| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt cenzurate filmele por.no japoneze?

22 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Sunt?/?

| Idkidk a răspuns:

Ca să nu vedem cât de mici au sânii femeile, cât de mici o au bărbaţii şi cât păr pubian are fiecare!

| syd2 a răspuns:

De ce cand am citit intrebarea asta am ajuns sa atrag mai multa atentie la raspunsurile de la urma si totodata am inceput sa ma rad de la ele
ps:funda la primul raspuns

| Staind a răspuns:

Cenzura este flacara misterului care tine interesul aprins day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu toate sunt asa laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Decster):

Cine nu s-a uitat? straight face|||

| anonim_4396 explică (pentru Decster):

Mi-ai mai dat reply undeva dar s-au sters ambele raspunsuri si eram asa curioasa despre ce era vorba

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Decster):

Hai ma bine du-te la prietena ta obsedata de coreenii ei gay adorabili laughing Da uite ma duc acum in Siria ceaoles

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Decster):

Ha? Deci jur pe cuvantul meu daca sunt obsedata de cineva. Nu, nu sunt, chiar nu sunt. A, nu cunosc nimic? Bine ca le stii tu pe toate. E dreptul meu sa spun ce vreau de operatii aia care arata exact ca niste femei, ce femei, fetite, si care incearca sa fie "western", si care fac muzica plictisitoare si repetitiva cu limba aceea care ma zgarie pe creier. Asa, deci cine imi interzice sa critic ce nu-mi place? A, tu. Sa stii ca nu-s hater care sa urasca tot ce misca. Ok acum du-te la razgaiata aia si spune-i cat de proasta sunt, cat de critica sunt si aminteste-i cat de mult ma calca pe nervi cand nici nu judecam nimic si imi spunea "dar tu prea ii judeci pe toti".

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai şi tu curajul să juri, acum că nu mai ai de cine să fii obsedată, a? Ai reuşit să-l faci şi pe adorabilul tău crush să nu mai vorbească cu tine, devii din ce în ce mai expertă. Coreenii au faţă de fete, aşa-i? Te-ai făcut lesbiană indirect, căci tu ai fost prima disperată după ei. Şi încă eşti, ce, crezi că cocalarii tăi sunt foarte masculini? Ăia abia sunt fete. Şi nu, nu ai dreptul să comentezi pentru că tu erai cea urâtă, proastă şi altele, mai ştii? Inferiorii nu au dreptul de a comenta, conform fostului tău crushuleţ. Aşa că respectă-ţi obsesia pentru el şi ascultă ce zice. Tu critici ce nu îţi place pentru că tu eşti adevărata răzâgaită. Ce e, tipo, te crezi aşa perfectă? Nu eşti nici cu 1% mai bună ca toţi "chirurgicaţii" ăia înainte de operaţie. Hai, fuguţa la cocalarii şi piţipoancele tale, vă completaţi perfect, toţi voi împreună formaţi un sfert de creier.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fa dar tu nu intelegi ca eu fac ce vreau si ca nu mai tin legatura cu ala? Du-te-n sange ca n-am niciun crush si vezi ca cocalarii mei sunt mai buni. Haha cica un sfert de creier dar tu esti mai proasta decat ti-ai putea imagina vreodata, mai proasta decat toti "cocalarii" mei la un loc.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Decster):

Ai o problema cu tiganii? Te oftici ca nu esti si tu ca ei, ca nu injuri cum o fac ei si ca nu furi? Fa si tu asa daca poti. Vorbesc cum vreau, vai, imi pune interdictie ciobanul. Nu obisnuiesc sa vorbesc cu "fa", le mai zic cateodata in gluma prietenelor mele, nu-s needucata, educatule. Ce ai cu Bucuresti, esti handicapat? Vai si tie de viata ta.

| DonaldTrump a răspuns:

Ca sa nu vedem ca le au mici.

| Geanin a răspuns (pentru DonaldTrump):

Ai o funda de la mine rolling on the floor)

| eudoareuu a răspuns:

Cenzurarea filmelor por.no a fost prima data serios limitata în Japonia în epoca Meiji, atunci când materialele care sunt considerate „daunatoare moralei publice" si au fost interzise [datorita introducerii a moralei victoriene din Occident]. Dupa înfrângerea Japoniei în al 2-lea razboi mondial, autoritatile de ocupatie americane a schimbat multe din legile din Japonia pentru a garanta libertatea de exprimare si de exprimare. Din pacate, autoritatile de ocupatie au decis ca legea pre-existente în ceea ce priveste por.nografia nu trebuie sa fie schimbat. Ea a ramas în vigoare pâna in zilele noastre.

| Kaℓi a răspuns (pentru eudoareuu):

Erau filme in epoca Meiji? happy