| anonim_4396 a întrebat:

Primul care raspunde CORECT la intrebare are funda.
Doi oameni se joaca carti si pe masa este un pistol cu un singur glont. La urma, ala care a pierdut ia pistolul si il impusca pe ala care a castigat si dupa moare inecat. De ce?

Răspuns Câştigător
| AR1373 a răspuns:

Bun...
Imi imaginez o barca cu motor...X si Y se jucau carti (poker), iar X pierde.Y de nervi ca a pierdut banii de la pacanele si-a amintit ca are un pistol in buzunar si l-a impuscat pe nenea X.X conducea barca ca era singurul care stia sa o conduca.Y a murit inecat ca nu stia sa conduca barca si barca a tot mers si mers si mers si mers pana i s-a terminat benzina (sau motorina sau cu ce merg barcile) si de frustrare nea Y a sarit in apa, dar a uitat ca nu stie sa inoate...si s-a inecat, iar apoi a fost mancat de rechinii Pacificului
THE END

| anonim_4396 explică (pentru AR1373):

Ok, un raspuns foarte inteligent... Nu e chiar asta dar e cel mai logic happy

| AR1373 a răspuns (pentru AR1373):

Am scris gresit.
De fapt Y pierde...

44 răspunsuri:
| RockOrNothin a răspuns:

Dacă ăia erau în barcă, cum de aveau masa după ei?

| anonim_4396 explică (pentru RockOrNothin):

Nu stiu, nu l-am inventat eu laughing

| Mayar a răspuns:

Moare inecat pentru ca si-a baut amarul.

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Nu happy

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

SE ineaca pentru ca era prea aproape de tipul care a castigat si glontul a trecut prin tipul respectiv si l-a atins si pe el la gat si s-a inecat in sange.
S-a inecat de ras cand a vazut ca de fapt el era castigatorul.
S-a inecat de sugit, sa ala mortul il tot injura rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Nu, nu si NU laughing

| Mayar a răspuns:

S-a inecat cu pistolul laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Ce? LoL nu laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Ok, uite un indiciu (primul si ultimul). Intrebarea se refera la de ce ala care a pierdut l-a impuscat pe ala care a castigat si dupa s-a inecat. INDICIUL: O barca... Apa. Cam atat, sper sa-ti ajunga.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis ca sa fie un raspuns amuzant. Ce poate fi mai aiurea decat sa se inece cu pistolul?! = ))

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Am zis primul care raspunde CORECT.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Alalalt care a pierdut cade din barca?

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Mnu mai pot sa dau indicii big grin

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci cel care a pierdut il impusca pe castigator. Ala cum e mort, genereaza un dezechilibru in barca, cade in apa si cade si astalalt in apa si moare inecat. Daca nu il impusca nu genera pierderea de echilibru in barca si nu cadeau in apa.
Sau poate mortul genereaza pierderea de echilibru si cade doar criminalul, se poate si asa.

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Nu... Ok, fii atenta la "SE JUCAU CARTI".

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii da cu cartea in cap si cade in apa. big grin Mortul se enerveaza si ii da una in cap la criminal ii da in cap cu o carte si ala cade in apa si se ineaca.

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

LoL ce amuzanta esti rolling on the floor dar din pacate nu e corect raspunsul sad

| Mayar a răspuns (pentru Mayar):

rolling on the floor rolling on the floor Mor eu aici, ca ma incet de ras! rolling on the floor

| Mayar a răspuns (pentru Mayar):

*ma inec de ras

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Nu muri, inca nu ai ghicit raspunsul big grin

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

big grin. Ok... criminalul vede pe o carte o chestie urata, se speria si da sa fuga. Cum era pe barca, cade in apa si se ineaca pentru ca nu stia sa inoate.

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Ce fel de chestie? laughing
P.S.: Nuhee hee

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Un fum negru care se inalta di ncarte si are o forma de moarte cu coasa, monstru, eu stiu? Ceva de speriat.

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Hmm... Un fum NEGRU. Pentru ca ai folosit NEGRU, MOARTE, COASA si MONSTRU o sa-ti votez toate raspunsurile ca amuzante si inteligente. De acord? big grin

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi rolling on the floor Dar care e raspunsul? Acum nu mai mor de ras, mor de curiozitate! big grin Sper ca nu ma lasi sa mor aicihee hee

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Glumeam, ai zis ca te SPERIE lucrurile astea tongue

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Scuze, nu ma puteam abtine laughing
Ok dar nu pot sa ti-l dau acum ca vad altii, mai astept raspunsuri.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

In regula. Desi nu stiu ce alte variante ar mai fi rolling on the floor
I-a fost sete la criminal si a baut apa prea in graba si s-a inecat! - ultima varianta, ca alta nu mai imi vine in mintehee hee

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Nuuu laughing
O sa-ti zic maine sau daca chiar vrei sa stii iti trimit mesaj ca mai astept raspunsuri poate mai posteaza cineva.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, trimite mesaj, ca mor aici de curiozitate si stii ce se zice : Curiozitatea a omorat pisica. Si eu nici pisica nu sunt big grin

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Dar ce esti? laughing
Ok dar sa nu scrii raspunsul aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Împușcase în barcă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu. Vreau sa stiu DE CE ala care a pierdut l-a impuscat pe celalalt si dupa s-a inecat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-mi si mie motivul pentru care l-a impuscat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu... Spun nimic.

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Nu l-a impuscat. Si ala s-a inecat pe barca.

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Deci: Aia se jucau pe o barca pe mare/ocean/lac (ce o fi). Ala l-a omorat de ciuda si de regrete s-a aruncat in apa si s-a inecat.

| S3S3an a răspuns:

Se spune ca ala care a pierdut ia pistolul si il impusca pe ala care a cistigat dar moare inecat, moare deoarece cel care a castigat la impuscat primul pe cel care a piedut.

| InaPysy a răspuns:

Se sinucide?

| anonim_4396 explică (pentru InaPysy):

Nope happy

| DenySaMaRyA a răspuns:

Pentru ca ii pare rau ca nu a castigat! E corect?

| anonim_4396 explică (pentru DenySaMaRyA):

Din pacate nu sad