| petruclaudiu78 a întrebat:

Scuzati (din nou) categoria, dar am ales sa (re)postez aici.
Cine ma ajuta si pe mine sa inteleg un vis?

Se facea ca eram la calculator, jucam farmerama, metin2 si lady popular, dar asa, toate odata, nu pe rand. Fiind in vis (ma gandesc ca de asta), nu m-am mirat cum se poate acest lucru, mai ales ca laptopul meu nu suporta nici doua ferestre de internet deschise in acelasi timp, nu 3 ferestre de jocuri. Ma rog, nu asta e important...

Jucam eu asa, dar nu stiam ce trebuie sa fac (nici acum nu stiu), ca nu jucasem niciodata pana atunci. In spatele meu erau doi robotzi, Mop si Foc, parca ii chema, care ma injurau si ziceau ca-s un prost si un roman fara talent, si nu o sa ajung in finala. Nu auzeam prea bine ce zic, ca unul asculta manele, iar altul rock, cu sonorul la maxim.

Dintr-o data, in ciuda decibelilor care vibrau in aer, aud niste strigate (i)numane in fata casei.

Ies repede sa vad ce se intampla si dau peste doua fete, ce se paruiau si se scuipau ca niste maimute, in timp ce strigau: "Il urasc!"(prima) si "Il iubesc!"(a doua). Sau invers, nu mai stiu.

Nu am priceput despre ce era vorba, asa ca am apasat butonul de cleverbot atasat de urechea unuia dintre robotzi.

Aceste m-a lamurit ca nu e vorba de vreun baiat de prin sat, ci de unul, Justin Bieber, pe care il vazusera la televizor si pe internet.

Cum se paruiau ele asa, una din fete a ramas dintr-o data cheala, rivala smulgandu-i peruca. De fapt nici nu era fata, era un extraterestru cu peruca. Nu am avut timp sa vad daca era cea (de fapt cel) care striga ca-l iubeste pe Justin Bieber sau cealalta, pentru ca imediat dupa ce a fost demascat (de fapt deperucat), a inceput sa faca asa, un fel de ritual, nu stiu daca satanist sau nu, dar stiu ca s-a intunecat tot dintr-o data si a inceput o grindina combinata cu o ploaie rosie, iar cerul era brazdat de fulgere multicolore.

Nu erau picaturi de ploaie, erau un fel de funde rosii si toti (fata, extraterestrul, robotzii si inca niste vecini) au inceput sa se bata, sa incerce sa stranga cat mai multe (desi era potop si era clar ca nu au unde le stoca la ei acasa pe toate).

Am incercat si eu sa prind cateva, pentru colectie si sa umplu si o plapuma pentru la iarna, dar nu am reusit, pentru ca grindina, cat oul de veverita (sau iepure, nu stiu exact) ma tot pocnea in cap.

Pe fiecare bucata de asta din gheata era scris "stupid, stupid, stupid"

De trei ori, sa se vada din orice perspectiva ai privi.

Nu mai stiu ce s-a intamplat dupa aceea, ca m-a trezit alarma de la telefon, trebuia sa plec la munca.

Ce poate sa insemne asta? Are vreo legatura cu TPU?

Aaa... Era sa uit! Oare ma mai iubeste? Ca am intrebat-o de cateva ori, dar i-a fost rusine sa-mi zica ca nu.

De fapt nu va obositi sa raspundeti, pentru ca probabil nu dau funda.

11 răspunsuri:
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Lol frate.
Iesi si tu in aer liber si las-o mai moale cu pc-ul.

Răspuns utilizator avertizat
| αηηα a răspuns:

Deci mi-o fost lene sa citesc tot, da` tu esti baiat si te joci lady popularlaughing?!?! Sau te joci ca sa le admiri bidoanele la alea?

| MiHaI a răspuns:

Fate scriitor...

| Asdfasdefta a răspuns:

Uaaau...inseamna ca trebuie' s-o lasi mai moale cu pc-ul laughing Pai daca ii povesteai asta lu' mamaia, care cica stie sa interpreteze vise, isi facea cruce de trei ori.laughing

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Bravo,Bravo,Bravo.
chiar am citit intrebarea asta cu placere.parca as fi citit o carte de aia S.F.laughing
oricum bravo ai o imaginatie bogata!
le-ai combinat pe toate ( jocuri,Mo si F.O.C.A,romanii au talent,manele,muzica rock,Gaystin,cleverbot,extraterestrii,fundele,stupid?raised eyebrows, ou de veverita(iepure), etc ) si ti-a iesit super. mie chiar mi-a placut iar la sfarsit totul are legatura cu TPU! bravooo >big grin

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Joci prea mult farmerama, metin2 și lady popular.(deși sună cam ciudat)
Te uiți prea mult la Mo și F.O.C.A.
Te uiți la show-ul Românii au Talent
Îți place sau detești manelele și rockul
Îți displace să auzi muzică tare sau strigăte.
Ai ceva cu Justin Bieber și cu fanii lui.
Discuți cu Cleverbot.
Crezi în extratereștrii.
Sfârșitul lumii?
Îți plac fundele roșii?
Ou de veveriță?
Ai auzit prea mult cuvântul stupid.
_______________________________________
Concluzie:
Stai prea mult pe calculator, ești prea stresat, ai imaginație bogată.

| vẵñåtoяUdỉñPådUяε a răspuns:

1. wow.frathe ce imaginatie bogata!
2.Mop sau Foc asculta rock?
3.Foc sau Mop asculta manele?
4.Io` eram aia care striga ca-l uraste pe Gaystin Byberon`, iar aia care striga ca-l iubeste SIGUR era extraterestra!
5.Cine sa te iubeasca?!? p*lea spataru`.sau?! cine?!
6. Daca nu dai funda, baga-ti-o undeva cu tot cu panglicawinkingaa.sau probabil te-ai saturat de atatea funda de la vis?!?

| ßΘɱßΘɴίκ a răspuns:

Mi'a fost lene sa citesc toata aia asa ca am citit ultima prop sigh

| petruclaudiu78 explică:

Viselesuntlucruriinterzise: E bine ca macar doua persoane din 16 (tu si Anca, pe COMICS) au inteles mesajul
Aithne: Ai inteles cate ceva, dar aproape totul pe dos, deci ca si cum nu ai fi inteles nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face ca esti cam tra la la, cind te uiti in oglinda pe cine vezi?