| anonim_4396 a întrebat:

Sunt terorizat... Am o colega(AlisaEu este pe TPU, daca vreti sa o cautati) care atunci când vorbesc cu ea, îmi tot zice sa tac, arunca in mine cu lucruri, de cate ori ii sutesc cate ceva, (îl returnez, desigur) vine după mine, si mă bate. I-am luat geanta, când nu se uita, si când a observat, a început sa tragă de ea, parca era a ei, pe bune, si a mai dat si cu mine jos, m-a tarat Putin prin clasa, dar eu tot nu am dat drumul gentii. Odată ne băteam cu stelute ninja din hârtie, si eu m-am băgat sub banca cu gândul ca nu manimereste, dar când m-am ridicat, am dat cu capul de banca. Din cauza ei. Ce sa fac? Daca nu o mai sâcâi, nu mă lasa constiinta in pace. big grin

29 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"Copilul râde: - Întelepciunea si iubirea mea e jocul!"-Lucian Blaga

| anonim_4396 explică (pentru anad):

La noi e doar prietenie. happy

| Doub a răspuns:

Incredibil.straight faceSa-i fie rusine.Adica..tu saracu ii tragi de geanta sa i-o rupi si ea incearca sa si-o recupereze.Pff..Foarte urat din partea ei.Si din cauza ei ai dat si cu capul de bancasad.Ce drama. povestea ta m-a sensibilizat pana la lacrimi.

| LaughingKarima a răspuns:

Ce te-as vrea ca si coleg in acest moment, cred ca daca eram in locul colegei, I think that when you would have teased me I would just tease you back. Daca nu te lasa(dar chiar nu te lasa) constinta in pace daca nu o sacai, atunci sacaie-o mai putin(mai faci pauza de la sacait), asa ai si sacait-o si nu mai esti "terorizat" asa mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur nu salivezi după ea?

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Bingo!

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Hehe big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Salivez după tine...(sa o crezi tu)tongue

| aveam14ani a răspuns:

Nu stiu bro.
. poate te place, si ori te ''agreseaza'' din cauza te te place ori pentru ca nu ii place cum te comporti cu ea dar totusi te place...eu spre exemplu cu prietenii mei (baieti) si cu care ma inteleg foarte bine(adica imi sunt persoane dragi) si se intampla sa ma loveasca sau sa ma intarate le zic niste ''vorbe frumoase'' doar conditii extreme le dau vreo palma peste fata.

sau

nu te place (ca persoana), si vrea sa o lasi in pace.

Dar man. cum de mai vorbesti cu ea cand se comporta asa cu tine?
... poate tu o placi? blushing
Bafta oricum.
Fie ca dupa anul nou sa nu te gasim in cimitir. smug

| anonim_4396 explică (pentru aveam14ani):

Nu mor eu asa repede. Când mă veti găsi pe mine in cimitir, înseamnă ca vine apocalipsa. Si nu îmi place de ea!

| CaSiHai a răspuns:

Pei da asa in tine si daca nu ii faci nimic?

| anonim_4396 explică (pentru CaSiHai):

Nu...de obicei ii iau lucrurile, si se supără si începe. Ea e de vina, nu eu. happy

| CaSiHai a răspuns (pentru anonim_4396):

Dc este ea de vina daca tu ii iei lucrurile sau poate te place nu stii, cine se tachineaza se iubesc

| anonim_4396 explică (pentru CaSiHai):

Nu,nu,nu, suntem doar prieteni. happy

| CaSiHai a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha da. poate ia te place

| anonim_4396 explică (pentru CaSiHai):

Aaaaaa... Nu cred, mă considera doar prieten. Si nebun si nebun. happy

| CaSiHai a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia intreab-o poate te place si de aia da in tine

| puppetmaster a răspuns:

In ce clasa esti?

| anonim_4396 explică (pentru puppetmaster):

A 9-a, tu? happy

| puppetmaster a răspuns (pentru anonim_4396):

A 8-a, dar colegii mei au o mentalitate de sugari si fac mult mai rau ca si colega ta....eu una ii ignor complet si ma lasa in pace

| anonim_4396 explică (pentru puppetmaster):

Nu s-a prins nimeni de ceea ce am vrut sa spun. Ea nu e sâcâitoare. Ea este linistita, eu sunt nebunul, dar câteodată mai are si ea momentele ei. I-am promis ca postez ceva despre ea pe TPU, si nu m-a crezut. Mai mult am vrut sa fac misto de ea. Nu am crezut ca o sa inteleaga asa toti problema...

| puppetmaster a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hahaha, eşti mai mic ca mine, huehuehue, mwhahaha.
Cât despre întrebare... Uatafac? straight face
Bine, nu-mi pasă.
Trebuia să îţi zic asta.
Micuţule.
Heheheh. =]]]]]]

| Vampiroiul a răspuns:

Exact la fel sunt si eu cu o colega nu suportam sa stam fara sa nu ne ciupim sau sa nu ne furam ceva de pe banca..nu ne lasa constiinta.

| IoaNa1428Dmd a răspuns:

Aici si tu esti problema deoarece o tot bagi in seama.
Pe prost cu tacerea il omori. Ignoro total si sigur vei avea rezultate bune. Am si eu o colega, este genul omului barfitor, si nu imi da pace niciodata. Am ignorat-o o perioada, dupa care nu ma maj bagat in seama.
Fi destept si ignoro.

| Pricked a răspuns (pentru IoaNa1428Dmd):

La asta m-a gandeam si euu :*

| anonim_4396 explică (pentru IoaNa1428Dmd):

De fapt, eu sunt ala care nu o lasa in pace, dar mă refer ca nu trebuie sa reactioneze asa...sau trebuie?

| nιqєє a răspuns:

E depresivă.

| IzabelaRoxii a răspuns:

Parerea mea este sa nu o mai bagi in seama, nu mai ii zice nimic si vorbesti cu ea numai daca te intreaba ceva, in felul acesta te vei feri de orice conflict cu ea.Chiar daca nu te lasa constiinta, trebuie sa nu o mai bagi in seama.
Sper ca te-am ajutat!
Funda? :*