NOname
| NOname a răspuns:

Okeeey.
Ce săţios hrăneşti trollii. Mai că-mi vine să mă fac şi eu unul.hee hee

| NOBODY a răspuns:

"Can't believe. Look at the avatar. Look closely. I can smell the spirit of Mihnea. I trust in that spirit." - NOBODY, 2014, extras din partea a II-a a triologiei "De la Pularis la Mihnea și înapoi"

| Leocerba a răspuns:

Cand Carl raspunde, la un moment dat, pe ecran apare simbolul de la Arctic Monkeys! Practic, dunga aia rosie si dreapta se transforma imperceptibil in simbolul spiralat de la Arctic Monkeys.
Vai ce-mi bate inima!
Deci, jur!
E de la Arctic Monkeys, frate!

| Polaris explică (pentru Leocerba):

Vreau să fiu măturoiul tău de paie
Care-ți curăță prăfoiul de pe gresie,
Vreau să fiu Dacia ta 1310
Imună la oxidare.

Tu numești shoturile, bebelușule,
Vreau doar să fiu al tău.

| Leocerba a răspuns (pentru Polaris):

versurile-s astea iar ca titlu nu ma pot hotari intre
Vreau sa fiu Carl
sau
De ce ma faci sa incep sa votez?

| Polaris explică (pentru Leocerba):

Eu zic să facem 2 cântece cu aceleași versuri; știi tu, totul capătă un cu totul alt sens, poezie simbolistică.

| Furculingură a răspuns:

Dar şi tu eşti frumos foc
Iubiţelul meu, bruneţelul meu

http://www.youtube.com/watch?v=vcxsSVnoxXI

oh da

| Liviu a răspuns:

AM o intrebare.
Chiar trebuie sa citesc tot? dupa al 2 rand mi s-a dus interesu laughing fale si tu mai scurte gen. "Banc" si incep si rad laughing

| Polaris explică (pentru Liviu):

Stai, eu chiar vă aud cum vă dați mari că sunteți idioți? laughing

| Liviu a răspuns (pentru Polaris):

Evident,ca am multe idei, de aia mis un 'IDIOT' nu? Ca am multe multe ideeei big grin si mai mi-o venit o idee, baga-ti tu frumos rolling on the floor undeva big grin... Stai stai, tine-ti ideea, retine-o, cum se numea chestia asta care o facusi tu? In fine laughing stii tu unde sa o bagi. Si daca mai imi trimiti mesaje puppy dog eyes s-ar putea sa fiu mai idiot sa am alte idei laughing

| Polaris explică (pentru Liviu):

Taci acolo, prietenul meu epileptic.

| єχcєєℓ a răspuns:

A fost prea educativ I don't want to see
Dar cu Aku cum ramane?

| Ashadow a răspuns:

Polaris ce dracu faci acolo Polaris treci la review-uri.

| suităr a răspuns:

Bine bă. Măcar scapi de coșuri.

| Seducatorul a răspuns:

Siiii.....Zmeura de Aur merge la Polarisssss! Pentru cel mai prost scenariu si cea mai mare dezamagire!
Fara suparare, bro!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*sforăie*

| Polaris explică (pentru anonim_4396):

Ce plictisitor trebuie să pară comicul pentru lumea normală laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai, recunoaste ca la SF-ul asta te-a ajutat si Ridley Scott.Totusi, vede ca nu ti-a dat o bucatica din franciza Alien.Numai acolo orice nava trimisa in spatiu, se pricopsea cu un parazit la bord.A ta vad ca e curata, keep up the good... weed!

| Polaris explică (pentru anonim_4396):

În principal m-a ajutat 2001: A Space Odyssey al lui Kubrick, revizionat recent, deci orice altă asemănare e pură coincidență, deși observ și eu acum că ai puțină dreptate și îmi dă idei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa se sparga cosurile alea singure cand o sa le auda muzica laughing

| Fernando9Torres a răspuns:

Mda.....deci acneea e ceva de origine extrateresta(vine de pe alta planeta)hmmmm....ciudat!

| SabinaQueen a răspuns:

Pai daca acneea e de origine extracterestra, atunci urticaria de ce origine e?

| pufuletziii a răspuns:

Nu stiu daca ar trebui sa rad... Poate fost asa de amuzant, incat am uitat sa o fac...

| ℓανιηια a răspuns:

Asta a fost ciudat...Imi place.

| TortQuemado a răspuns:

Partea cu coma indusă e rip-off Planet of the apes (accidental sau ba). La Space Odyssey am adormit pe la jumate, deci probabil e cum zici tu.

| Polaris explică (pentru TortQuemado):

Cum să adormi la Space Odyssey, nene? laughing
Faza din Planet of the apes e rip-off de la 2001, probabil, deși n-am văzut filmul.

| TortQuemado a răspuns (pentru Polaris):

Nu, că au ieșit în același an. Vorbesc de original aici, nu de sequel-ul făcut după remake-ul făcut după prequel-ul vieții laughing
Mă, da... E singurul film al lui Kubrick care nu-mi place; și le-am văzut pe toate, în afară de Fear and desire (pe care l-a renegat chiar și el însuși). Sunt conștient ce a însemnat filmul ăsta pentru cinematografie în 1968, dar nu s-a lipit de mine. Scena de la început, cu maimuțele, e, totuși, una dintre cele mai frumoase scene trase vreodată, asta nu pot s-o neg.

| Polaris explică (pentru TortQuemado):

Decurge destul de încet filmul, și înțeleg de ce nu ți-ar plăcea. Poate mult prea încet - scene de 5 minute care s-ar fi putut încadra în 2 și așa mai departe. Mi se pare cel mai bun film al lui Kubrick totuși, după Dr. Strangelove (da, nici eu n-am văzut Fear and desire), poate chiar de asta; filmul e ca un astronaut în spațiu cu casca pe față, care respiră greoi și încet, și asta adaugă la atmosfera per total, de gravitație zero. laughing

| TortQuemado a răspuns (pentru Polaris):

N-am probleme cu filmele lente, ba chiar îmi plac. Am o problemă specială cu filmul ăsta laughing