| anonim_4396 a întrebat:

Câti dintre voi au fost considerate nebuni, pentru ca va plac anime-uri? Sau vi s-a spus vreodată," ce naiba vorbeste asta" atunci când va uitati la un anime. Eu le-am patit, tu? Eu cred ca ei sunt nebuni pentru ca nu cred in aceasta arta japoneza. sad happy

37 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Ghilimele''Desene animate?''
http://imgur.com/p3XKOFP

| suităr a răspuns:

Meh,am convertit trei suflete la Attack on Titan, sunt mândră de mine.
Nu sunt singura din clasă yehaw
Tipul crecă mă urăște ಥ_ಥ

| Croampa a răspuns:

Mie mi s-a spus ca animele sunt pentru copii de 3-4 ani!
Cata lipsa de respect fata de mine si de anime! sad

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Ce lipsa de respect... Daca am pune un copil de 4 ani sa se uite la Hellsing, i s-ar duce toata inocenta sau l-am baga in spital. happy

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

La hellsing ca la hellsing, dar daca se uita la boku no pico!
Nu vreau sa-mi imaginez, adica pana si eu am ramas cu traume de la boku no pico!
Si acum vorbesc serios, sa nu se uite nimeni la boku no pico!

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Si totusi parca m-as uita...happy

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii hentai, daca vrei sa te uiti risti sa ramai traumatizat, si ii yaoi!
N-am stiut nimic despre el, doar a zis cineva catre mine uita-te la asta, si persoana respectiva a plecat din camera!

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Ar trebui sa-i punem advertisment...Pe bune

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, te-ai uitat sa vezi ce inseamna?

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Ce înseamnă hentai, sau animeul?

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Hentai inseamna pornografic!
Scuze ca am zis-o asa direct dar n-am avut de ales!

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Stiu ce înseamnă hentai, dar nu intelesesem ce întrebare mi-ai pus. happy

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus ca te-ai uitat la acel anime?
Ca sa vezi ce inseamna, adica catt de naspa e!

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Nu m-am uitat, dar am citit pe wiki.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e la fel, uitate doar primele 5 minute, 5 minute incluzand introul, deci cam 3-4 minute! Si intelegi totul!

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Nu vreau sa-mi pierd inocenta...(Pffffhahahhaha) Nu, pe bune, chiar tr cred, am văzut destule chestii dintr-astea pe youtube. Genul asta de anime nu-mi place.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, atunci imagineaza-ti ce reactie are un copil de 9-10 ani la chestii de genu!

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Trauma,delir,spital...teama! Vai de el!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da! Pentru ca ma uitam la Death Note! Pai daca s-ar fi uitat ei n-ar fi priceput nimic, serialul ala e atat de bine facut incat doar cei cu ceva minte inteleg...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Exact, când oamenii "normali" aud un nume de anime, gen Kamisama hajimemashita sau Kuroshitsuji, mereu trebuie sa întrebe "ce?".

| BlackRaven45 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact, exact! laughing))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Peste tot numai ignoranţi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pufulet... Esti cam rea pentru o poza cu 2 pisicute.winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate.
Kitty îşi cere scuze. :'c

| SweetMinion a răspuns:

Mereu mi se spunea ca sunt nebuna (sau copilaroasa)pentru ca ma uitam la anime cand eram Inca in Romania pentru ca ma uitam la anime. Insa aici, vezi copiii cu manga in mana prin toata scoala, unii chiar se uita la anime in timpul orelor. Hai si tu aici iubire.

| anonim_4396 explică (pentru SweetMinion):

Watashi daisuki Nihongo... După facultate plec in Japonia, poate, nu stiu sigur, vizitez si Coreea. happy

| SweetMinion a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ca "poate" vi, ca pana termini facultatea mai este, mie imi vi aici, sa vad si eu cum arata majordomul meu umil. Sa vad si eu ce frumusete de bad boy estiwinking

| BlackRaven45 a răspuns:

Da. Mereu. Am o colegă în clasă care e la felde nebună dupa anime-uri ca mine. Pe amândouă ne fac colegii mereu nebune. Pe mine mă doare fix în 14 de ce cred ei laughing

| anonim_4396 explică (pentru BlackRaven45):

Bravo, nu trebuie sa-ti pese... conteaza ca iti place tie!
big grin

| aveam14ani a răspuns:

Pur si simplu ma doare in fund de ce spun altii despre mine.
Daca te iei de gusturile si parerile unei persoane dovedeste faptul ca esti om imatur si frustrat.
Eu ''invat'' japoneza singura acasa, toata clasa stie asta dar nimeni(cu exceptia panaramelor, probabil) nu mi-a zis absolut nimic, ba chiar ma intrebau diverse chestii in legatura cu asta, profesorii nu par deloc deranjati de asta. Insa daca cineva spune ceva de genul '' De ce naiba vorbeste asa? Vorbeste chineza?" dovedeste lipsa sa de cultura.
Este usor sa spui ca anime-urile sunt pentru copii, pe moment ce nici macar nu te-ai uitat la un episod.

YAOI ftw!

| anonim_4396 explică (pentru aveam14ani):

Fraaate, ce tare esti! A dreptate... Multi confunda japoneza cu chineza, si este foarte deranjant. Când un prieten mi-a luat caietul pe care scrisesem hiragana, mi-a zis*ce naiba-i cu heroglifele astea*
PS: si eu studiez japoneza happy ce lume mica...lumea TPUwinking

| puppetmaster a răspuns:

Tot timpul mi se spune asta! vecina mea, care culmea, e si prietena mea din copilarie, mi-a spus chiar sa merg la psiholog! dar ma doare in papuci, mie mi-au placut anime-urile inca de cand aveam 4 ani si acum le iubesc, asa ca nebuni sunt aia care ne fac pe noi nebuni! si asa tare ma enerveaza cand mai zic unele lucruri in japoneza si ei zic"ce dracu-i cu chineza aia?"!

| Ana00005 a răspuns:

Stiu asta exact.Cati mi-au zis ca nu fac nimic cu ea si ca daca vreau neaparat desen sa ma fac arhitect. Urasc asta! Sa nu iti pese,tot ce vor zice ei e casa te descurajeze,pai cand o sa aiba copii si ei se vor uita la animeul tau le poti inchide gura.Dar ca sa le-o inchizi de acum,trebuie sa desenezi in pauze,sa faci desene misto,apoi cand vor incepe sa iti ceara se le desenezi si lor ceva uita ca au ras mai devreme si daca nu le desenezi,te fac nesimtit,prost,egoist, ca nu poti, ca ei pot mai bine doar ca nu vor, crede-ma, am experienta mare.

| anonim_4396 explică (pentru Ana00005):

Mersi. Unii dintre prietenii mei îmi spun ca sunt nebun, dar nu ii bag in seama. Multi elevi mai mari din liceu îmi cer sa le fac portrete, si îmi spun ca desenez frumos, dar ce sa le ceri celor care nu au simtul anime. Practic, nu sunt oammeni. Pe unii i-am convins sa se uite, dar cu greu. Mersi pentru sfat.winking

| cosmina92 a răspuns:

Pates des asta laughing

| genifar45 a răspuns:

Dap...dar nu îmi pasa laughing

| ItzKimuraTPU a răspuns:

Si pe mine m-o crezut nebun ca m-am uitat la toate episoadele Naruto