| syd2 a întrebat:

IN EXCELSIS ORACLE DANTEVS No 11 (fara subiect)
1. Ce alegeti sa fiti, diavol care vrea sa fie inger sau inger ce cade la nivelul unui diavol?
2. Othello sau Hamlet?
3. Caracterizati-ma in 3 cuvinte.
4.Care este limba voastra preferata?
5. Ati fi gata sa veniti la o intrevedere a userilor TPU daca vi s-ar oferi ocazia?
6. Daca pe pamant am ramane doar tu si eu atunci ce ai face?
7. Daca eu as fi dicatorul pamantului ai fi de partea mea?
8. Vreti sa dedic o poezie compusa de mine in stil Shakespeare fiecarui user pe care -l stiu?
9. Ati vrea sa fiti inger? Argumente
10.Ati vrea sa fiti diavol? Argumente
11. Ateism VS Religie?
12. De cd scrieti sau nu, cu diacritice? ARGUMENTE.
13. Va considerati plictisitor?
14. Ati vrea.sa va renasteti intr-o creatura mitologica? Care atunci? Fara animeuri va rog.
15. Considerati cititul ca ceva plictisitor?
16.Comparati-ma cu un personaj anime/film.
17. Comparati-va cu un personaj anime/film.
18. Va placut?

Gata.

41 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

1) Nu știu, sincer.
2)Hamlet
3)Ești cult, de treabă, amuzant.
4)Latina.
5)Probabil.
6) Nimic.
7) Nu sunt de partea nimănui. Adică aș fi dacă mi-ai da niște avantaje.
8) Da, de ce nu.
9) Da.
10) Nu știu.
11) Nimic.
12)Pentru că e mai corect.
13)Da.
14)Nu aș vrea într-o creatură ci într-un zeu.
15)Nu neapărat, depinde ce citești.
16)Fan Naruto fiind aleg Hidan.

https://www.youtube.com/watch?v=m1yRIHN2ocE

17) Nagato :))

https://www.youtube.com/watch?v=IlVePOQVyzg

18) Nu știu :))

| syd2 explică (pentru T0T):

Daca as fi sa te compar cu un zeu grecesc as spune ca esti Atena e femeie dar oricum cred ca esti Atena.
Hidan lol, nu credeam ca-s asa nebun si fanatic, dar imi place oricum, imi plac personajele harizmatice.

| T0T a răspuns (pentru syd2):

Femeie? laughing

| syd2 explică (pentru T0T):

Pai da, nu gasesc barbati din panteonul grecesc carora le-ai putea semana.

| RainmakerX a răspuns:

1.Inger cazut la nivel de diavol
2.Hamlet
3.Dante E Tare
4.Romana? Engleza daca nu...
5.Da,de ce nu?
6.LOL idem cu LifeDrain- m-as sinucide sau ne-am plimba prin lume sa cautam alti supravietuitori
7.Depinde daca ai fi unul bun rolling on the floor
8. Daca ai atata timp si daca iti face placere atunci sa zicem...Da.
9.Nu chiar.Mi se pare ca ar fi plictisitor.
10. Oarecum, acum nici un diavol din acela rau... as vrea sa fiu un inger cazut, un inger care este de partea oamenilor si care ii invata ce e bine si ce e rau.
11.Sa zicem...religia
12.Nu scriu cu diacritice pentru ca dragutul de laptop este german si nu am astfel de taste, ma apuca pandaliile pana imi dau seama care taste corespund diacriticelor.
13.Pentru mine nu.Eu am cele mai bune impresii despre mine. Altii da, ma considera.
14.Creatura mitologica? Sa zicem...un zeu al haosului si al echilibrului precum Shiva sau un fomor...
https://ro.wikipedia.org/wiki/Fomori
15.Depinde de ce citesti.
16.https://33.media.tumblr.com/......o1_500.gif
17.Sunt unicat...chiar nu am asa ceva.
18.Da,sa zicem.

| syd2 explică (pentru RainmakerX):

La punctul 6 n-am inteles inceputul, lamureste-mi-l terog.

| syd2 explică (pentru RainmakerX):

E ok, imi place.

| RainmakerX a răspuns (pentru syd2):

Adica initial as fi suparat caci nu as avea cum sa repopulez pamantul deci m-as sinucide dar asta nu inainte sa caut alti supravietuitori alaturi de tine.
Ai inteles?

| syd2 explică (pentru RainmakerX):

Da am inteles big grin dar cu mine n-o sa te plictisesti big grin

| KamaSutra a răspuns:

Hey(din nou) happy
1. Diavol care vrea sa fie inger
2. Hamlet
3. Inteligent Amuzant Dulce
4. Spaniola
5. Da, Da, DAAA! Chiar vreau sa va cunosc sad
6. Pai intotdeauna mi-am dorit sa vad toata lumea cu un prieten bun happy
7. Hmmm...da
8. Da
9. Da, pentru ca inger=bine. Mi-ar place sa merg la fiecare om in parte si ii arat ce bine e sa faci bine(scuze pentru repetitie) + ca intotdeauna mi-a placut sa fac un bine
10. Nu, pentru ca diavol=rau
11. Religie
12. Nu scriu cu diacritice, pentru ca lene si pentru ca nu se vad mereu
13. Da si nu.
14. Ori pasarea Phoenix, ori o nimfa, ori Afrodita big grin
15. Depinde de ce citesc
16. Esti unic, nu ai seaman pe lume
17. Nu cred ca exista
18. Mereu o sa-mi placa

love struck

| syd2 explică (pentru KamaSutra):

love struck love struck love struck love struck
Esti un diavol dragut.

| KamaSutra a răspuns (pentru syd2):

Awww :x
Ba tu esti un diavol dragut si eu diavolita. =]]] :x

| Croampa a răspuns:

1. Sunt shinigami
2. Nu m-am intalnit cu ei, deci nu
3. Anime, pain, clasica( adica muzica clasica)
4. Romana, engleza, japoneza
5. Why not?
6. Ne-am juca alba-neagra( da', mis rasist)
7. Calm Kira, eu-s L
8. Why not? #2
9. Pas ( sunt shinigami)
10. Pas#2 ( sunt shinigami) #2
11. Satanism
12. Nu, mi-e lene
13. Nu
14. Ghou... aaaa, stai, ai zis fara anime!
15. Prefer anime, nu-s fan citit
16. Choiji doar ca nu asa gras
17. Ryuk, Kaneki, Uta, Aizen, Lucifer, Lance', Yamori Aniki etc.etc.
18. Was interesant, macar am avut ceva de lucru.

Gata ok!

| syd2 explică (pentru Croampa):

La 16 doar asta ai gasit -_-, tie ti-ai gasit un milion.

| Croampa a răspuns (pentru syd2):

Bine, bine...
Shikamaru e bun?

| syd2 explică (pentru Croampa):

Stii si altceva infara de naruto big grin Eu cred ca sunt... Mello din death note.

| Mieeez666 a răspuns:

1. Inger ce cade.
2. Satan.
3. Pian, muzica clasica, 228.
4. Aia din gura.
5. Nu.
6. M-as sinucide, ar fi plictisitor doar cu 2 oameni pe toata planeta. laughing
7. Poate.
8. Sa te vad.
9. Nu.
10. Da.
11. Ateism
12. Cam de pe primul meu cont, s-acu vreo 1-2 saptamani m-am lasat.
13. Da.
14. Um...
15. Nu.
16. Nu.
17. Nu.
18. Sa zicem da.

| syd2 explică (pentru Mieeez666):

Ateule, aici e conversatii nu T/A

| Mieeez666 a răspuns (pentru syd2):

Stiu. Ce am zis gresit?

| syd2 explică (pentru Mieeez666):

Acum nimic, ca mi-au mutat intrebarea la T/A.

| LaughingKarima a răspuns:

1. diavol care vrea sa fie inger
2. hamlet
3. pass, nu sunt buna la caracterizarea oamenilor
4. engleza
5. normal ca da
6. te-as intreba ce sa facem
7. daca esti un dictator bun, atunci normal ca da
8. da
9. da, pentru ca motive
10. nu,*insert argument bun*
11. religie
12. nu am inteles, cu romana mea de balta laughing
13. da
14. the wolpertinger
15. nuuuuuu, eu una innebunesc daca nu citesc o zi, nu stiu cum stau altii fara sa citeasca saptamani intregi
16. deidara sau sasori, nu stiu de ce, nu intreba
17. nu stiu, compara-ma tu cu unul
18. daaa
Gata e.

| syd2 explică (pentru LaughingKarima):

Deci citesti, atunci e bine, wolpertinger? de ce tocmai el mie mi se pare hidos. La 16 imi plac. Eu te-as compara cu mmmm Konan, cred.

| LaughingKarima a răspuns (pentru syd2):

Dar mie imi e simpatic. E dragut pentru mine.
De ce Konan? Sau nici tu nu stiu cum nici eu nu am stiut? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Niciuna.
2.Hamlet.
3.Moldovean, clasica, anime.
4. Engleza.
5.Doar dacă aș scăpa de depresie, în caz contrar nu.
6.M-aș distra.
7.Păi da.
8.Tu știi.
11.Ateism.
12.Îmi place mai mult așa.
13.De când cu depresia da, dar înainte nu.
15.Nu. Îmi place să citesc.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Esti in depresie? sad?

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Da, de foarte multa vreme.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Din ce cauza? Mii interesant, vreau sa te ajut macar cat de putin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

O chestie care îmi distruge întreaga viață, la început mă simțeam oribil, chiar îmi doream din suflet să mor, acum m-am obișnuit, nu mai sunt așa trist dar tot în depresie sunt.
Oricum e ceva foarte foarte grav, nu vreau să povestesc pentru că nu-mi place să-mi spun dramele de viață aici pe TPU, plus că mai e și foarte foarte mult de scris, e o poveste foarte lungă, dar oricum cred că luna asta sau cea următoare se rezolvă totul și o să pot să fiu din nou un om fericit.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Ooohhh, imi pare foarte rau pentru ca nu te pot ajuta cu nimic
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......edca1e.gif

| L1feDRAIN a răspuns:

1.Diavol care vrea sa fie inger.
2.Filme sau omleta.
3. Dracalan, ne insufletit,"dictator".
4.China, dar daca serios as vrea sa stiu toata engleza, dar imi place cum vorbesc arabii big grin
5.Cred ca da, de ce nu.
6.Ma-s sinucide.
7. Daca esti ca "Satana" sau mai rau as face o alta parte contra ta si te omor
Daca esti ca "Dumnezeu" atunci voi fi mana ta dreapta.
8. Daca vrei tu.
9.Da, voi fi sexy rolling on the floor si voi putea face multe minuni ))
10. Nu, doar din cauza aspectului fizic si un pic pentru ca sunt contra binelui,
de as avea doar puterile unui diavol as zice da.
11. GO Battle! Eu cu religia AK 47 in mina si Allahu Akbar!
12. Nici o data. Tastatura e tastatura cum ai primit-o asa folosesti-o DUCETIVA IN P* CU "Ă" "Î" "Ş" "Ţ" tongue
13. Daca sunt depresiv: Da.
14.Da, Ingeras + SlenderMan + Ruvik (The Evil Within) + Altair (A C)
This is mega combo! OP COMBO!
15.Depinde de ce citesti.
16."Golum" LOTR rolling on the floor
17. Anime/Filme de ce nu jocuri/filme?
Du-te dracu rolling on the floor Nu exista un personaj sa ma caracterizeze (dupa cum eu stiu)
18. Aproape.

Gata.

| syd2 explică (pentru L1feDRAIN):

LA punctul trei, sunt flatat blushing, la punctul 12 m-am ca*cat de ras.Tu esti golum, eu is Tranduil sau Sauron

| L1feDRAIN a răspuns (pentru syd2):

Bine tu esti Sauron eu sunt Tranduil big grin

| AtsukoKure a răspuns:

1.Inger
2.idk
3.Senpai, amuzant, poetic
4. Japoneza
5.Nuup
6.idk
7.Poate
8.De ce nu
9.Da, pentru ca sunt buni
10.Nu, pentru ca sunt rai
11.Religie
12.Scriu cu diacritice pe calculator pentru ca le am pe tastatura, iar pe laptope nu am deci nu scriu
13.Meh
14.Poate.
15.Nup
16.Haruka
17.Rin
18.Dap

| syd2 explică (pentru AtsukoKure):

Scurt clar cuprinzator :3

| AtsukoKure a răspuns (pentru syd2):

Eu sau raspunsu' laughing?

| syd2 explică (pentru AtsukoKure):

Un om nu poate sa fie scurt :]]. Am avut in vedere raspunsul. Acelea is personaje din Free? oh f*ck, nu-mi cam place Free din cauza ca-s prea multi "baieti", dar e ok baiatu big grin

| AtsukoKure a răspuns (pentru syd2):

laughing Da sunt personaje din Free, stiu is cam multi tipi dar imi place prea mult povestea.

| angelcore a răspuns:

1. cred ca diavol care sa fie inger
2. hamlet cu siguranta
3. Nu Te Cunosc - deci esti NUC
4. Engleza, totul suna mai misto in engleza
5. cred ca da, cine stie
6. probabil am repopula Pamnatul laughing, nu stiu, ne-am juca macaua
7. depinde de cum te-ai comporta cu oamenii
8. fa ce vrei amice
9. nu cred ca as vrea, pentru ca sa faci numai bine e frumos si asa, dar nu poti sa protejezi pe cineva fara sa faci rau, vezi, o sabie cu doua taisuri!
10. cred ca da, pentru ca daca esti diavol, nu e neaparat sa faci numai rau, ci ceea ce vrei
11. ateismul nu exista, sa fi ateu inseamna sa nu crezi in nimic, nu ai cum sa nu crezi in nimic, adevarul e ca, crezi macar in propria persoana.
12. scriu cu diacritice cand o cere situatia. De ce? pentru ca m-am obisnuit fara si scriu mult mai incet cu diacritice.
13. nu cred ca sunt plistisitoare, dar nu cred ca sunt nici cea mai interesanta persoana de pe pamant, ceva pe la mijloc
14.probabil intr-un sucub, ar fi amuzant.
15. cititul nu e plictisitor! iubesc sa citesc.
16. pui prea multe intrebari, probabil cu Harry Potter cand a descoperit lumea vrajitorilor
17. nu stiu! vreo eroina care citeste mult, e curajoasa, sarcastica, si alte alea, zi si tu mie nu imi vine nimic in minte
18. a fost amuzant laughing

| syd2 explică (pentru angelcore):

La punctul 6, blushing am rosit. Ai citit Hamlet? In legatura cu diacriticele, sunt complet de acord, daca nu ma cunosti atunci cunoaste-ma

| angelcore a răspuns (pentru syd2):

Aww, ai rosit :3, nu am citit hamlet, am vazut filmul laughing