| Almássy a întrebat:

De ce Mesia nu a fost fata? acum serios Dumnezeu nu ar trebui sa faca diferenta.Mesia e nume de fata!

19 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Doamne,mare e grădina ta!

| Woodenpints91 a răspuns:

Să nu existe riscul unui viol.

Bine, probabil şi aşa ca bărbat, cu fizicul lui ar fi putut să-şi ia foarte uşor un viol din greşeală vreo beţie crâncenă din toate câte a organizat.

| GroparuVesel a răspuns:

Lopetile-s rosii,
Ochii tai sunt vineti,
Gropile-s frumoase.
Gropi.

| JeStieKungFuDaNuStieKarate a răspuns:

E porecla maaaa, Dneee greu cu c8pii astia...

| victorandrei a răspuns:

Mesia sau Messia este un personaj în iudaism, creștinism și islam. Acesta trebuie să fie ultimul urmaș pe tronul lui David. „Mesia" vine din limbile semitice: în ebraică משיח Moșiach, în arabă مَسيح Masīh, însemnând „uns". Acest cuvânt a fost tradus în greacă, unde a dat forma Χριστός, transcris românește Christos, Hristos sau Cristos. Deci Mesia inseamna in romana Christos

| Almássy explică (pentru victorandrei):

Mda,toti stim ca e in multe limbi dar nu mi-ai raspuns la intrebare

| Snowal15lea a răspuns:

Mesia este nume universal. Biblia nu este exacta.

| Snowal15lea a răspuns:

Si dac Mesia este o porecla? O fi Messi urmasul sau?

| Andyᵗᵐ a răspuns:

Poate ca e Lionel Messi care este fotbalist adica baiat laughing Pe timpurile alea numele Mesia era universal (si de fete si de baieti)

| Smile2BHappy a răspuns:

De ce cel pe care il veneram este barbat?

| ooolifeoolol a răspuns:

Ai gresit categoria.

| Almássy explică (pentru ooolifeoolol):

Nu,am vrut sa fac caterinca

| ooolifeoolol a răspuns (pentru Almássy):

Alege un subiect mai putin tabu.

| dRaguTzuu a răspuns:

Mesia=uns! Sa stii ca fata este facuta din coasta BARBATULUI! Nu conteaza sa stii daca este nume de fata! In italiana Andreea inseamna Andrei, iar Andrei inseamna Andreea! Dar sa nu crezi ca m-am referit ca barbatul este mai presus de femeie! Femeile sunt speciale in felul lor si barbatii la fel! Deci barbatul este la fel de important ca femeia! Fara femeie, oamenii nu ar exista si nici femeile nu ar putea face aceasta fara barbati! Sper ca te-am ajutat! Please FUNDA?

| Almássy explică (pentru dRaguTzuu):

Da,deci barbatul si femeia sunt egali atunci de ce Mesia e barbat, nu putea fii femeie?

| dRaguTzuu a răspuns:

Lumea spune ca daca Adam a fost primul om facut vreodata, fiind barbat s-ar putea sa fie si Dumnezeu barbat(cred ca este adevarat)cu toate aste nimeni nu l-a vazut vreodata! Eu sunt la liceul de teologie Sf Apostol Andrei din Galati si iti pot spune asta sigur! Pe Dumnezeu il vezi doar prin aceste moduri:°BUNATATE°,°Icoana Domnului nostru Iisus Hristos°si prin °Sfanta Treime°!
Ii

Ni Ca

Hr

| dRaguTzuu a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti explic?! Femeia si barbatul au rolul lor unic! Gandeste-te de ce Fecioara Maria este fata? Nu putea sa fie BARBAT si ca oamenii sa se inmulteasca datorita barbatului? Dumnezeu a facut lumea si a facut oamenii cu un rol anume pentru fiecare! Mai mult de atat nu mai pot sa-ti spun! Daca ma mai intrebi iti raspund dar tu pui intrebare cu intrebare fara rost! Ex: Cum este padurea? De ce este padurea asa? De ce nu suntem si noi asa? Si tot asa faci tu!