| Sunnyツ a întrebat:

Hey T/A! tongue Cuvantul "futil " inseamna ceva...sunt curioasa sa vad la ce va duce gandul cand auziti cuvantul " futil ".

Sa vad cat de departe sau aproape de realitate sunteti!

9 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Când am auzit de „futil", m-am gândit la un izomer de-al hidrocarburii „futan", ceva gen F4H9.

| MâţulMov a răspuns:

Cand am citit cuvantul asta mi-a aparut un zambet in coltul gurii.Dar mi-am adus aminte ca inseamna inutil.

| ɔɐıɔ a răspuns:

Lipsit de valoare, de importanță, de interes; inutil, lipsit de seriozitate, neserios, frivol.
Asta imi vine in minte

| Trinitas a răspuns:

Nu va mai ganditi la prostii, inseamna inutil. Asta e definitia fixa si inviolabila.

| AnneBre a răspuns:

Ce nume ai...straight face

Echipa TPU.ro si ceilalti utilizatori iti multumesc!

| Sunnyツ explică (pentru AnneBre):

Pff.m-am cam saturat sa explic tuturor care e faza cu numele meu straight face Sincer!

| lalalalallll a răspuns (pentru AnneBre):

Și eu i-am spus același lucru.

| Sunnyツ explică (pentru lalalalallll):

Sa fiu al dracului daca mi-l schimb! laughing

| IngerAlb a răspuns:

Crede-ma si eu cand am auzit prima data acest cuvant m-a starnit rasul.Cand a fost asta? La ora de romana. Futil=inutil