| syd2 a întrebat:

Buna seara ma simt cam trist din cauza la unele melodii si din cauza ca am reflectat asupra unor teme, ok, spuneti-mi niste istorii amuzante din viata dvs big grin. Chiar vreau sa le aud.

38 răspunsuri:
| LaughingKarima a răspuns:

Am luat skateboard-urile si ne-am dus in scoala, initial noi voiam sa facem graffiti pe dulapuri si prin clase. Cum ma tot duceam eu pe skateboard, cu spray-ul in mana, trec pe langa o clasa si chiar atunci iese paznicul, dupa ce am trecut pe langa el, eu ma intorc sa il vad cu o linie rosie pe fata trasa de mine. Eu proasta m-am oprit sa ma uit la el, am noroc ca pana si-a sters el spray-ul de pe fata a venit un baiat si m-a tras de acolo. Era mai amuzant daca erai acolo, sa ma vezi pe mine cum stateam ca proasta, eu voiam de fapt sa vad ce o sa faca, astia stateau si radeau de expresia mea, paznicul cred ca era in soc.
Mai zic povesti? Cred ca daca as putea toate chestile tampite facute de mine le-as spune, toata ziua.

| syd2 explică (pentru LaughingKarima):

Esti draguta.
1, In ce tara traiesti.
2, PE skateboard la scoala :O
3, A fost amuzant.

| LaughingKarima a răspuns (pentru syd2):

Multumesc, apreciez.
1. Traiesc in Los Angeles, California, ca sa fiu exacta
2. nu era in timpul scolii, era dupa ore, era trecut de 10 seara
3. e bine ca ti-a placut, te-ai mai inveselit putin?

| syd2 explică (pentru LaughingKarima):

Da desigur, dar ma mira, cum de stii romana? California, ah, ce as vrea si eu sa traiesc acolo, acolo toate visele care le vrei se implinesc.

| LaughingKarima a răspuns (pentru syd2):

Pai eu in Romania m-am nascut, deci duh. Vrei sa iti fac autobiografie? big grin

| syd2 explică (pentru LaughingKarima):

Vad ca vrei sa mi-o faci dar nu trebuie, nu din cauza ca nu as vrea sa stiu, dar din cauza ca nu ai de ce mi te deschide.

| LaughingKarima a răspuns (pentru syd2):

Imi place sa fiu deschisa cu oamenii totusi, nu stiu de ce. Pur si simplu asa sunt eu de cand eram mica.
O scurta autobiografie, ca sa intelegi si tu ce e cu mine
Nascuta in : Romania, judetul Sibiu, localitatea Medias
Acum aflandu-ma in : Beverly Park, Los Angeles, California
Nascuta in : 1998, 31 decembrie
Parinti naturali : morti din 2005
Parinti adoptivi : Kris Winter si Amias Winter, adoptata in 2006
Asta e asa, ceva ce nu se stie decat daca se zice, asa din raspunsurile mele de pe TPU, iti dai seama de cateceva.

| Croampa a răspuns (pentru LaughingKarima):

Cum te mai intelegi cu fratii tau? big grin

| LaughingKarima a răspuns (pentru Croampa):

Foarte bine, ma asteptam sa ma inteleg mai prost cu ei dar se pare ca ma inteleg al naibii de bine. Sunt si mai protectori, eu una ma asteptam la 2 baieti sa fie gen 'nu imi pasa de nimic, bine ca am fost adoptati', good thing they are not like that.

| Croampa a răspuns (pentru LaughingKarima):

Fain, ma bucur ca esti fericita cu ei!

| syd2 explică (pentru LaughingKarima):

As vrea si eu o sora ca fratii tai, eu cu a mea ma bat de moarte in toata ziua.

| LaughingKarima a răspuns (pentru Croampa):

love struck

| Croampa a răspuns (pentru LaughingKarima):

kiss

| LaughingKarima a răspuns (pentru syd2):

Daca as fi sora ta, in fiecare zi ai fi trezit altfel, pentru ca eu sunt cea care ii trezeste pe ei. Uite asa vei fi trezit, ceea ce duce la batai asemanatoare cu cele pe care le ai cu sora ta :
Luni, apa turnata pe fata.
Marti, sarit in patul tau pana te trezesti
Miercuri, trezire cu clancsonul
Joi, trezire cu bataie cu perne
Vineri, sunete din filmele de groaza.
Ma mai vrei ca sora? laughing

| syd2 explică (pentru LaughingKarima):

Oh pe mine stii ce ma enerveaza cand sunt trezit. Imi vine sa rastorn casa si sunt morocanos ca un nu stiu, ne om. Cred ca ne-am bate si ti-as ascunde pieptenele.

| LaughingKarima a răspuns (pentru syd2):

Poti sa il ascunzi, eu nu am probleme de genul, si machiajele si placa de par, si tot ce prinzi poti sa imi ascunzi, doar nu cartiile, cartiile sunt sfinte, telefonul pentru ca si ala il folosesc mai mult ca sa citesc si skateboard-ul, in rest ascunde ce vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-am spus sa nu mai asculti suicidal metal dar tu...
La simularea de la EN ne-a dat doina si a fost singura specie literara pe care n-am invatat-o. A fost nasol. A doua zi am avut simularea la matematica. Pe unul dintre supraveghetori o chema Doina. Wow...

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

De fapt uite ce am ascultat, si am inceput sa plang deaodata cum am citit titlul, m-am gandit ca asta se poate intampla cu persoanele dragi mie.
https://www.youtube.com/watch?v=GEUpQ5pCSOQ

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Mi-aduci aminte de mine cand eram mica. Eu plangeam noaptea de frica sa nu-mi moara bunicii. Ma gandeam ca o sa ma rezesc dimineata iar ei n-or sa mai fie in viata. Imi dau seama ca nu te fac sa te simti mai bine asa ca o sa ma opresc.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

De ce, eu de asta ma tem in fiecare zi crying si inca si mi-am pus cantecul asta oh fu*k, acum sunt si mai trist crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Batranii de acum au o rezistenta de fier. Bunica-mea e cel mai bun exemplu. Si-a rupt de vreo 3 ori piciorul si inca merge calumea. Deci, daca te temi ca iti vor murii bunicii, fii fara griji! Ma rog, dar oamenii nu mor doar din cauze naturale. Uneori intervine si ghinionul. Dar eu zic ca nu ar trebui sa ai asemenea ganduri. Daca iti iubesti atat de mult familia incat ti-e teama pentru ei, petrece-ti cat mai mult timp alaturi de acestia. Pana la urma va trebui sa te desparti de ei intr-un fel sau altul.
E tarziu...Somnul te-ar face sa te simti mai bine. Dimineata vei uita. Eu ma duc acum. Noapte buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte sincer iti spun ca muzica pentru mine e drog. Nu exagerez. Cand am toti dracii din lume, doar muzica o suport. Probabil asta ma face unul din cei mai ciudati oameni din lume.
Si acum, sa iti si respect intrebarea, o sa-ti povestesc ceva destul de jenant din copilaria mea. Era ziua bunicii mele, si eu imi luasem angajamentul sa ii pregatesc tortul. Iesise super dragut. Nu complicat cu nu stiu cate etaje, dar era simplu si frumos exact cum ii placea bunicii mele. Doar ca am facut prostia de a-l scapa in fata tuturor in momentul in care ii cantam La multi ani. Ce rau mi-a mai parutlaughing)) jenant... Macar bunica mea a avut pentru mine o vorba buna in loc de suparare.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Ce draguuut ^_^. Pentru mine muzica tot e drog insa nu muzica modern ci acea clasica, si imi vine sa plang de la 3 melodii.
1. https://www.youtube.com/watch?v=yY8Dtl9MlxI
2. https://www.youtube.com/watch?v=sOFflFiLlT8
3. https://www.youtube.com/watch?v=oPHSHZssOLs
La fiecare am un motiv special.

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Da...iti dai seama ca m-ai facut curios de motivele acelea speciale, dar nu o sa-ti cer sa mi le spui pentru ca nu sunt in masura sa iti cer sa-mi spui lucruri prea personale.
Eu sunt pasionat de rockul clasic, rock modern(dar nu orice fel de rock) si hip-hop-ul romanesc(dar nu cel de marketing)

| L1feDRAIN a răspuns:

Amuzante ah? Pune muzica si citeste:

Era sa ma tai,
M-am taiat,
A curs singe,
Si m-am spalat.

Istorie scurta, clara, luminata.
Sper ca te-am ajutat.
rolling on the floor

| syd2 explică (pentru L1feDRAIN):

Vreau sa-ti dau ignore dar stiu ca esti si asa lasat de soarta, aceasta ironie nu e deloc de ras si acum vorbesc serios, foarte.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru syd2):

Aceasta categorie nu e pentru seriozitate.

| syd2 explică (pentru L1feDRAIN):

Raspunsul tau e penibil nu e amuzant poate daca pentru psihica ta de schizofrenic e amuzant doar nu pentru mine.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru syd2):

Bine, dar repet: Intrebarea asta merita dusa la categoria "Conversatii".

| syd2 explică (pentru L1feDRAIN):

Cum s-o duc :)), na melodia de la care aproape am plans stiu ca o vrei
https://www.youtube.com/watch?v=GEUpQ5pCSOQ

| L1feDRAIN a răspuns (pentru syd2):

Tie iti vine sa plingi, da e trista melodia, dar nu e genul sa ma intristeze pe mine.

Nu stiu, fa bibibi hop si asa s-a dus intrebarea la categoria mea. rolling on the floor
Daca serios uitate la ea pina nu dispare.

Răspuns utilizator avertizat
| AtsukoKure a răspuns:

Viata mea e plictisitoare sad
Da' totusi odata am ramas fara hartie igienica.
Cam la atat ma pot gandi.

| syd2 explică (pentru AtsukoKure):

Imi pare rau pentru tine sad, dar incearca sa faci si tu ceva mai deosebittongue

| notefree a răspuns:

O data eram la bunici si am furat jumate din pensia lu vecinu el a aflat si ma fugarit prin sat cu coasa ca norocul nu m-a prins si de dimineata am plecat din sat si nu mam mai intor decat dupa mult timp.

| syd2 explică (pentru notefree):

Pentru ce ai furat, nu e frumos, e de fapt chiar foarte rau si imi este mila de acel mosnegut.

| vaporwave a răspuns:

Am mers pe linia de tramvai odata dintr-o statie pana in urmatoarea si nu, nu m-a calcat tramvaiul daca asta voiai sa intrebi
am strans pisica de ureche cu patentul
am plimbat pisica pe strada in "lesa" aka siret. nu se misca din loc, naspa pisica...