| SergiuBoss11 a întrebat:

Povestea Miezului
Capitolul 4 Pactul faustian al Miezului

Totul era un haos in jur.Razboiul impanzise aceasta capitala de sange si urlete ale disperarii.Lady KamaSutra ramasese singura in multimea terifiata,astfel cu o putere nemaiintalnita Miezul scapa de lanturile subjugatoare ce-l tineau suspendat pe cruce si intr-o fractiune de secunda ajunge langa tanara printesa.O ia in brate si incearca sa fuga cu ea, dar Lady KamaSutra il palmu.ieste pe acesta.
-Miez,cum poti lasa prada mortii atatia oameni inocenti?!
Miezinul nu intelegea rostul loviturii,dar plecase capul in fata vorbelor printesei.O lasa pe aceasta intr-un loc sigur si ii fagaduieste:"-Voi avea grija de tot,daca vei ramane aici".
Printesa era nesigura, dar nu putea decat sa se increada si sa spere in acest pungas.Se aseaza in genunchi,in directia arborelui lumii, pe numele sau Copac13 si se roaga...se roaga la siguranta Miezului,natiunii,generalilor,a tuturor.
Intre timp,Miezul urmarea locul de unde erau lansate ghiulelele pentru a anihila faptasii.

A ajuns,dar a fost coplesit de un fior instunctual mai mare ca niciodata.Miezul din interiorul sau se sfarama in fata acestei puteri zdrobitoare din fata lui.O silueta neagra se vedea tot mai mare,dar Miez nu putea da inapoi...ii fagaduise printesei ca va reusi,nici chiar moarte nu-l putea opri din a inainta.
Dintr-o data a ingenuncheat,fusese lovit,dar de unde?! O lovitura nemaipomenita ii taiase trupul pe din doua... Miezul va muri!
In fata lui apare aceasta silueta neagra,desi nu o mai vazuse inainte Miezinul si-a dat seama ca lovitura fusese provocata de nimeni alta decat Daisuki,cel mai mare asasin al acelei lumi.
Ochii i se inchideau, lumea i se incetosa...se simtea mic si neputincios asemeni unui melc strivit intr-o multime sau a unei frunze prinsa in flacarile incendiului.
Setea de sange a lui Daisuki era ceva ce uimea chiar si pe acest fost criminal.

O noua putere se simtea in imprejurimi, iar langa miez apare generalul AtsukoKure.Presiunea atmosferica era de 100 de ori mai mare decat normalul, puterile celor doi il faceau pe miez sa para ca un nou-nascut in fata unui uragan urias.Se simtea atat de neputincios,inima lui,singura componenta care nu era din miez, urla de durere! Generalul AtsukoKure il propteste pe miez de un copac,iar apoi se apropie incet de Daisuki.Onoarea acestuia era direct proportionala cu setea de sange a daisukai.
O lupta uimitoare avea sa inceapa. Oare cine va castiga? Generalul AtsukoKure sau Daisuki?
Intre timp, undeva la granita dintre viata si moarte intr-o dimensiunea abisala viata Miezului avea sa se schimbe.Era in fata unui tron pe care statea insusi Satan.
-Om miez,ai pierdut ca un nimic! Acum esti la mila universului!
Miez era profund dezonorat,dar nu se gandea decat la KamaSutra si la ce i-a fagaduit.
-Biata fata,va fi ucisa,si asta numai din cauza ta Miez inferior!
Miezul,suferea un dezechilibru total,era neputincios,un nimic exact cum spunea Satan!
-Da-mi putere,te implor! Fac orice! spuse Miez intr-un moment de agonie maxima
Atunci Satan se ridica de pe tron si ii spuse:
-Iti voi da putere, dar aceasta putere te va condamna la suferinta eterna.
-Nu-mi pasa!
-Te voi binecuvanta cu forta lui Satan spuse un dracusor din imprejurimi.
Miezul se simtea mai puternic decat niciodata.Simtea un curent in tot miezul,era de neoprit,cata bucurie simtea.
-Putere,putere putere!; pentru moment uitase de iubirea pentru printesa si nu-si dorea decat sa ucida cu aceasta putere. Miezul fu pierdut din nou in rautate asemeni lui Faust al lui Goethe si acesta avea sa fie cuprins in marea de intuneric.
Intre timp,in universul nostru, lupta incepu.Mediul inconjurator fu distrus de catre loviturile generalului si asasinei.Totusi,generalul nu o atinsese nici macar o data. Oare nu era echilibrata aceasta lupta? Totusi corpul Daisukai fu ars de catre puterea spirituala a lui AtsukoKure,ochii ii fura dilatati,venele vaporizate si organele topite,atunci de ce nu murea?! AtsukoKure era nelinistit! Isi va folosi puterea.O aura mult mai intensa decat inainte il acoperi,iar o armura galbena stralucitoare ii inconjura corpul, asemeni zeilor.Numai pumnii erau descoperiti,acest lucru afirmand adeziunea acestuia la clasa razboinicilorsurprisenoare mai presus de orice! spuse acesta.
O singura lovitura, una singura fu de ajuns iar corpul Daisukai se dezintegra alaturi de mediul inconjurator din spatele ei.Chiar si corpul lui Miez, care era ferit de batalie, zbura de colo colo.
Totusi de ce era inca nelinistit generalul?!
Intre timp Kamasutra se ruga.astepta,dorul fata de Miez o ardea in interior.Isi dorea sa se omoare si sa scape de aceasta suferinta,dar nu putea sa il lase pe Miezin singur in aceasta suferinta."-Oare sa iubesc acest pungas?! Nu, nu pot iubi pe unul ca el..." isi spuse aceasta.

Va urma!

18 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

No commentstraight face

| Mieeez666 a răspuns:

Wtf. rolling on the floor)))
Vezi, Satan e mereu de treaba.hee hee
Totusi, ce suferinta eterna? laughing
Putere, putere, putere. laughing

| Geanin a răspuns:

Mi-a placut personajul meu.

| SergiuBoss11 explică (pentru Geanin):

Vei aparea curand

| Mieeez666 a răspuns (pentru Geanin):

Tu esti baiatu' cu apa. laughing

| Geanin a răspuns (pentru Mieeez666):

Like

| AtsukoKure a răspuns:

Best story ever :3
Bietu' Miez

| Mieeez666 a răspuns (pentru AtsukoKure):

Taci, exista o sansa, hai Satan. laughing))

| SergiuBoss11 explică (pentru AtsukoKure):

Inca nu m-am hotarat cum se va termina batalia, dar esti singurul personaj pozitiv din aceasta lupta

| SergiuBoss11 explică (pentru Mieeez666):

Mai bag un capitol ca imi place si mielaughing

| AtsukoKure a răspuns (pentru Mieeez666):

10/10, bă da' să nu mă omori că eu te-am pus lângă copac laughing

| Mieeez666 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Mai baga, mai baga. laughing
Totusi, care-i faza cu KamaSutra?

| Mieeez666 a răspuns (pentru AtsukoKure):

Ai noroc c-am baut spirt cu copacul, altfel il rugam pe Dumniezo sa te f*ta. laughing

| SergiuBoss11 explică (pentru Mieeez666):

Mai stii cand ai pus tu o intrebare si ea mi-a zis ca e singura care iti stie secretul? de atunci m-am gandit la poveste, de asta sunteti indragostiti in povestea asta

| Mieeez666 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

straight face Oai, ia hai aici, haide, nu-ti fac nimic Ohappy
Ba, la inceput ai zis ca am luat-o ca imi era mila sau ca m-am indragostit, deci daca-i prima varianta, huh? laughing
Si totusi, de ce-s eu personajul negativ? laughing

| Mieeez666 a răspuns (pentru Mieeez666):

Da' de fapt ce mai intreb, poza mea de profil zice tot. laughing

| AtsukoKure a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Mersi de personaj totuşi :3

| SergiuBoss11 explică (pentru Mieeez666):

Te-ai indragostit in poveste, e evident, dar tu ai doua patimi, cea a puterii si cea a iubirii pe care nu le poti stapani in acelasi timp.De aici vine si conflictul asta interior.
Nu pot spune ca esti negativ, dar o mai iei pe aratura din cand in candlaughing.E mult de discutat aici. fata de omenire tu esti cel rau, fata de lady kamasutra esti cel bun, universul tau se invarte in jurul lui lady kamasutra fiindca e singura ce ti-a dat o sansa, ceva de genul