| SergiuBoss11 a întrebat:

Povestea Miezului
Capitolul 5 Cel Miez

AtsukoKure nu-si lasa garda jos.Stia ca inca nu s-a terminat aceasta lupta atroce dintre doi poli ai puterii.
O fractiune de secunda, fu cuprins de spaima, o spaima orbitoare ce nu mai resimtite pana acum.In spatele sau Daisuki ii aplicase o taietura de sabie.Nu a inteles decat cand era prea tarziu ca lupta de mai devreme era o iluzie.Asasina se jucase cu mintea lui, Cata forta avea aceasta de a reusit sa-i strapunga armura intangibila.si sa-i taie coloana pana la rinichi. Ochii ii erau insangerati,dar sufletul lui nu putea parasi corpul, loialitatea fata de regat era mult prea mare.
-Mori, vasal al regatului! spuse Daisuki si ii taie si bratul stang.Cu toate astea,generalul cu bratul drept ramas o apuca de gat si o sugruma pe aceasta. Daisuki isi lasase garda jos, nu se mai putea apara in fata acestei puteri spirituale lunare.
Un portal interdimensional se deschide in spatele generalului, o fiinta nepamanteasca iesind din acesta.era Jeanine,unul dintre zeii acestei lumi."Cum sa se bage zeii in treburile oamenilor?"isi spunea generalul. Zeita Jeanine ii aplica otrava pe rana din spate generalului,iar acesta cade intr-o fractiune de secunda.A fost doborat miseleste,dar in razboi totul este permis.
Generalul ranit fara un brat s-a resemnat, dar in acest fundal al mortii, de nicaieri se iveste al nostru Miez in toata splendoarea-i universala.De data aceasta pe cap avea coroana armura si sabie din cea mai puternica nuca,Aceasta nuca este rodul arborelui lumii, Copac13, pentru al nostru erou. Evoluase,de data aceasta era calare pe un dragon nuca.
Jeanine ii spune Daisukai:
"-Sa ne retragem de data asta,sa-i lasam sa creada ca au castigat."
Un portal interdimensional se deschide,iar ele dispar la fel cum au si aparut.
Miezul era total schimbat,ochii ii erau negrii ca nucile uscate,iar inima sa umana,de data aceasta,nu mai emana nimic, isi pierduse tot ce era omenesc.
Se apropie de general care zacea trist, in agonie fiindca nu reusise sa faca nimic pentru regat si incearca sa ii aplice lovitura finala, dar este oprit de cineva ce-l cuprinsese cu bratele.Era Lady Kamasutra,de fapt il imbratisa si ii spunea:
"-Opreste-te,Miez, asta nu esti tu!"
Inima Miezului incepuse sa emane din nou caldura, lasase sabia jos.In spate,Suck statea cu aceeasi indiferenta caracteristica,nu era impresionat de generalul care pierduse batalia, Era rece...
Miezul priveste din nou spre general si ii administreaza un leac cu nuci tamaduitoare din nord.
"-Acum totul depinde de tine, generale"
Dar generalul...refuza tamaduirea.
-Mi-am pierdut onoarea prin aceasta infrangere,aleg sa mor ca un razboinic. Miez,las totul in mainile tale,acest regat,printesa, lumea, totul.
Se ridica de jos cu ultimele puteri si muri in picioare asemeni unui erou.In timp s-au cantat nenumarati psalmi despre onoarea si mandria acestei fiinte care si in ultimele clipe ale vietii s-a gandit la regat.
Miez fu miscat de aceasta scena:"De ce a murit pentru regat? De ce si in ultimele clipe a pus pe cineva deasupra lui? Ai murit idiotule! De ce ai ales sa fie asa?".In sufletul Miezului intrebarile veneau una dupa alta, dar raspunsul era evident, doar el era mult prea orb.

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Ok
abia astept
straight face

14 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Pai si capitolul 6 cand vine?

| SergiuBoss11 explică (pentru KamaSutra):

Azi,dar mai pe seara

| KamaSutra a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Ok
abia astept
straight face

| Suck a răspuns:

Eu am ignor de la Miez, creca' i-am traso la femeie-sarolling on the floor)

| Mieeez666 a răspuns:

Daca-ti dau o palma, te fac eu orb pe tine. laughing

| SergiuBoss11 explică (pentru Mieeez666):

Nu potilaughing, eu sunt naratorul, nu fac parte din poveste

| Mieeez666 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu conteaza, exista si viata reala. laughing

| AtsukoKure a răspuns:

Nu mă, di şe sad

| Mieeez666 a răspuns (pentru AtsukoKure):

Ti-o murit generalul, urmezi tu. laughing

| AtsukoKure a răspuns (pentru Mieeez666):

Bă nu mă pune laughing

| Mieeez666 a răspuns (pentru AtsukoKure):

Te pun pe tigaie si te mananc cu cartofi prajiti. laughing

| AtsukoKure a răspuns (pentru Mieeez666):

Eu te fac prăjitură cu nucă laughing

| Mieeez666 a răspuns (pentru AtsukoKure):

rolling on the floor
O sa faci indigestie. laughing

| AtsukoKure a răspuns (pentru Mieeez666):

Nu-i bai, se merită

| Mieeez666 a răspuns (pentru AtsukoKure):

Daca zici tu.
Pacat ca ti-o furat tiganii toate nucile.