| L1feDRAIN a întrebat:

L1feDRAIN va prezinta:

"The Consequences of illusions"

Part VI

Croampa isi face cruce si striga:
-Suntem morti TOTI!
-Ce dracu?! striga unii, se mira, altii. Kaden fuge spre usa:
-Asa, treaba e serioasa, zise Kaden.
Seriful Mad se uita la fereastra si zice:
-Detective, cred ca e cazul sa innebunim.
-Insfirsit se termina! striga Suck
Si totusi, de ce toti sunt siguri ca-s morti, bine nu chiar toti. Afara peste toata padurea era plin de posedati cit toti oamenii "pamintului" intr-o arena de fotbal, barbati injunghiati, femei cu ochi albi si pline de ruine (bucati de metal infipte etc.) care cu si fara arme (serios, ei pot trage) erau si 100 macelari care au inconjurat casa. Toti incep a innebuni din cauza sunetelor stridente de drujbe si urlete.
-Repede la usa! spune Mad.
Suck lesina. Kama se duce la usa si e pe pozitie. Conquête se uita in jur si vede ceva:
-Ce semn mai e si asta? intreaba ea.
-Karima! striga Daisuki, Lanterna! mai tii minte? si Daisuki fuge linga usa sa ii ajute pe ceilalti sa fie gata cind posedatii ataca.
-Eh am si eu drujba fratilor, spune in gind Daisuki.
-Ah lanterna e foarte fierbinte! striga Karima.
-Ce e si asta? intreaba Conquête.
-Ajuta-ma! tine si tu de lanterna! striga iar Karima.
Conquête apuca strins si o ajuta pe Karima sa focuseze lumina lanternei pe semn.
-O intrare in, podea? spune Conquête.
-La dracu, sari! spune Karima.
Posedatii ataca si un cutremur se ia peste casa.
-F*@#((@! #)*#)@(!)#!())*)ck! striga Croampa
-We will die! striga Suck.
Kama taie capul primei jertve in timp ce:
-Veniti repede! toti! ACUM! striga Karima si sare.
Conquête se uita in jos si striga:
-Sari-ti!
Toti striga si se uita in jos si sar. Cad si ei cam 10 secunde si au cazut si ei pe ceva ce le-a salvat viata.
-S@*#it, spune Karima.
-F(&*ck off, spune Conquête, putea fi mai rau.
-Are dreptate, scirbos, dar eficient. spune Daisuki
Baietii sunt atit de mirati ca tac. Toti erau intr-o balta plina de sange si bucati de organe. Se deplaseaza toti ca in mlastina se uita unde lumineaza Karima si brusc se opresc de ceea ce vad.
( | http://imgur.com/8BM4yGR | )
-L1feDRAIN, sopteste Daisuki.
Karima se uita la ea si ceva nu-i pare bine. Dupa care se uita iar unde da cu lanterna si silueta dispare.
-Cred ca pe acclcllolo. spune Conquête.
-Deja incep si eu a ma stresa, spune Kama.
-De abia acum? striga toti baietii, numai Suck ca era jumatate treaz, jumatate "mort" si lui Kaden care tot tacea si se uita in jur, ca era o camera mare si intunecata fara iesire, dar in ciuda acestui lucru toti se duc dupa Karima care se intreapta spre mini platforma unde au vazut silueta, macar nu era sange asa mult acolo si puteai umbla. liber.
-Daisuki pe unde? spune Karima
-Gata am cazut, nu mai stiu. raspunde Daisuki.
-Clar, spune Kama.
-Si ce acum? intreaba Conquête si Croampa fara raspuns de la altii.
Mad pare ingrijorat, Kaden tot tace si Suck de asemenia. Au ajuns pe platforma. Karima vede iar acel semn pe perete si intreapta lanterna in timp ce ceilalti se opresc. A aparut o usa.
-Deja incep a ma obisnui cu asta, spune Karima in soapta.
-Hai intra spunde Daisuki.
-Tu esti cea cu drujba. spune Karima.
-Intra-ti o data! striga Suck insfirsit si pe o secunda agresiv cu ochi de diavol. Toti sau speriat si au tacut, Suck iar a inceput sa se comporte "viu/mort". Intra si vad ca e un hol lung, merg merg si tot merg pina ajung intr-o camera.
-Si ce acum? intreaba Croampa.
-Suntem intr-o morga. spune Mad.
-Ia stati, mi se pare mie sau cineva sta "mort" acolo. se intreaba Kaden.
-Ceva mie nu-mi place, dar nu stiu ce, spune Kama.
-Karima se uita la Kaden cum se apropie de corpul mort.
Tensiunea creste din ce in ce mai mult cum Kaden se apropie de corpul mort.
-Nu mai pot sa vad, spune Mad, cind dintr-o data.
-Stai! striga cu toata vocea Daisuki.
-O HOLY S*(&IT! striga Kaden si fuge inapoi.
-Oh My F(*&$%king God! striga Croampa.
-Dumnezeuleee. spune Karima si ii vine sa plinga de ce vede.
( | http://imgur.com/AOuaU2f | )
Si o izbitura se aude. Sa spars peretele din hol si a acoperit iesirea. Toti oricum o i-au la fuga.
( | http://imgur.com/aqZ40w1 | Sa fie mai clar cum arata noul dusman)
-Ce Satanie feminina mai e si asta!? striga Conquête.
-Oh Doamne, e sora lui! striga Daisuki.
-Sora cui?! spune Conquête si se mai sparge o bucata din perete si s-a deschis o cale in sitemul de ventilare.
-Repede fiecare pe rind si fara pauza! striga Kaden
Toti urca rind pe rind si raman Croampa, Mad si Kaden.
Croampa trage, dar a agravat situatia. Femeia cu 4 maini se teleporteaza cu un metru mai aproape de ei in forma iluzionista ca o stopare de cadru facind o senzatie de dejavu.
-Ce mama Satanei ma e si asta? spune Croampa si repede se duce in sistemul de ventilare dupa care intra Mad si Kaden, care nu a reusit.
-Detective! striga Mad.
-Trageti-ma! striga Kaden.
Femeia il apuca de picioare, il trage si incepe sa-l zgirie.
-Aaahh, ffFffFfFf! se chinuie Kaden si trage cu mina un pumn bun in capul fetei, dar mina ii se innoada in parul ei. Situatia e si mai grava.
-Trage-ti toti o data! striga Mad la toti care se trag unul pe altul si ajunsa forta si la Mad il trage pe Kaden.
Se rupe un pic din parul fetei si incepe sa strige tare.
-Dumnezeule. zice Croampa.
Kaden se grabeste repede si intra cu tot corpul linga ceilalti, se aude o exploze si se sting toate luminile. Toti stau in ventilatie ( 8 oameni 4/4 fete/baieti) cap/fund/cap/fund si tot asa pe intuneric si aer sufocant. Toti merg dupa Karima intr-un cit numai ea are lanterna si e prima in conducta. Nimeni nu stie ce ii asteapta.

TO BE CONTINUED!

(Ei de fapt se apropie de oras, sa nu credeti ca povestea va dura o vesnicie cred ca pina la partea 10 o sa o inchei sau maximum 12)

Sper ca va place, bye bye.
Comment, like, subscribe =))

Bine, bine, lasa, exagerez (prea tare)

19 răspunsuri:
| LePotato a răspuns:

"Suck a lesinat" =]]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca imi place. Am druuuujba love struck drujba... Imi place cadavrul care ne urmareste. :]]

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

De fapt, cadavrul e sfisiat, femeia aia a iesit din el. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Tot cadavru e si ea. Ca vie nu e. :]]

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Lojic ca am. laughing) eu stiu toootuuul. Sa nu uiti. laughing

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

Am sa tin minte laughing
Iti place si femeia cu cap reflector sa inteleg? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Aia nu O-O
Doar prima. :]]

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

| http://s7.postimg.org/qjv7ies57/Flash_Lady.jpg |

Nu e frumoasa? :((

Pentru mine ramane "Sexy Legs" =))

| DonaldTrump a răspuns:

"asemenia" laughing moldovia

| L1feDRAIN explică (pentru DonaldTrump):

Ce e amuzant aici romane?
Rasist moldovan ah?
Satan with you.

| DonaldTrump a răspuns (pentru L1feDRAIN):

"Rasist moldovean" e posibil? rolling on the floor Putin fie cu tine moldoviene.

| L1feDRAIN explică (pentru DonaldTrump):

Da, iar tu exti exemplu viu.

| DonaldTrump a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Azi am aflat de la tine ca moldovenii sunt alta rasa laughing., caucazieni, mongolozi negroizi si moldoveni

| L1feDRAIN explică (pentru DonaldTrump):

rolling on the floor

Lasa.

| DonaldTrump a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Aveti si elfi in moldovia ca de mult vreau sa imi cumpar unu puppy dog eyes

| vaporwave a răspuns:

the consequences will never be the same

| DonaldTrump a răspuns (pentru vaporwave):

Nu e ca si cum ai mai zis asta

| vaporwave a răspuns (pentru DonaldTrump):

o sa o fac mereu