| GentlemanZ62 a întrebat:

Limba noastra eu comoara.

Deci cum ati vazut pe aici pe colo sunt foarte multi analfabeti(mai ales aici)care nu stie sa scrie romaneste.
Sunt foarte multi care scrii "cum" dezlegat adica "c-um" sau "iar" "i-ar"imi vine sa sparg calculatorul cand vad acesti...Sau alti $m3khery kar3 pokeshthe lymbha r0m@n3sthe... Scrieti frate normal ca nu va intelege nimeni! Puneti aici link-uri cu tot felul de greseli gramaticale.
Sper sa nu supar pe cineva

22 răspunsuri:
| Bastet a răspuns:

Hey,mă poţi înjura şi pe mine?

| giuly a răspuns:

*işi taie venele*

Răspuns utilizator avertizat
| pinguinuVerde a răspuns:

Am uitat să zic...*cocalar voice off*

| pinguinuVerde a răspuns:

Neh,limbha noashtră e cea mai frumoashă limbă posibilă.
Euh nu pokeshk nikiodathă limbha noastrhă maternă.Eu iubeşhte limba româneşhte.

| MikiPiki a răspuns:

Nu stiam ca sunt asa multi analfabeti care nu stie sa scrieti romaneste

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ce stii tu ce *grele e limba romana! Ca citesc de cate 5 ori o postare, doar-doar oi intelege ceva din ea.
Si cand "indraznesc" sa-i atrag atentia analfabetului ca nu stie sa scrie, ma pricopsesc: ma umple de mesaje private pline de injuraturi. Si, stii ce greu e sa scrii corect injuraturile romanesti!

neluL
| neluL a răspuns:

Ajuta-i daca vezi ca abereaza cu limba romana! Mai mult nu poti sa faci! Daca le atragi atentia o data...de doua ori, se invata sa scrie corect romaneste. Daca vezi cumva scalambaturi de scris cel mai bine este sa nu le raspunda nimeni la intrebare si apoi o sa-si dea seama de ce nu le raspunde nimeni!

| Bizzareq1 a răspuns:

Esti stupid.

| WestSid3 a răspuns:

Limba noastra "eu" comoara.
Nu nu o lua in nume de rau, dar m-a amuzat putin.
Deci, in legatura cu acestia... ce crezi ca putem face? Le atragem atentia si ni se raspune urat inapoi. Am observat ca dupa un timp si colegii fac greseli gramaticale cu prescurtari de pe mess, chiar in lucrari sau in caiet.
Chestia asta ne imbolnaveste limba! Nu-i de ajuns ca in unele tari suntem considerati niste nestiutori de cate, ei chiar o dovedesc.

| PrieteniiŞtiuDeCe a răspuns:

NU mă pot opri din râs de la topicul *Talenthatei*laughing))))))))) cica:roceri aia satanisti care are pe dracu in ei

| B3belusha a răspuns:

*limba noastra eu comoara* --> corect era daca ziceai limba noastra-i o comoara sau limba noastra este o comoara; *care nu stie sa scrie romaneste* corect era daca ziceai *care nu stiu sa scrie romaneste* si *sunt foare multi care scrii* -> corect era *care scriu*.
Cred ca mai intai ar trebui sa ne uitam la noi, si cateodata sa ne cenzuram parerile daca observam ca si noi avem unele deficiente in ale vorbirii corecte.
Succes!
P.S: Te rog sa nu o iei ca pe o jignire ci ca pe un sfat prietenesc.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gura mă. M-am uitat în postările tale și de acolo reiese că ești un ipocrit. Faci ce critici la alții tongue.
Exemple : - "sti" în loc de "stii" când e cazul
- prepoziția scrisă legat de pronumele demonstrativ : "dinalea, de aia, dinastia, din astea" în loc de "din alea, de aia, din ăștia, din astea"
- verbe scrise cu cratimă : "da-ti" in loc de "dați"
- verbe neseparate de pronume : "Fate" in loc de "fă-te"
Aștept înjurăturile în privat, să vezi ce-ți fac tongue.