| Balan_Balanvladut_1989 a întrebat:

Ce inseamna atunci:
-cand ma mananca nasul?
-cand stranut?
SI
-cand tsughit?

Răspuns Câştigător
| Smackdown a răspuns:

Daca te mananca nasul acesta este semn de mare suparare, dar mai exista varianta ca daca te mananca nasul, cineva vrea sa te vada. Daca te mananca nara stanga vine un baiat si daca te mananca nara dreapta vine o fata.
Si te mai pot ajuta si cu alte mancarimiwinking...Cand te "mananca" varful capului - Avansare sau noroc; Obrazul stang sau urechea stanga - Complimente; Obrazul drept sau urechea dreapta - remarci jignitoare; Ochiul stang - Dezamagire
Ochiul drept - O intalnire
Nasul in interior - necaz, probleme
Nasul in exterior - Suparare
Gura - insulte
Umarul stang - Nefericire
Gatul - boala
Umarul drept - o mostenire
Cotul stang - vesti proaste
Cotul drept - vesti bune
Palma stanga sau glezna stanga - facturi de platit sau datorii
Palma dreapta sau glezna dreapta - asteptati bani
Abdomen - o invitatie
Salele - o impacare
Soldul - o mutare
Genunchiul stang - barfe
Genunchiul drept - veste buna
Fluierul piciorului - o surpriza neplacuta
Laba stanga a piciorului - o calatorie neprofitabila
Laba dreapta a piciorului - o calatorie profitabila

13 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ai răcit.

| GroparuVesel a răspuns:

Fi pregatit sa fii ingropat.

| Ashadow a răspuns:

1 Nasului tau ii e foame
2 Chiar te mananca nasul
3 N-ai ce face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai belito...

| 00AName00 a răspuns:

-Ti se va evapora nasul.
-Iti vor exploda creierii.
-Va veni apocalipsa.

| facepalmlol a răspuns:

Inseamna ca lumea se va intoarce cu susul in jos.

| SilentSuicide a răspuns:

Ai grije, vei fi ucis de cineva, sau te vei intalni cu profa/profu de mate la o bere.

| Chriistos a răspuns:

Simplu, în două zile te duci.

| Tess a răspuns:

Ciao. Bunica mea zicea aşa:
Te mănâncă nasul= iei bătaie
Strănuţi= cineva se gândeşte la tine
Sughiţi= cineva vorbeşte despre tine. Evident, sunt doar superstiţii şi credinţe populare. Dacă chiar ţi se întâmplă aşa ceva (des) este posibil să fii alergică la ceva (praf, de ex.)

| astainumelemeu a răspuns:

Cand te mananca nasul inseamna ca ai bataie cand stranuti inseamna ca ce ai spus tu sau altcineva inainte e adevarat cand sughiti vorbeste cineva despre tine

| TroubleWoman a răspuns:

Ca organismul tau reactioneaza firesc...

| Balan_Balanvladut_1989 explică:

Smackdown,e castigator, si sunt uimit chiar mi se mai intampla chestii de alea