| Geanin a întrebat:

Hai sa jucam un joc!
Tu imi dai un vidoclip cu muzica si eu iti zic ce am inteles din el.
Daca am zis corect iti dau eu si asa mai departe...
Cine are cele mai multe raspunsuri corecte primeste funda!

30 răspunsuri:
| Geanin explică (pentru KillMePlease):

Melodia se refera la faptul ca tehnologia nu a ajuns asa de departe in cat tu sa traiesti viata altuia si pana atunci trebuie sa-ti traiesti viata ta!
Si imaginea din video arata niste dealuri si un cer albastru semnificand viata efemera si ireversibila a omului!

| KillMePlease a răspuns (pentru Geanin):

wow!
serios, nu mă aşteptam la răspunsul ăsta
deşi eu nu vedeam mesajul melodiei aşa, e okay

| KillMePlease a răspuns (pentru Geanin):

mdap...nu-mi prea place melodia, da-mi dau silinţa să zic totuşi ceva cât de cât okay
păi, eu cred că melodia vrea să transmită oamenilor un mesaj care să-i facă să-şi dorească să trăiască, să se bucure de viaţă şi să "trăiască clipa"
cel puţin aşa o văd eu...

| Geanin explică (pentru KillMePlease):

Nu e adevarat!
E vorba de niste copii care merg la Focu lu Sumedru in noaptea de 25 octombrie de sfantu Dimitrie(Dumitru). Dupa cum observi ei nu au lemne sa faca obiceiul doarece sunt intr-o zona de campie si nu au resure suficiente dovada a economiei joase in zonelor de campie. Asfel mesajul este
RENTOARCEREA LA NATURA SI PASTRAREA TRADITILOR

| KillMePlease a răspuns (pentru Geanin):

=]]]]
okay, genial

| Geanin explică (pentru KillMePlease):

E randul tau sa-mi dai!

| KillMePlease a răspuns (pentru Geanin):

Https://m.youtube.com/watch?v=6UncfN9ReeI
nu e necesar să-mi dai altă melodie că oricum nu ştiu mesajul "corect"... faza e că nimeni nu ştie care-i mesaju' corect; tu poţi spune că-i ăla, eu că-i altu' şi tot aşa...mna..big grin

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ion Paladi Basarabia

| Geanin explică (pentru syd2):

E vorba de un barbat care l-a lasat femeia si acu canta asa ca sa stranga bani pe Bulevardul Magheru! De asemenea titlul este in concordanta cu mesajul cantecului, transmintand in mod metaforic sentimentele provocate de pierderea persoanei iubite si petrecerea noptilor reci de iarna cantand pe Bulevardul Bucurestean pentru a strange bani!
Asa cred eu, nu stiu!

| syd2 a răspuns (pentru Geanin):

Ok, sa zicem ca e corect, da-mi si tu una.

| Geanin explică (pentru syd2):

Nu cred ca vei gasi mesajul melodiei, dar sa vedem!
Nu esti expert ca mine,
https://youtu.be/J-gYJBsln-w

| syd2 a răspuns (pentru Geanin):

Desi urasc muzica asta, deci, este vorba de cateva copile care au ales drumul gresit in viata si acum sunt prostitoate insa incerca sa-si aminteasca cat de bine era inainte tongue asta e doar parerea mea.

| Geanin explică (pentru syd2):

Nu e adevarat!
E vorba de niste copii care merg la Focu lu Sumedru in noaptea de 25 octombrie de sfantu Dimitrie(Dumitru). Dupa cum observi ei nu au lemne sa faca obiceiul doarece sunt intr-o zona de campie si nu au resure suficiente dovada a economiei joase in zonelor de campie. Asfel mesajul este
RENTOARCEREA LA NATURA SI PASTRAREA TRADITILOR!

| Geanin explică (pentru syd2):

Copii*

| Geanin explică (pentru syd2):

N-ai nici o opinie despre ce am zis eu?

| syd2 a răspuns (pentru Geanin):

Fiecare cu parerile sale :P iti mai dau una daca vrei de data asta una si mai grea.
Asta e melodia mea preferata
https://www.youtube.com/watch?v=NkdgFfKIWbA

| Croampa a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Deci eu cand melodia asta din 2013! straight face

Mersi! big grin
Iti datorez o funda pentru asta! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumos joc.

| Geanin explică (pentru SabinaQueen):

Melodia ta supne intr-un mod foarte subtil ca oamenii trebuie sa petreaca vara si sa se distreze etc... Asef se arata ca oamenii sunt controlati de societati secrete cum ar fi Illuminati, Vatican etc...
Un exemplu ar fi falsificara misiunii spatiale Apollo 11!

| SabinaQueen a răspuns (pentru Geanin):

Esti destul de expert/a, sa zic! Bine, acum e randul tau!

| SabinaQueen a răspuns (pentru Geanin):

O melodie de dragoste contemporana. Sincer, nu-mi place melodia