| anonim_4396 a întrebat:

Saruta-ti băiete gagica si fratii si-apoi sa mergem la razbooooi...
Fratii poate nu, ca na, o dam in altceva.

42 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Asta e discriminare. Ce ai cu "fratii"?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Nu am frati sau surori. sad

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ododododo... ce trist.sad

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Eah, mă descurc si asa.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, mno ce poti sa faci?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Cu toate ca...ar fi fost destul de frumos, dar asta-i viata. Fără frati mai mici sacaitori.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te face sa te simti mai bine, nici eu nu am frati mai mici.sad

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Ai frati mai mari?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Am o sora mai mare.happy

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Aw, tare... happy

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda.happy.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Esti băiat sau fata? happy

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata.smug Tu?

Iooi, ce discutii inteligente avem.winking

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Pai da... Foarte.
Si eu tot fata sunt. happy

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce dragut.^_^

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

⌒.⌒

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa. Apropo, a inceput razboiul?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Aaaaaa, mai astept Putin si îl pornesc.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. Sa-mi spui si mie sa ma pregatesc. Trebuie sa-mi iau o punga de chipsuri (iaccc, urasc chipsurile, dar neah e o ocazie speciala).

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Adică ce...tu esti in public? Aici e războiul fete contra băieti.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea vreau sa ma implic. Prefer sa privescwinking.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Măcar sa sustii fetele.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Bineinteles ca le sustin.winking

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Bravo! ⌒.⌒

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cum sa nu ii sustin? Asstaa, sa le sustin.>_

| KillMePlease a răspuns:

In cee?laughing)))

| anonim_4396 explică (pentru KillMePlease):

In opusul mă rog, te prinzi tu...

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

D'acord! laughing

| Croampa a răspuns:

Ma duc la razboi si oriunde, dar ma lasi sa te sarut?

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Nu te las, ca nu vreau sa te duci la război.
Nu stiu ce vezi la mine, ca sunt si nebuna si rea, nici măcar nu mă comport ca o fata, mă uit la football si port haine rebele, sau de motociclisti.

| Ana00005 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce tare! Nu credeam ca ne asemanam asa mult.Si mie imi plac hainele alea, ai mei ma certa tot timpul ca sunt fata si ar trebui sa ma comport asa (nu vreau) si nu ii mai pot suporta.Serios,ce au cu mine daca imi plac hainele cu cranii si tinte, imi place (iubesc) muzica rock si techno si vreau sa fac scrima (am facut, dar nu m-au mai lasat si acum iar vreau).Si nici eu nu am frati sau surori.
Heh, se pare ca ne asemanam chiar bine.winking

| anonim_4396 explică (pentru Ana00005):

Cum te-am găsit eu pe tine? Stiam eu ca e cineva care sa mă inteleaga... Stiam euuu (ecou ecou ecou).
Si mie îmi zice mam sa fiu mai feminina, sa nu mă mai uit la fotbal, si sa nu mai ascult muzica nebuna...dar cine asculta?

| Ana00005 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact.Si de mine se i-a ca ce ascult ''porcariile ale'', pai ce are daca imi place rock si techno? Ca nu e muzica, ca e zgomot.Imi cumpara ce haine vrea ea fara mine si trebuie sa le dea inapoi (i-a numai cu culori ''vesele'' sau imprimeuri gen ''I love you'' si celalat parinte are cele mai proaste gusturi.Numai roz cu carouri si inimioare si tampenii... Cand am fost cu ei sa imi iau Plants vs Zombie Garden Warfare, nu numai ca nu m-au lasat, dar el s-a uitat la filme Barbie si noroc ca l-a oprit mama sa ma puna sa cumpar)
Stiuuuuuu. Si mai mult, cand merg sa imi iau haine si mama imi aduce numai ce nu imi place, ii spun spun ca sunt prea de fete si imi zice ca "Ce? Eu nu sunt fata?" Si ce? Fiecare cu gusturile lui.Un lucru mi-a placut totusi: cand i-am zis (nu mamei si nu pot scrie cuvantul cu t* datorita unor probleme de familie) ca vreau sa ma vopsesc albastru sau mov a facut o fata ca un clown care tocmai a primit o placinta surpriza in fata big grin
Ce trebuie sa traim noi copiii...neintelesi de specia supranumita adult.

| anonim_4396 explică (pentru Ana00005):

Exact... Mam nu mă lasa nici măcar sa mă tund scurt. Zice ca îmi stric parul meu frumos. Da-l naiba. Îl fac cum vreau eu. Parca ea l-ar purta. Si ea când era mica s-a tuns scurt, si pe mine nu mă lasa. Tata nu mă lasa nici măcar sa-mi fac unghiile. Nu suporta nici măcar machiajul. Bine, nici mie nu-mi prea place, dar îmi place stilul ala rock, cu negru, dar l-as purta doar daca as pleca la o petrecere sau altceva, pe acasă nu, ca mi s-ar irita fata. M-a certat mai înainte, anul trecut când mi-am făcut ungiile la o nunta. Uh, abia astept sa fiu majora si sa pot face ce vreau. Eu stiu ca parintii ne vor doar binele, dar uneori ne sufoca. Uneori cred ca tati mă considera tot un copil mic. Bine...a cam lipsit o parte din copilăria mea, pentru ca era plecat in alta tara la serviciu, dar as vrea sa inteleaga ca daca îmi fac unghiile nu înseamnă ca sunt ca celelalte fete, adică stii tu cum sunt alte, umbla dupa băieti. Pur si simplu nu mă lasa sa cresc. Normal ca nici eu nu vreau sa am un prieten de la vârsta asta, pentru ca vreau sa termin liceul, sa merg la o facultate buna, sa-mi realizez scopul si după. Si mereu i-am spus asta, dar degeaba.
Mama mă mai intelege. Ea mă lasa sa-mi fac unghiile, dar nu la scoală.
Da, noi chiar nu suntem intelesi.

| Ana00005 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pe mn.Inaite voiam (cand eram mica) sa ma machiez, dar nu ma lasau.Acum mama imi spune ca dc nu o fac si mai vrea sa ma si dea la curs! Si fara voia mea! Daca vreau sa ma machiez in negru, nu ma lasa.Si la mine t* a lipsit toata copilaria mea, dar el s-a dus cu alta si m-a lasat singura cu mama.Nici macar nu imi cumpara nimic.Pana la 13 ani nu am avut pc.Nici tableta nu am.Un telefon acceptabil (samsuns wave 2 s-a stricat acum vreo 2 ani si de atunci am o vechitura antica.Nu imi i-a nimic.Rar merge undeva si atunci nu imi i-a nimic.Acum cateva zile am fost cu totii la magazin, am pus in cos ce trebuia si la casa a fugit! Dar el are bani ca are super-telefon, doua laptopuri, mega-televizor si pensiune la munte cu 10 camere, etc... Tot astept sa pot sa merg la meditatii.Am fost la japoneza 6 ore si nu m-a mai dus de peste 6 luni! Din cauza ca nu am avut si nu am bani de nimic, toti (de la scoala) ma considera ratata.M-am saturat.De aia vreau sa fiu dj si sa fac manga.Ca dj, esti cineva important, sufletul petrecerii si restul.Ca mangaka (artist manga) poti sa faci cum vrei tu.Sunt ideile tale, poti pune ce vrei, ai libertate de creativitate desenand, scriind si mixand.Dar ei nu ma inteleg.Macar tu o faci...

| anonim_4396 explică (pentru Ana00005):

Daca as putea acum te-as imbratisa. Dar eu tot cred ca tot răul duce spre bine. Stiu ca e greu, dar daca nu muncim pentru ceea ce vrem, nu reusim. Fiecare lucru se obtine cu pasi mici. Si eu m-am gândit la faptul ca îmi trebuie sute de mii de euro ca sa fac studiile in Japonia, si banii nu cad din cer, asa ca am găsit alta solutie. Am găsit un studio de animatie in Romania, si daca as reusi sa intru acolo, dupa ce fac o facultate de arta, as reusii sa creez desene animate, in Romania, si cu banii castigati pe asta, as putea pleca in Japonia. Dar nimic nu e simplu. Chiar si sa fac asta, implica multa munca.
Si daca o sa alegi dintre Manga si Dj, Manga, poate ca o sa ne întâlnim, sau sa colaboram. Eu te sustin. Mereu o sa fiu lângă tine când o sa ai nevoie de cineva cu care sa vorbesti...

| Ana00005 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi! Esti o dragutza.Si eu ma gandisem la desene in Romania, doar ca ma atrage mult Japonia.Dar poti sa faci facultatea in Japonia cu bursa.Nu prea exista bursa pentru desen, dar daca esti buna si trebuie sa tii cont ca sunt multe de facut.Trebuie sa inveti si poti avea un job part-time.Nici japonezii nu isi permit sa faca facultatile la ei pentru ca sunt scumpe asa ca pe durata termenului isi i-au si un ''job'',dar acela nu iti da cetatenie,pentru asta iti trebuie ceva gen doctor, avocat... si daca faci manga sau anime acolo, trebuie sa stii ca sunt foarte putini straini care reusesc. Daca vrei sa poti ramane acolo, trebuie sa te casatoresti ca sa ai cetatenie.O problema pentru mine e ca eu iubesc pestii, am avut ca animale de companie si nu pot sa ii mananc. Sper saa gasesc un japonez care sa nu ii placa pestele sau macar sa fie alergic.Si sa stii ca poti face mai multe lucruri impreuna cu manga.O poti scoate cand vrei.Ex: cineva a scos 71 de volume in 14 ani (s-a facut anima dupa 2 ani de la lansare) si altul a scos 5 volume in 6 ani (s-a facut anime dupa 6 ani de la lansare). Stii ce fac ei? Citesc o manga si daca le place fac anime. Unul care lucra la studio de animatie a spus ca a facut acest anime doar ca manga l-a tentat putin.Si daca te concentrezi mult pe ea, ramai cu asta, daca vrei sa faci si altceva, faci mai putina manga. Unii scot un volul la doua luni si altii la un an.Si aici e dilema mea.Nu stiu daca sa ma concentrez pe manga si sa fiu un dj de club, sau dj renumit si sa scot manga rar. Oricum, vreau sa le fac pe amandoua, daca as avea talent cred ca as putea sa le duc pe amandoua la nivele mari.Cand iti place ceva si te pricepi, poti face mult mai repede si bine decat altcineva.Intr-un fel se leaga- ador sa desenez cand ascult muzica, iar muzica imi da idei de scenariu.Cand desenez sau ma uit cum se mixeaza (ca eu nu pot inca) ma absoarbe.Si emotiile mele sunt oarecum legate- daca sunt nervoasa, nu pot sa desenez, dar muzica ma calmeaza.Cand sunt trista, muzica nu prea ma ajuta, dar desenul ma face sa ma simt mai bine.Deci,nu stiu ce voi face, dar ma bucur ca macar ne putem sustine una pe alta.
P.S. daca am sa reusesc, ar fi super sa colaboram si la concertele de dj ti-as da biletele gratis. happy

| anonim_4396 explică (pentru Ana00005):

Nu o sa ratez vreun concert...mai ales ca am intrere gratis. big grin
Legat de cetatenie, nu trebuie sa-ti schimbi cetatenia, ci sa le ai pe ambele. Daca ai doar cetatenie japoneza, poti venii in Romania doar ca turist, si daca de exemplu se inchid granitele, nu mai poti sa ramai in tara ta. E mai bine sa le ai pe ambele.
Ai dreptate, muzica ma linisteste si pe mine. Nici eu nu desenez fara muzica. Atunci cand sunt nervoasa sau trista, muzicae cel mai bun tratament. Sia cum ascult muzica. M-am apucat de manga si este foarte greu... dureaza foarte mult sa fac chiar si o pagina. Adica trebuie sa fac umbre cu creionul, sa conturez si sa accentuez unele zone. Uh, e cam complicat, dar nu ma las. Vreau sa reusesc sa termin acest manga, cu orice pret.
Mersi pentru ca vorbesti cu mine. happy

| ksuper31 a răspuns:

E permis sa iti schimbi de atatea ori nickname-ul?

| anonim_4396 explică (pentru ksuper31):

Doar numele, si poza... si da, le schimb de cate ori am eu pofta.

| Bestia98 a răspuns:

'nainte 'nainte cu armele-ntinse, pe Daisuki noi s-ompuscam...

| anonim_4396 explică (pentru Bestia98):

Si daca am vesta anti-glont?