| anonim_4396 a întrebat:

La coltul unei case rotunde se aude o impuscatura de cutit iar victima cade spanzura din pivnita barcii. De ce?

Răspuns Câştigător
| vioricavio a răspuns:

Deoarece. pentru ca. fiindca. sau totusi. dar. se poate si din cauza ca. pentru ca. intelegi?

| SweetMinion a răspuns (pentru vioricavio):

Am inteles tot laughing poti sa te faci profesor la cat de bine explicit laughing

| SweetMinion a răspuns (pentru SweetMinion):

Explici*

13 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Mă îndoiesc că ai fi la mai mult de clasa a VI-a.Ți s-a părut ție îndeajuns de teribiloasă această așa -zisă problemă, ca să ne dai peste cap cu ingeniozitatea ei.
De aceea nu cred că e un veritabil test de logică și de inteligență.
Poate reușești să ne impresionezi cu niște chestii mai subtile, mai deștepte.
Precum, de exemplu: O cărămidă cîntărește un kilogram jumătate.Cît cîntăresc două cărămizi?
Sănătate!

| SweetMinion a răspuns (pentru corolav):

Nu am pus intrebarea ca sa fie "un veritabil test de logica si de inteligenta". Am vrut doar sa vad ce ar raspunde oamenii la ceea ce am scris eu. Si o alta chestie, nu sunt in clasa a VI, ba chiar sunt in al doilea an de liceu, trebuie sa fiu in primul an dar directoare m-a transferat in anul 2. Totusi multumesc pentru raspuns si pentru idee(presupun ca faza cu,caramida era o idee). Scuze pentru greselile de exprimare si eventual de scriere, limba romana nu e limba mea materna, deci nu sunt prea buna la vorbit, pronuntie, exprimare.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pentru ca impuscatura de cutit l-a aruncat in pivnita barcii de langa coltul casei rotunde!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tare jocul de cuvinte... happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca traim intr-un univers transvers...

| doreal a răspuns:

Pentru ca habar n-am.

| CaSiHai a răspuns:

Pentru ca automobile

| ღBelieveInHopeღ a răspuns:

Pentru ca impuscatura de cutit a rupt sfoara de care era atarnata victima si ea era asa de grea caci a cazut din pivnita barci

| TruewordxD a răspuns:

Pentru ca era fata-n spate cu biserica langa niste pietre de lemn la un gard pietros batut in cuie.

| InoueOrihime a răspuns:

Pentru ca ploua ca sa nu ninga ca sa nu fie soare. big grin Si asa a murit victima. Sfarsit. big grin

| ofelia22 a răspuns:

Pentru ca habar n-am!