (ca si-n virtual.)

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Mah, m-am intalnit cu unul singur, se stie el. Mi s-a confirmat parerea despre el, baiat fain, educat, stie ce sa vorbesca si nu sare calul. Mai exista o persoana pe care imi doresc sa o cunosc ( pentru ca este de o inteligenta sclipitoare ) si am sa o fac, cand s-o mai domoli frigul asta. Daca m-am intalnit cu cineva ( o singura persoana ) sau urmeaza sa ma intalnesc ( iarasi, o singura persoana), este pentru ca realmente acele persoane mi-au starnit curiozitatea si avand un job care presupune socializare, e cam greu sa ma faca cineva sa fiu curioasa, din punctul asta de vedere, al socializarii.

| anonim_4396 explică (pentru ExistaMosCraciun):

Fain. Este al dracu' de greu sa accepti o intalnire "in blind". Ma bucur ca n-ai avut surprize neplacute happy

| Hombre a răspuns (pentru ExistaMosCraciun):

Si eu care credeam ca vrei sa te intalnesti cu mine. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

big grin Tu spui, tu razi... Vad ca esti cam accelerat asa, cam cu venele umflate laughing
Bai Nylon7, calmeaza-te, bea un ceai de tei. Sau, fa o clisma cu mustar alb. Ce intreb eu, si ce raspunzi tu. Auzi, tu cand nu faci ceva, ce faci?
Doare rau virusul Kronstadt, asa-i? laughing
P.P. Daca vreodata unul dintre noi moare, promit sa-mi sterg contul de pe TPU, in semn de respect pentru decedat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,nu am avut ocazia, dar niciodata nu-i prea tirziu.Multi dintre ei,merita sa le stringi mina, altii, dimpotriva.Dar as vrea sa ii pot vedea.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, m-am intalnit, dar am ramas dezamagita. Persoana semana cu cea din virtual, dar mult mai nepoliticoasa si cu mai putine cunostinte.
De ce nu pot unii sa socializeze? De frica. In mediul virtual citesti sau ignori, or in realitate nu poti alege, nu te poti gandi prea mult, nu poti sterge raspunsul si rescrie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am mințit mai sus, m-am întâlnit cu un fost user TPU, mai demult, dar nici nu mai consider că am cunoscut-o prin intermediul site-ului. D-aia am omis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aham. Am fost destul de greu de urnit (se stie de ce), dar in cele din urma s-a intimplat si nu am fost dezamagit, ba dimpotriva.