| livia18 a întrebat:

Ai 20 de porci pe care trebuie sa ii tai in 5 zile, in numar impar in fiecare zi.Care-i raspunsul?

Răspuns Câştigător
| TraficantDeVise10 a răspuns:

Raspunsul e : Nu exista solutii posibile!
Oricat ai calcula suma a 5 numere impare nu iti da 20.
Am mai auzit si raspunsuri de genul : Ultimul porc face socotealalaughing
Funda?

12 răspunsuri:
| Bastet a răspuns:

Patru+sase+opt+doi=douazeci

noua+cinci+trei+trei=douazeci...sau poate nu

straight face

| Bastet a răspuns:

Bai copii...copy/paste functioneaza perfect! eu am pus 4 numere si in "problema" scrie "in 5 zile".oh go on

| Claudiu_Toma_1976 a răspuns (pentru Bastet):

Pacar dar ai gresit sincer imi pare rau,.

| DaVà a răspuns:

9,3,3,5? Asa cred

| anad a răspuns:

Eu i-am scris pe lista si i-am taiat de acolo. In patru zile am taiat porcii si in a cincea am taiat lista: 9 (in prima zi ca esti in putere), 5 in a doua zi (deja esti mai obosit) cate 3 a treia si a patra zi, iar in ultima oricum esti foarte obosit si tai doar lista!

| Marynna a răspuns:

Pai 3,3, 5,9happy

| AndreDeeaA a răspuns:

1,9,3,7

| BabyBlue_1099 a răspuns:

Macelarul taie 3 porci ziua si 1 porc noaptea big grin astfel ca in 5 zile taie 20 porci happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care-i intrebarea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| Mureșan_Vladimir_1993 a răspuns:

| Bruma_Marius_1992 a răspuns:

Nu stiu