| Insomnii a întrebat:

Am o intrebare:Ce este pentru voi BEREA, sau mai bine spus ce inseamna aceasta bautura pentru voi toti?

11 răspunsuri:
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Berea=Viata

| Kazimir a răspuns:

Berea e iubirea mea nepretuita, un zeu lichid pe care il pot savura atat la carciuma cat si la pachet (acasa) pentru mine berea = infinite love, e atat de nepretuita incat o folosesc si cand fac sex sau mai bine prefer sa o consum decat sa fac...

| Musique a răspuns:

Dulceata,peste felia de paine cu margarina
*se duce si dusta*
-incearca si tu-efectul duuulce lasa saliva sa curga happy -

Răspuns utilizator avertizat
| EVERYBODY a răspuns:

Ceva care, în cantitate măricică, te duce în al noulea cer.

| Yep a răspuns:

O viata dintr-o mie.

| Rapture a răspuns:

Berea?! Berea?!
Berea e santal din pulpe dintre pulpe. Licoarea vietii. Ultima speranta pe care o mai ai cand crezi ca totul s-a sfarsit.

Sau ceva care o bei dupa mici...

| Laurici :x a răspuns:

Berea = partea de propozitie care tine locul subordonatei apa, ce are ca regent micii sau meciurile.

Acum, vorbind serios, berea este o bautura alcoolica, racoritoare vara.Eu una. fiind fata, nu beau decat red`s, ca e dulce si are putin alcool.
Pt tine, berea ce e?

| GoodIntentions a răspuns:

E ca apa.big grin [ pentru mine ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poțiune de viață!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O bautura pe care nu o consum.