| xXsweetgirl99Xx a întrebat:

Hei.
Băi, lamuriti-ma si pe mine cu ceva! Care este diferenta dintre un anime si un manga? Că eu nu înțeleg...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. Manga este prima versiune a unui anime. Ca sa zic asa. Deci prima data se face Manga, sau benzi desenate japoneze, si după se face anime-ul. Singura diferenta este faptul ca anime-ul e video si Manga e pe hârtie.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e categorie amuzanta in fine, sti ce e manga imbatate sa afli ca o sa scrii mai ceva ca un pictor

| T0T a răspuns:

Manga-urile sunt benzi desenate iar anime-urile sunt animate.

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu-mi pasa

| Croampa a răspuns:

Imi place anime la mine!
Deci da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lămureşte-mă şi pe mine cu ceva.
Dacă începi să scrii cu diacritice de ce nu continui aşa cu restul propoziţiei?

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca sunt pe tableta si la unele cuvinte se pun singure diacriticele

| AlexanderHamilton a răspuns:

Diferenta este una chiar foarte simpla si gigantica.
Manga:Le poti compara ca o banda desenata, acestea chiar fiind benzi desenate Japoneze
Animebig grinesene animate Japoneze.
FUNDA te rog.

| lumeaimizicefane a răspuns:

Nici nu trebuie ca nu e important oricum cui ii pasa de anime

| Doub a răspuns (pentru lumeaimizicefane):

Mie imi pasa de anime.straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru lumeaimizicefane):

Deci nu spui tu "cui ii pasa de anime" ca te iau la bătaie. Fane...te cam joci cu focul.

| lumeaimizicefane a răspuns (pentru anonim_4396):

Nasol