| anonim_4396 a întrebat:

Eu acum am aflat ca maine avem 1 martie.Am vazut tarabe cu chiciuri si florarii, dar am zis ca-i targ de apicultori.Am mai zis-o pe undeva mai demult, ca luna februarie se termina brusc in favoarea femeilor si te ia prin surprindere.E aranjamentul lor pana la urma, nu ma bag pentru ca am ceva reprezentante ale borsului gustos prin casa, nu fac razboi.Nu multe, le poti numara pe degete la o labuta de pinguin...nu-i asta important.
Intrebarea mea se refera la gesturi si impresiile ce le lasam femeilor din viata noastra.
Daca esti lefter si ti-ai cheltuit ultimii bani pe mezeluri cu doar doua E-uri, ti-ai luat cea mai buna ladita frigorifica pentru bere ca bate acum vara in fereastra si are centura neagra(da, am geamuri sparte), iar in zapada nu mai poti baga sticlele.Ce motiv ai ca sa te scoti pentru ziua de maine?
Nu baga Tuborg vreo promotie, la 12 beri sa ai 6 martisoare gratis?
Are cineva pe acasa martisoare care s-au tocit, decolorat, uzat, defecte sau macar un microbuz pentru noaptea asta pana la Moldova? Acolo cica lumea-i mai civilizata si te poate aborda vreuna pe strada cu "hei baiatu, nu vrei un martisor?"

Răspuns Câştigător
| Dmonik a răspuns:

Uneori, simplul fapt ca existi in viata cuiva, ca te cunoaste... este un martisor...happy

| anonim_4396 explică (pentru Dmonik):

Frumos cum zici tu. :)
http://www.cravatepedia.ro/......33_std.jpg
Am incercat s-o port, am fost si prezent da nu stiu cum m-au perceput.

34 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

M-a atras ultima ta fraza...Stii de ce? Pentru ca il zana Moldovei baietii primesc martisoare, ca sa poate da cadouri fetelor de 8 martie.
Adica tu ca baiat primesti un martisor de 1 martie tocit, urat, cu ata sifonata te simti obigat sa-i dai fetei cel putin o ciocolata.
Multumeste-i parintilor tai ca nu te-ai nascut acolo ca falimentai.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Cunosc santajul moldovencelor, nu-mi spune...

| LoveSleep a răspuns:

Adevăr grăiești și mai ales la partea cu Tuborg. Sunt sigur că așa toată lumea ar fi fericită.
Cât despre tine, pari un tip deștept, sigur vei găsi o scuză bună. Dacă totuși nu găsești, caută și tu în poșeta prietenei, mamei sau surorii tale. Știi tu, cea cu care se duce la biserică. Mereu sunt bani acolo. Dar nu uita, trebuie să-i returnezi până mâine cel târziu la 10.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Aa.aa, deci el vrea bani sau martisoare? Ca tot nu m-am prins de ce vrea sa zică.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Uitasem să-i spun să dea o fugă să cumpere niște mărțișoare, sigur mai e deschis ceva.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Săracul...ce grăbit trebuie sa fie baiatu'.
Dar de ce fetele isi dau martisoare intre ele? De obicei băietii dau fetelor. Ce ciudate sunt.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, sunt foarte ciudate fetele.Si unele, ca sa primeasca ceva si de ziua mamei vin la tine cu un test de sarcina contrafacut.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Du-te frate... Ce oameni. Ar fi ceva sa patesti asta.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Culmea arogantei straight face.Sa astept pana maine de 1 martie si sa-ti dau tie funda.Mai ales ca @Ibangcluj si-a dezvaluit genul printr-un flash mai ceva ca Sharone Stone.

| Doub a răspuns:

Eheee, le dai salam.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ziua de astăzi sfaturile nu mai sunt cu rost. Naspa intentii bune. De parca nu mai e nimeni normal...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da si eu simt ca oamenii normali au disparut definitiv.Ca si cum ai incerca sa mergi cu masina pe banda opusa.Numai nebuni pe acolo...
Am fost la magazin si era o fata acolo.Luasem o ciocolata si cand sa o pun in plasa m-a atentionat si a incruntat sprancenele spunand: "maine? 1 martie, eu fata, tuuu... aproape baiat"
Ne cunoastem de ceva timp si i-am lasat-o sad

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

"maine? 1 martie, eu fata, tuuu... aproape baiat" laughing
Tot ce vreau să spun e să mai treci pe-aici, pe la noi, avem de învățat.
Dacă mă gândesc mai bine, ore dai? Aș vrea să iau. Uite-așa ți-ai scos și banii de bere pe 2 săptămâni. Poate, poate, faci și tu un efort și economisești. Nu pentru și mai multă bere, ci pentru 8 martie că vine în forță și tare mi-e c-o să revii cu aceeași întrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa jucam 9 pietre pe pedepse.

| piisycutzza a răspuns:

Comentai pe la postarile mele, dar nici nu stiu ca E-uri e la masculin. Vai de scoala asta.

| Ilovecluj a răspuns (pentru piisycutzza):

Ce boabe ai luat inainte sa raspunzi astalaughing))

| Ilovecluj a răspuns:

Eu sunt de părere ca o floare de la Magnolia (chiar si la urgenta) e mai buna decât fatarniciile alea. Dacă nu îți pasa de ele încearcă, dar nu le amagi. Pont: Zâmbește dragastos si fii cât mai sincer când dai cadoul. Eu, fiind fata, as prefera sinceritate si ceva micwinking

| anonim_4396 explică (pentru Ilovecluj):

Gata, mi-am notat si s-a rezolvat, mersi!
Sinceritate si ceva mic.
Sincer, l-am furat de pe strada, ma-sa era in coafor.E mic da plange.
Ce fac acum cu el, ca trebuie' sa-l dau maine dimineata.Te rog sa ma ajuti!

| Ilovecluj a răspuns:

Sincer nici nu ma așteptam sa l citesti. Ha ha... Tot fără cadou? Dar nici ciocolata la non-stop nu mai e? (Cadou original... )

| Ilovecluj a răspuns:

Esti un caz interesant... De 8 Martie te-ai rezolvat?
Fără diamantini si vreo 3 masini
(Măcar 2 lamborghini)
Degeaba te straduiesti
Ca tot n-ai s-o nimeresti...
(Nu e pledoarie pentru funda, ca pe TPU oricum abundă)

| anonim_4396 explică (pentru Ilovecluj):

Da ce faci o dai in rime?!
Nu am bani nici de grisine.
Spui in versuri sacadat...
Ptiu! na ca s-a luat! straight face

Maine e ziua cu codite
Cu mofturi si cu fite.
De la bicla imi vand trei spite
Iar tu iti tai trei codite!batting eyelashes

E ziua femeii...maine

| Ilovecluj a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai! N-am putut sa-ți spun aseară. Te-am subestimat.
Scoti ceva rime... Vezi ca ți-am văzut sosia sau geamănul renegat pe la Cluj la Jupiter-alimentarahappy

| anonim_4396 explică (pentru Ilovecluj):

Frumos, saluta-l data viitoare si stati cat mai mult impreuna. happy

| Ilovecluj a răspuns:

Sigur. După ce o sa-i explic ca il cunosc pe,, frate-sau olteanul iute" de pe TPU o sa putem sa te barfim fără menajamente...

| Ilovecluj a răspuns:

Nici măcar un răspuns mai acid?! Nu știam ca ești așa o fire suparacioasa, mai ales acum când Voltaj merge la Eurovision...doar dacă ești într-adevăr oltean. Ei, atunci te înțeleg ..eu sunt 1\2 olteanca.laughing

| anonim_4396 explică (pentru Ilovecluj):

Chiar m-am suparat, mai ales ca nu esti singura care ma urmareste pe aici obligandu-ma sau storcand din mine si ultima picatura de impresie in ceea ce o priveste.
Nu-s oltean, sunt sanse mici sa-mi descoperi radacinile, plus de asta trebuie sa fiu si planta ca sa poti s-o faci.Mda, asa imi spune logica in momentul de fata.
Te admir in schimb ca ai avut curajul sa recunosti ca esti pe jumatate olteanca si doar ATAT! happy

| Ilovecluj a răspuns:

Nu pot sa cred ce-ai înțeles. Nici nu știu ce sa spun. M-ai jignit intr-o maniera delicata... Te consideram un tip fain de pe TPU cu care chiar poți avea o discuție relaxata si amuzanta (Trivia-Amuzante!). Nu imi pasa unde locuiesti, etc. Pare ca esti (sunt foarte sincera) foarte paranoic! Scuze ca te-am deranjat, nu se va mai intampla... Poate te luminezi si tu.

| anonim_4396 explică (pentru Ilovecluj):

Am crezut ca esti imuna la replici acide care uneori pot fi luate drept jigniri.Dar e trivia/amuzante pana la urma si nu mai stiu acum cine inceput acest battle de replici.
Chiar te-ai suparat? :( Mai ramai... https://www.youtube.com/watch?v=4dg2-ig5XiY
https://www.youtube.com/watch?v=qEOv_eRM_gE

| Ilovecluj a răspuns:

happy dacă se presupune ca te-ai luminat... Da' clipuri mai ciudate n-ai găsit? big grin. Apropo, încă nu pot sa ascult măcar Die zweite melodie. Deci, continuand (mi-ai aruncat vitamina C de imunitate pe TPU), cum de ai casa fără câteva geamuri, geamuri fără casa si ai, totuși... Bere in Ladita friguroasa?

| anonim_4396 explică (pentru Ilovecluj):

Nu vreau sa trecem pe pagina cealalta, adica depasim 30 de raspunsuri inutile la o intrebare si mai ciudata.Nu de alta dar raman fara saliva pe cursor si nu le mai pot rasfoi.Incearca sa-mi pui intrebari la 3-4 ore dupa ce consumi etno, taraf, manele botanice, ca altfel iti confisc piatra si o sa-mi dai cu calculatorul in geam.Ce mai era? N-ai casa la usa, farfurie pentru spalator, ciorba pentru lingura, tigara pentru un foc, copil pentru carucior, masina pentru o pompa diesel...asa fac eu cand evit intrebarea.
Clipuri, mai am cateva, na poftim https://www.youtube.com/watch?v=T21LX9V3teA
https://www.youtube.com/watch?v=c1nVawrvSO4

| Ilovecluj a răspuns:

A la Întorsura Buzăului: multumesc, nu e nevoie sa le deschid, m-am lecuit.

| anonim_4396 explică (pentru Ilovecluj):

Hai lasa, stiu ca le smotocesti toate happy Cu placere, bye!

| Ilovecluj a răspuns (pentru anonim_4396):

Am disparut si eu doar 3 ani si astia deja te-au raportat