| NoelyTheKiller a întrebat:

Let's fight! - Capitolul I : Black Virgo HS.

"Receptie Statia 4!"
"Receptionat."
"E vreo problema in sectorul tau? Terminat."
"Niciuna pe moment. Inca asteptam atacul aerian final. Terminat."
"Aveti grija acolo, sa speram ca veniti toti inapoi nevatamati. Terminat."
"Sa speram... Terminat."

~Intre timp~
Black Virgo HS, Forest 45, District 7, date : 59. 9595. 19974... |
( Black Virgo High School - http://matty17art.deviantart.com/art/Forest-castle-39844 5376 )

Intr-o clasa abandonata de muzica, Clasa C-9 isi discuta viitoare plecare. Toti discutau linistiti cand o explozie se facu auzita urmata de un mic cutremur. Una din fete lasa un oftat lung sa ii scape printre buze, se ridica si merge la fereastra, ceilalti facand la fel. O data ajunsi la ferestre, toti se uita in sus, inca o data in acea saptamana, avioanele militare zburau deasupra campului de forta transparent care acoperea padurea.
"Idioti corupti." zice Rayn inainte sa plece de la fereastra.
"Rayn..." Karima ii zice numele de parca ar fi o avertizare. Karima, impreuna cu sora ei, Kama, au fost ultimele venite, deci e normal sa mai aiba putin din vechia viata in suflet.
"Scuze dar hai sa fim seriosi. Tot ce li se pare lor 'anormal' si 'periculos' e aici inaintru." toti il asculta atentie, multi dintre ei luand deja loc pe jos sau pe putinele scaune din incapere. "Ce mai vor? Nu e destul ca suntem blocati aici, acum vor sa ne omoare?" intreaba el usor indignat.
"Rayn are dreptate." aproba Daisuki. "Ei ne-au creat iar apoi ne-au aruncat ca pe niste jucari vechi." Suck si Doub aproba dand din cap.
"Nu e adevar-" incepe Kama insa e oprita de Doub.
"Cum te-ai simtit sa fi aruncata pe starda?" intreba ea, facand-o pe Kama sa isi plece capul. "Nu prea bine asa-i? Niciunul nu ne-am simtit bine cand ni s-a intamplat. Si poate nu ne place aici dar nu e mai bine sa fim protejati decat omorati?" expresia ei suparat ii facu pe toti sa ramana tacuti si sa isi plece capetele. "Acum ca am stabilit asta, haideti sa mergem. Zargozis ( http://www.desktopnexus.com/groups/fantasy-creatures/ima ge/1346460/ ) vor fi suparati daca nu ne grabim." spune ea, incepand deja sa mearga spre usa. Noely a fost prima care s-a ridicat de pe jos sa o urmeze, nu mult timp dupa, si ceilalti facand la fel, doar o persona ramasese in urma. Persona privea pe fereastra, pierduta in proprile ganduri.
"O sa vin dupa tine. Asteapta doar." sopteste persoana. Pasii rapizi care se indreptau spre acea incapere, facu persoana sa isi indrepte privirea spre usa, unde statea Karima, respirand oarecum greu din cauza alergatului.
"Vi?" intreaba ea cu un zambet jucaus. Persoana nu a raspuns, pur si simplu a trecut pe langa ea si a iesit din incapere, lasand-o pe Karima in urma. Din nou, pasii ei se facu auziti, iar persoana se trezeste cu fata in spate. ( https://www.pinterest.com/pin/362187995001959713/ ). "Piggy back ride!" exclama ea inainte sa sarute persoana pe obraz.
"Da, da. Ce nu fac eu pentru tine." zice persoana. Persoana isi intoarce capul spre fata, si o saruta repede pe buze, gestul facandu-i pe ambi sa zambeasca larg.
"Di calut!" zice ea razand. Persoana doar daduse din cap inainte sa inceapa sa mearga, destinatia : in fata scolii unde sunt asteptati de Clasa C-9.

Atat a fost!
1. Va placut?
2. Cine credeti ca e persoana?
3. Sa o continui?
4. Ce faceti?

27 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Daaaa.
Habar n-am.
Daaa.
Bine, încerc să mă feresc de viespi. Tu?

| NoelyTheKiller explică (pentru Doub):

Noroc cu viespile, ce le-ai facut?
Faceam curat in camera, iar acum am luat o pauza.

| Doub a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Nimiiiccccc, da' sunt o groază.straight face

| NoelyTheKiller explică (pentru Doub):

Naspa sad

| RainmakerX a răspuns:

1. Da! Mult! ^w^
2. Mad?
3. Da!
4. Bine, ma gandesc la faza aia
"
"Rayn are dreptate." - Rayn are intotdeauna dreptate :>
Si ascult asta...
https://www.youtube.com/watch?v=pkyLAWX5V30
=))
Bye!

| NoelyTheKiller explică (pentru RainmakerX):

1. yay!
2. trebuie tu sa strici totul [-( :))
4. :))
Eu asta
https://www.youtube.com/watch?v=iMjrZ4inZ1A
Byebye!

| RainmakerX a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Https://www.youtube.com/watch?v=cvaIgq5j2Q8
Asta o ascultam mai demult cand jucam LOL ^w^

| LePotato a răspuns:

1. Da
2. Hmm
3. Da
4. Mananc, tu?

| NoelyTheKiller explică (pentru LePotato):

4. pofta buna, si eu mananc big grin

| LePotato a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Pofta buna si tie.

Ce mananci?

| NoelyTheKiller explică (pentru LePotato):

Mersi.
Gnocchi, tu?

| LePotato a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Ce-i aia? #_#

Mancam un sandwich

| NoelyTheKiller explică (pentru LePotato):

Mancare italiana ^•^

| LePotato a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Imi suna a mancare extraterestra

| NoelyTheKiller explică (pentru LePotato):

laughing

| LaughingKarima a răspuns:

1. da
2. nu stiu, dar sper sa nu fie Suck
3. da, e interesanta
4. ascult muzica

| L1feDRAIN a răspuns:

1. Interesant.
2. O fiinta umana.
3. Daca doresti tu.
4. "Intr-o clasa abandonata de muzica, Clasa C-9 isi discuta viitoare plecare."

Sunt in clasa 9 si e "C". *shocked face*

Unde-s eu!?

| NoelyTheKiller explică (pentru L1feDRAIN):

1. mersi
4. pam pam pam *creepy song*
Asteaptati randul.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

----
Astept...
---

| L1feDRAIN a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

rolling on the floor

| DonaldTrump a răspuns:

1.Ja
2.Eu. laughing
3.Desigur
4.Iti raspund la intrebare.

| NoelyTheKiller explică (pentru DonaldTrump):

2. mai vedem noi laughing sincer nici eu nu stiu inca cine e persoana laughing

| nlko a răspuns:

1.da happy
2.nu stiu
3.da happy
4. Pai... sincer, ma gandesc ca vreau si eu in poveste.

| NoelyTheKiller explică (pentru nlko):

1-2. Yay!
4.o sa apereti toti, trebuie doar sa aveti rabdare happy kiss

| PsihopatX3 a răspuns:

1. Nu
2. Sper sa fie eu
3. Nu
4. Nu fac

| Esmerée a răspuns:

1. da
2. nu stiu
3. normal ca da
4. lenejesc, tu?