| anonim_4396 a întrebat:

Era anul 1900toamna. O zi obisnuita parea sa se iveasca odata cu rasaritul soarelui orbitor al unei zi de vara. Totul parea dezamortit din melancolia noptii armonioase. Razele usoare ale soarelui se iveau, sfasiind intunericul profund al noptii. In Vestul Salbatic, oamenii se trezisera odata cu primul foc de arma ce rupea linistea profunda.
Timpul trecuse repede. Localnicii, se aflau la cel mai renumit bar din zona. Ca de obicei, aveau loc jocurile de noroc, ce aprindeau fiecare cearta ce ducea la aruncarea scaunelor prin fereastra. La masa de noroc se aflau obisnuitii clienti MinerX, recunoscut pentru calul sau ce fugea cu 5 km/h, Suck ce se ocupa cu cele mai murdare afaceri, alaturi de amicul sau Khali, ce se afla in coltul din stanga al mesei, Croampa, detinatorul bancii jefuite de 3 ori de mult cunoscuta infractoare Daisuki ce se afla dupa gratii, fiind arestata de seriful Depress, dar cu siguranta avea un plan de evadare, iat in coltul rotund din dreapta se afla Sleepy, cunoscut pentru traficul cu salam, (fost puscarias). Pe usa intra Bestia, cunoscut pentru transformarile sale in varcolac de la 12 noaptea, si pentru golirea lazii lui DogMX, serif si el la randul sau. Se duce la barmanul Endo si ii cere o halba de bere. Se duce la masa unde se juca poker si spune:
-Pariez 500. Cine se baga?
Adversarul sau Sleepy ii vede bancnota de 500 in buzunar si i-o ciordeste. Dupa spune:
-Pariez eu.
Bestia vazand ca nu mai are bancnota, isi da seama de incident, si iarasi se isca un scandal imbibat in pumni si injuraturi, ai caror membrii erau toti cei de la masa de joc. Endo suna agitat la serif. DogMX si Depress vin in graba. Fara sa-si dea seama, scapa cheia celulei lui Daisuki iar aceasta pune mana pe ea si evadeaza.
Odata ajunsi in bar, serifii ii ameninta pe toti batausii scotand pistoalele. Dupa ce spiritele se calmeaza, Depress si asistenta sa Killy, lipesc un afisi in care se afla poza scriitorului de romane tragice Freaak. Acesta fusese dat disparut din motive necunoscute de nimeni.
In timpul bataii, Croampa se lovise foarte grav, asa ca a fost transportat de urgenta la spitalul unde lucra cunoscuta doctorita Sweety.
Peste cateva minute, un tip agitat pe nume Copacel intra in bar stigand:
-A evadat!
Daisuki intra cu o drujba si spune:
-Banii pe masa sau va macelaresc.
In timpul amenintarii, afara lucrurile o luasera razna. Clalul lui MinerX intrase in bar, toti s-au ridicat agitati. Calul parea nebun. Pe masa banii fusesera abandonati. Dupa ce Daisuki ii ia, se urca pe cal si fura palaria de serif a lui Dog. Desigur este urmarita de serifi, dar o vor prinde?
Dupa ce clientii observa ca sumele lor imense de bani fusesera furate, se aliaza si jefuiesc banca lui Croampa. Peste 2 saptamani, Daisuki este prinsa si arestata, impreuna cu toti ceilalti care jefuisera banca. Acum toti se afla la parnaie. Oare vor evada? Oare Sweety a reusit sa-l opereze pe Croampa? Oare Freaak a fost gasit? Nu vom stii niciodata.
Happy End! Deci? Cum a fost?

41 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Dacă îți amintești, bancnota de 500 e încă la mine.
Ți-o dau ție dacă oprești drujba aia. Am avut o zi grea și mă doare capu'.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Hmmm, pe aia am omis-o thinking
Are si buton de oprire? Unde?

| Doub a răspuns:

Chiar ai stat sa scrii asta?raised eyebrows

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Da, am depus si eu o data in viata mea un efort. big grin

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Uuuuuaaaaaaaaauuu.

Super.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Mersssss. happy

| PedoBarbie a răspuns:

Nu stau să citesc atât, oricum nu are logică. Lasă-te de scris! Ps: Nu-i de tine.

| anonim_4396 explică (pentru PedoBarbie):

Zau? Si daca ma minti?

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

De ce toți de aici ma vedeți ca pe o doctorita? I don't want to see Când ma întreabă cineva ce vreau sa ma fac mereu ii spun "Nu stiu, dar NICIODATA NU O SA LUCREZ IN MEDICINA!".

Poti să-mi explici si mie ce e acela "clal"? happy

Totuși, apreciez ca ai stat sa scrii atât. big grin

| anonim_4396 explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Cal, nu clal, am gresit si eu.

| Copac13 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Nu te faci doctorita te faci farmacista

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru Copac13):

Tot de medicina ține rolling eyes

Ma fac actriță. Sau avocata. thinking

| Copac13 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Sa imi faci rost de bilet la teatru sau la premiera

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru Copac13):

Am mai jucat pana acum in 2 piese pe școală si am avut rolul principal smug

Chiar as vrea sa fac ceva din actorie...

| Copac13 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Eu in a-5-a la scoal am jucat rolu uni sarac eu si inca unul care era boagatul eram personajele principale

| anonim_4396 explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Opaaaa, intrare la filme pe gratis, ce bine suna. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Copac13):

Si eu am jucat in piese de teatru. hehe laughing

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa crezi tu.
Plătești pentru toți de la t/a + popcorn si nachos.
Eu nu va rezerv bilete it wasn't me

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru anonim_4396):

A, da, si am zis TEATRU, nu filme.

| Copac13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai gata cu teatrul ca mi-e nu-mi place sa vorbim lucruri serioase cum ar fi de unde iau curcubee pentru unicornul meu

| anonim_4396 explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Da nici nu mai vin la film atunci.

| anonim_4396 explică (pentru Copac13):

AI unicorni?
yawm...

| Copac13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Geloasa nu

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru anonim_4396):

TEATRU, nu film!

| Copac13 a răspuns (pentru anonim_4396):

L-am castigat azinoapte la cazino in timp ce ma uitam la meciul secolului

| Copac13 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Hai ma cati dau o tura cu unicornu

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru Copac13):

Hă?

| VibeTrix a răspuns:

Mi-e lene sa citesc sad

| anonim_4396 explică (pentru VibeTrix):

Sa stii ca m-am chinuit mult. macar atat sa faci si tu.

| VibeTrix a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu,dar nu ai scris pentru mine.

| Copac13 a răspuns:

Ce roman lung

| TiberiuFasole a răspuns:

Eu sunt liber. Yaay.

| anonim_4396 explică (pentru TiberiuFasole):

Unde esti ma tu liber, nu vezi ca ajungi pana la urma la puscarie?

| TiberiuFasole a răspuns (pentru anonim_4396):

In poveste zice "cine a jefuit banca". Zice ca eu imi linisteam calul.

| anonim_4396 explică (pentru TiberiuFasole):

Pe calul tau, fugisem eu, tu ai ramas cu restul si ati jefuit banca. ce nu e clar?

| TiberiuFasole a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca fac si eu o poveste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fost geniaaal surprise.
Chiar mi-ar placea sa lucrez in politie...Asta daca nu s-ar da romana la admitere rolling eyes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bravo, se putea și mai bine dar merge...
Mi-ai adus aminte de acum 2 ani când pe aici era la modă să faci povești cu userii T/A. happy
Pentru asta tu o să fii ultima persoană de aici pe care o voi lăsa în viață. laughing devil

Răspuns utilizator avertizat
| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Mereu sunt uitata. sad