NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Mai un pic şi intrăm (şi nu se ştie dacă ieşim) în noul an, în care mai intră şi 13-le dubios. Şi stau şi mă gândesc: cum de în unele ţări nu l-au interzis şi nu l-au eliminat de tot (ca etajul 13 din lifturi)? Parcă m-aş fi aşteptat la mai multă perseverenţă şi fanatism din partea unora.
Să protestăm, dragi contpueni! Să demisioneze 13-le sau să rămână?
A, şi...La mulţi ani tuturor!
(Să nu porniţi la drum lung, de un an, pe stomacul gol! Faceţi-vă plinul!)

70 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Relax!
http://youtu.be/9Xvn_Ku55cI

NOname
| NOname explică:

Cred că pe ringul de dans se elimină alcoolul şi se scăpa de mahmureală cel mai bine.
Pentru doritori...un remediu naturist:
http://youtu.be/rfxOwcCQh4w

| Musique a răspuns:

Să rămână. big grin
An nou fericit!

| NOname explică (pentru Musique):

Mulţumesc, la fel.
Dar ce fel de Musique eşti, de vii fără muzică? :))
Uite una!
http://youtu.be/nYf9sqlEWJo

| Arthur a răspuns:

Stimată prietenă, eu nu aş vrea să îl elimin pe domnul fatidic an 13 ci aş dori să mă reîntorc la el. Nu cred că m-ar deranja prea mult să am din nou 13 ani.
La Mulţi Ani!

| NOname explică (pentru Arthur):

Sweet.
La mulţi ani, Arthur!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De sarit, nu se sare, dar ii zice 2012+1.
P.S. Intre "Mai" si "un pic" n-ar mai trebui, totusi ceva? Un predicat? Mic? Micut?
La multi ani!

| uǝʞɔıp a răspuns:

La multi ani! 1

| pwp a răspuns:

La multi ani si tie, NOname :*

mariana
| mariana a răspuns:

La multi ani tuturor userilor si urari de sanatate si un an mai bun.
Nu cred ca 13 este un numar "fatidic". Cei care sunt superstitiosi, se tem si de umbra lor, asa ca sa-i lasam sa se dumireasca. Nimic nou si vechi in lumea noastra, noi suntem ceva mai buni, mai saritori si mai dispusi sa acordam un ajutor celor din jurul nostru, uitand de comoditate si de indiferenta, eu sper ca asa vom fi in noul an, altfel ar fi pacat sa facem umbra pamantului.
Un gand bun si reusite tuturor.

| NOname explică (pentru mariana):

Mulţumesc, Mariana.
Multă sănătate, linişte, pace şi toate cele bune!

Un ceva simpatic, amuzant, sperios şi cu miros de lapte. La fel de nou ca noul an. Să ne însenineze puţin.
http://youtu.be/N9oxmRT2YWw

mariana
| mariana a răspuns:

Multumesc pentru video-clip, este frumos si da sperante pentru ziua de maine.

| NOname explică (pentru mariana):

Da...speranțe...şi puritate, frumosul în starea lui autentică.
http://youtu.be/JBNU5H6CoCE

| JustMusic a răspuns:

Cum sa eliminam 13? Cand eu pe data de 13 in clasa a 7 a am luat un 8 la mate, de atunci pentru mine nr de 13 nu mai e ghinionist ci norocos.
Din anul asta nu iesim, ca vine apocalipsa(din nou) pe 28 august X_x.
O sa tin cont de sfatul tau.

La multi ani si tie :*

caramela
| caramela a răspuns:

Buna si
La multi ani si tiehappy sa ai un an bun, plin de realizari, iar drumul pe care vei merge sa fie plin de sanatate si de fapte bunehappy
O zi cat mai frumoasa si plina de fericirehappy

| NOname explică (pentru caramela):

Mulţumesc frumos, Caramela.
Şi ţie la fel. Multă sănătate, linişte şi împliniri.

| Gregory a răspuns:

Bună dimineața. La mulți ani! Eu zic ca 13-le să rămână. Nu trebuie să fim superstițioși. Și 13 este un număr ca și celelalte numere. O zi bună. happy

| NOname explică (pentru Gregory):

Ok, s-a notat.
La mulţi ani!

| xXdoareuXx a răspuns:

Poate in 2013 va fi mai bine. Acum ne vom da seama daca este sau nu ghinionist

| CrazyTeenager a răspuns:

13 e numarul meu favorit :X.

| JaJe a răspuns:

Nu va omoara cifra 13, ci superstitiile idioate.

| NOname explică (pentru JaJe):

Nici măcar ele.

| RS4 a răspuns:

La multi ani, draga NOname! sa speram ca va fi un an norocos, desi contine cifra 13, pe care eu personal, nu o consider cu ghinion! daca am trecut de atatea ori de sfarsitul lumii, incepand din anul 2000 incoace, nu prea vad ce rau poate sa se intample in 2013! Cred ca norocul si-l face fiecare cu mana lui! eu zic sa ramana 13-le, poate va fi chiar un an mai bun decat cei dinaintea lui! La multi ani inca o data si distractie maxima la cumpana dintre ani! Sa bei o cupa de sampanie si pentru mine! Eu oricum voi bea ceva in plus, pentru ca sunt si Vasile, deci trebuie sa sarbatoresc si in 1 ianuarie... daca va mai fi cine! tongue
La multi ani "contpueni"! am furat numele asta de la cineva special!

| NOname explică (pentru RS4):

La mulţi ani, Vasile! Să ne trăieşti, să ne înfloreşti!
http://youtu.be/x9uw0GPDHO4
Marfă piesa!
Să ne zdobzdubim voioşi şi sănătoşi şi la anul!

| Brittanie a răspuns:

Vorbeşti de mâncare?! Eh, ce ne-am cronometrat! Chiar acum mânănc ceva buuun. Vreţi? Am chifteluţe, ruladă, friptură etc. şi cu un pahar de vin roşu. Se bagă cineva?big grin

| NOname explică (pentru Brittanie):

Pe masa aia îmbelşugată ai şi ceva pentru mahmureală?
Şi în altă ordine de idei, uite ce faini sunt copiii ăştia. Aşa şi-ţi vine să-i mănânci.
http://youtu.be/L2uqrvlioBA
Happy, Happy New Year!

| Brittanie a răspuns (pentru NOname):

Dada. Happy New Year my dear!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu zic să NU demisioneze acel "13", altfel rămânem cu "00" în locul lui şi probabil că mulţi NU şi-ar dori să ajungem în 2000...

Oricum, acel "13" ( ghinionist sau nu ) este ANIHILAT de acel "20", care este o cifră pară şi "rotundă", aşa că :
"Don't worry, be happy"!

http://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU

La Mulţi Ani tuturor!

| Dariusuu a răspuns:

Multumesc de sfat. Chiar o sa tin cont.

An nou fericit.

p.s Tu chiar dai niste raspunsuri incredibile, sper ca asa va fi si in 2013.

| mixxjim a răspuns:

Nu l-au eliminat pentru ca nu e singur happy etajul 13 e singur, locul cu nr. 13 din avion e singur... Nu stiu daca oamenii carora le e teama de acest numar stiu si originea acestei frici, fapt e ca vine de la vechii chinezi si de la numerologie, pentru ca 1 si cu 3 din 13 da cifra 4, care la chinezi in scris e aproape identic cu cuvantul moarte. Si ca sa terminam cu optimism, daca mergem pe aceeasi idee de calcul, anul 2013 (=6) o sa fie bun pentru bani happy Numai sa fim insa atenti, ca banii se si pierd, nu doar se castiga!

La multi ani inca o data!

| NOname explică (pentru mixxjim):

Mulţumesc, mixxjim.
Eu zic...să intrăm în 2013 cu dreptul, mai ales dacă suntem superstiţioşi (ceea ce la mine nu e cazul).
La mulţi ani!
Şi, vorba lui ardnaxur, un 2012+1 fericit!

| W3R4 a răspuns:

La mulţi ani, NOname!
Deja am început să-mi fac plinul...cu energizant!hee hee

| NOname explică (pentru W3R4):

Aşa!
Iată un participant la trafic conştiincios. :))
Mersi că te-ai alăturat party-protestului nostru.

Eu zic să plouă cu noroace şi berze în 2013 şi să avem cu toţii parte de prieteni adevăraţi!
http://youtu.be/bmEkSn9DrTA

| W3R4 a răspuns (pentru NOname):

N-ai pentru ce!
Iar la partea cu noroace, berze, şi prieteni, să dea Dumniezo să fie cum zici!

| Seby90 a răspuns:

Ar fi absurd sa sara 2013, ar putea la fel de bine sa nu ii mai numere si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa demisioneze, cred ca o sa fie cea mai ghinionista szi din istorie vineri 13 in anul 2013 :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai e timp sa sarim peste el sa trecem direct in 2014 pentru ca mai sunt cateva ore mai exact 9. Depinde cand raspunzi Eu am raspuns la ora 15:00 si mai erau 9 ore. In 2013 mergem! La cifra dubioasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aammm intrat deja in noul an! 1 la multi ani, TPU! un 2013 petrecaret!laughing)

| fadnox a răspuns:

N-am auzit de chestia cu numarul 13
nu conteaza, va urez La multi ani si un nou an mai bun!
http://www.youtube.com/watch?v=mObouU6xacs

| τττ a răspuns:

La multi ani!

| eliaclodia a răspuns:

De unde atata pesimism?
Apropos: chiar asa arati ca in poza?

| blueheart a răspuns:

Hei! :)
Mie numarul 13 ca si ziua de marti mi-au adus numai noroc.
Dar protestez alaturi de tine :))
La multi ani si anul care va veni sa fie si mai bun decat acesta. :-*

Asta e melodia care ma reprezinta acum. Ti-o trimit cu mult drag.

http://www.youtube.com/watch?v=n_FZ-HIcygI

| NOname explică (pentru blueheart):

La mulţi ani! Un 2013 unit şi norocos! Smile!
http://youtu.be/OoDY8ce_3zk

| blueheart a răspuns (pentru NOname):

happy