| doreal a întrebat:

Bai ce naspa ma simt. Toti se duc la mare sau la munte, sau la Untold, doar eu stau acasa si citesc Baltagul. Cine vrea sa imi impartaseasca suferinta? Un om cu suflet bun si cu pufuleti cu branza la el. sad Am si un borcan pentru lacrimi pe care il putem folosi la comun.

45 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Mă tem că trebuie să punem un prezervativ pe borcan.

| doreal explică (pentru Musique):

Daca tie iti trebuie neaparat prezervativ pe borcan pune. Dar cand vine randul meu il scoti, ok?

| Musique a răspuns (pentru doreal):

Nu.

| Doub a răspuns:

"Baltagul" e oribil.

| doreal explică (pentru Doub):

Dar trebuie citita. Ce sa-i facem? Eu am citit-o asa, ca n-am avut ce face si nu vreau sa ma incarc pe timpul examenelor cu astea. Incerc sa ma eliberez pe cat posibil.

| nlko a răspuns (pentru doreal):

Ti-as da cu placere tema... ma rog, unele carti sunt interesante, dar nu prea e cazul la astea.

| Doub a răspuns (pentru doreal):

Dap, ştiu. Am citit-o şi eu când eram mai mică.

| zurick a răspuns (pentru Doub):

Mă bucur că mai crede cineva asta.

| Doub a răspuns (pentru zurick):

La fel.laughing

| zurick a răspuns:

Nu credeam că mai bântui pe aici, doreal.

| doreal explică (pentru zurick):

Mai bantui ca nu prea am ce face, dar pe tine chiar deloc nu te-am mai vazut pe aici.

| KamaSutra a răspuns:

Am citit Baltagul big grin e chiar interesant big grin

Si eu plec la mare peste o saptamana I don't want to see

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru KamaSutra):

Ne arati si noua poze cu tine de la plaja? laughing

| doreal explică (pentru KamaSutra):

Distractie placuta la mare happy.

| KamaSutra a răspuns (pentru doreal):

Multumesc happy
Bafta la citit happy

| doreal explică (pentru KamaSutra):

Am terminat-o laughing.

| KamaSutra a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Da,o sa-ti trimit mesaj in fiecare zi sa ma admiri laughing)

| KamaSutra a răspuns (pentru doreal):

Aaaa straight face
ok atunci rolling on the floor

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru KamaSutra):

Ok,hai sa vedem daca esti om, sau femeie, de cuvant.Nu garantez nimic la partea cu admiratul!

| KamaSutra a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Nu sunt laughing
Garantez eu atunci tongue

| Croampa a răspuns:

Imi povestesti si mie baltagu'?( si eu trebuie sa-l citesc)

| doreal explică (pentru Croampa):

Mai eu as zice sa il citesti, ca e destul de interesant si poate ca intr-o zi, maxim 2 o termini. Eu am terminat-o in 3 zile. Dar daca tu esti ase de lenes, ti-oi povesti-o pe privat happy.

| Croampa a răspuns (pentru doreal):

Cate pagini are( sa stiu cam in cat timp o termin)?

| doreal explică (pentru Croampa):

Eu am citit-o de pe wattpad.

| Croampa a răspuns (pentru doreal):

-.-
Nu-mi mai stiu contul'! -.-

| doreal explică (pentru Croampa):

Fa-ti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te gândești că la noi un festival ca Untold e așa mare chestie, iar în țări precum Olanda sunt festivale de genul ăsta mai tot timpul. laughing

| doreal explică (pentru anonim_4396):

Da, e destul de ciudat. Zici ca e ceva eveniment colosal. laughing La noi nu se fac nici zilele orasului, ca vai de mine se face galagie si nu pot dormi oamenii, care sunt de fapt batrani fara viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doreal):

La început credeam că e festival de muzică dance/electronică, dar acum văd că acolo e o întreagă ciorbă de genuri, au și o droaie de cântăreți pop, bleacs.
Mă rog sunt și vreo 10 DJ foarte tari inivitați, dar în rest nu e cine știe ce. În loc să aducă atâtea vedete expirate care probabil cer o groază de bani, puteam să aducă și ei niște DJ adevărați să mai întrețină atmosfera.
Meh, dar totuși ce să te aștepți de la un festival made in România? laughing

| DonaldTrump a răspuns:

Borcanul il folosim cu randul, cu ora, cu lacrima?

| doreal explică (pentru DonaldTrump):

Habar n-am. Cred ca il folosim cu randul. Eu prima, dupa tot eu, dupa cu siguranta tot eu... si tu mai pe la sfarsit. Pana atunci trebuie sa le tii in palma.

| DonaldTrump a răspuns (pentru doreal):

Vrei sa facem inundatie?

| doreal explică (pentru DonaldTrump):

Nu, vreau sa facem o apa statatoare ca-i mai misto. laughing

| nlko a răspuns:

Si eu trebuie sa citesc Baltagul, printre Anna Karenina si Mizerabilii. sad

| doreal explică (pentru nlko):

Pe ce clasa esti de trebuie sa le citesti? Esti cumva la liceu?

| nlko a răspuns (pentru doreal):

Trec in a 8- a.

| doreal explică (pentru nlko):

Atunci si eu trebuie sa le citesc. Ti le-a dat profesoara/profesorul de romana sa le citesti?

| nlko a răspuns (pentru doreal):

E tema suplimentara obligatorie pentru vacanta.in jur de 9 carti cu rezumat...de la Anna Karenina chiar imi fierbe creierul.

| doreal explică (pentru nlko):

9 carti? La noi nu ne-a dat nimic sa citim pe vacanta, dar intr-un fel mi-as fi dorit. Nu-i atat de mult si nu le mai ai de citit pe timpul scolii.

| FastAndRelaxed a răspuns:

Vin si plang cat vrei tu daca ma platesti.

| doreal explică (pentru FastAndRelaxed):

Sunt calica. Mi-am cheltuit alocatia.

| FastAndRelaxed a răspuns (pentru doreal):

1 leu pe ora si vin

| doreal explică (pentru FastAndRelaxed):

1 leu iti dau. Mereu am bani pierduti prin buzunare, deci cred ca in total strang vreo 5 lei.