| anonim_4396 a întrebat:

Daca stiti cum îmi place sa mi se spună, va dau funda. Fără Daisuki. Voi ce porecla aveti?

Răspuns Câştigător
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Lo de la Lorena, nu? Mie multi imi spun Io

32 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Forma romaneasca a numelui Lorraine. De la numele unei regiuni din Franta, insemnand initial "regatul lui Lothar". Lothar a fost un rege franc, stranepotul lui Carol cel Mare, a carui teritoriu era in acea parte a Frantei numita actualmente Lorraine, sau in germana Lothringen (de la latinescul Lothari regnum).

Totodata, poate fi considerat o forma latinizata a numelui Lauren. Acest nume a fost adus in atentia publica din America prin intermediul cantecului "Lorena" (1856), scris de Joseph Webster, care se spune ca a creat numele ca o anagrama a numelui Lenore (numele personajului din poemul lui E.A. Poe, "Corbul").

https://www.youtube.com/watch?v=eUpHiqpqmZQ

Cu placere.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Nu mă așteptam la răspunsul asta... Sincer, mă așteptam la "Lolo".
Ce ai pătit azi? Sigur esti tu? Ai febra?
PS Mi-a plăcut cântecul.

| Doub a răspuns:

Lore? Hm. Ce fain suna.^_^
Nu am o porecla anume.thinking

| AirănMeidăn a răspuns:

Sorina

Cat despre mine, nu, nu am asa ceva

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Sorina te numesti?

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

Nunununu
Sorina iti place tie sa ti se spuna

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

De la Lorena la Sorina e o viată intreaga de parcurs.
Cum te cheamă?

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

Anca.

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Uuuuuuu, dragut. Acum mai stiu unul...mai sunt cativa. laughing

| Croampa a răspuns:

Tu esti: pretena me'. big grin

Cat despre mine, majoritate ma striga: mă, bă, da-mi un leu( wtf), joci football( da, asa ma striga) si mai am multe da' nu-mi amontesc acum! big grin

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Cum ai zis ca te cheamă? Sau nu mi-ai zis...

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis: mă, bă, joci football ma cheama! big grin

| Exilee a răspuns:

Sablon durex?

| VibeTrix a răspuns:

Ralu am eu.

| LaughingKarima a răspuns:

Lol? Nu stiu de ce, asa mi-a venit. Porecla? Am 3, panda din motive evidente, Karma deoarece in class a 8 a am vazut un copil mic ca este batut asa ca baiatul care l-a batut a primit si el bataie de la mine si eu am fost suspendata, deci Karma, si kitty, data de cel mai bun prieten caruia ii place cam prea mult sa ma necajeasca. The very end.

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

Si numele tău real e...

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Karima Winter. Inainte de adoptie ma chema Annastasia Amsel.

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

Ahaaa deci...
si Annastasia e frumos.

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Da stiu, dar imi era destul de greu atunci eu fiind traumatizata de la accident, ai mei s-au gandit ca poate ma ajuta schimbarea numelui.

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

Aw, îmi pare rău. Acum esti bine?
Karima e mai frumos! happy

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa iti ceri scuze, e OK. Acum sunt bine, pe moment un pic sentimentala cum mi-am adus aminte dar acest panda nu se lasa. Multumesc, e numele stra-strabunici lui daddy ^^

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

Esti un panda puternic!
happy

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Yay! Tocmai am fost complimentata! *.*

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

blushing Pai da... happy

| TiberiuFasole a răspuns:

Lo?

Răspuns utilizator avertizat
| spn29 a răspuns:

Lori?
Mie mi se spune Dodi.