| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu are ursu coada?

Răspuns Câştigător
| M.J. a răspuns:

Ca sa ai u ce intreba, draga mormaila...sau u vrei sa ne intr p noi de ce nu ai u coada? mai jos gasesti o multime de rasp.acum depinde de tine p care il alegi cel mai inteligent

16 răspunsuri:
| yinyang a răspuns:

Pentru ca vulpea l-a pus sa pescuiasca cu ea...

| maryana5 a răspuns:

De ce prostia nu doare?
unele intrebari nu au raspunsuri straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu are ursul coada, de ce ramine femeia insarcinata, de ce se arde piinea in cuptor? Trei intrebari cu un singur raspuns; N-a scos-o la timp.(daca nu ma insel e prima data cind ma repet pe site)

| I'm just me a răspuns:

Delocbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa nu-l incomodeze cind trage pirtzuri rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca vulpea a fost mai sireata. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Enigmo vulpea a stat in pareta care nu trebuia cind a flatulat bagabontu de urs si dup ace si-a revenit din lesin s-a razbunat... i-a mincat coada rolling on the floor

| 12xxxx34 a răspuns:

Ca sa se mire unii si sa intrebe aici p TPUwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A inghetat si i-a cazutbig grin

| monyk a răspuns:

Ca sa intrebe curiosilaughingGlumeamwinking

| kathessa a răspuns:

Din prostie pentru ca nu a gindit destul si la timp.

| cristina_4037 a răspuns:

Pentru ca i-a inghetat incercand sa pescuiasca la copca rolling on the floor

| andxxxx a răspuns:

Ca sa poata sta jos, pentru ca altfel l-ar incomoda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiindca(va fi o poveste cam lunga dar):Mormaila se plimba prin padure si a dat peste Dumnezeu. A profitat de timpul acordat cu el si l-a intrebat de ce nu i-a dat si lui alta mancare decat fragi si mure ca celelalte animale au detoate! Dumnezeu l-a chemat pe Sf.Petru sa il duca la un stup de albine sa manance. L-a dus si cand a dat peste mirosul de miere s-a dus sa manace.Nici nu simtea ca albinele il intepau ca el tot manca. Sf.Petru la tras de coada si i-a rupt-o dar si de urechi dar si pe alea le-au rupt. Dar aceasta poveste este:"De ce nu are ursu coada si urechi"? Deci si urechi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cititi povestea lui ion creanga!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ne temem sa raminem singuri?