| tpu_ank a întrebat:

Te mai uiti la desene animatelaughing?
Eu am 15 ani, si cand zic asta cuiva straight face face o fata. dupa parerea mea, e firesc si normal, inca sunt copil (desi, daca ma gandesc bine, cand voi fi destul de matura, tot o sa ma uit, imi plac, ma amuza si ma face sa ma simt copil :X... si nu o sa-mi schimbe nimeni parerea), decat sa ma uit la filme porno, si alte porcariiwaiting de preferabil sunt desenele:::X filmele(groaza, groaza-comedie, comedie, (actiune, drama, uneori), romantice :X
Tu ce parere ai?

43 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Mi-ar placea sa-mi mai placa, dar din pacate nu-mi mai plac sad =(
Ma uit, dar...parca gandu-mi sta la altceva..nu mai e ca la 12 ani..merg la verisoara mea de 12 ani, si ma intreaba "L-ai vazut pe Naruto? "..."a? straight facestraight face cine-i ala? "
"Viata cu Louie" si "Copii de la 402"-astia au fost desenele mele preferate...acum ce desene sunt, ce naiba numai violenta, batai..etc. Nu, nu-mi plac. Imi mai placea, sa privesc pe minimax, la "Clifford - Cãinele mare şi roşu" adica nu-s genu` zvapaiat, sau nelinistit..ci mai calm, mai linistit.
Intr-adevar decat sa vad un horror, mai bine prefer un Tom si Jerry. happy

| hândel a răspuns:

Sunt cel mai mare fan Naruto de pe TPU. Ma uit si la alte animatii daca ma amuza. Deci, nu va puneti cu Naruto ca-i prietenul meu de suferinta si va dau un chidori numaidecat. P. s. Sunt eu, Sasuke. laughing

| elena a răspuns:

"Supersx" ai uitat Nu pagadi zaetz?, Doamna si vagabondul, Pisicile aristocrate, Ratatouille, Ice Age s. a.

| Leea1234 a răspuns:

Da, ma uit! si eu am cu 10 ani mai mult ca tine, sunt desene animate pe care le-am vazu de N, ori si nu m-am plictisit de ele!

lolita
| lolita a răspuns:

Familia Simson si Baiatul Familiei, desene pentru adulti, si din cand in cand unele pentru copii impreuna cu nepotica mea de 5 ani.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti la o varsta in care filmele de desene animate sunt normale si sa stii ca si eu ma uit la desene. Eu nu sunt prea prietena cu televizorul, dar cateva minute de desene sunt oricand binevenite. Aseara mi-am sunat sotul (sunt plecata o saptamana din localitate) si mi-a zis: faceam ceva misto, ma uitam la Flinstone's (are 31 de ani).

| lia a răspuns:

Si mie imi plac filmele de animatie, de exemplu: "The Polar Express", "Final Fantasy", "Findin Nemo", "Kung Fu Panda", sunt foarte bine realizate.
@Shin, ai inceput si tu sa te balbai? Offf... batranetile astea rolling on the floor

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, ma mai uit la desene animate... De fapt... am vreo 20 de gb de ele pe comp... Deci... nu e un lucru rau ca o faci... Si cu atat mai putin ca o recunosti... Probabil persoanele de varsta ta sau apropiata vor cu orice pret sa fie mature... Poate le va trece mai tarziu. Important este ca tu sa te bucuri de copilarie/adolescenta pana mai poti si sa incerci sa-ti pastrezi partea copilaroasa pentru a te binedispune cand e necesar... Bafta!

Shin
| Shin a răspuns:

@mlm, da' ce ai cu naruto ? happy Ce ti-a facut ? tongue Si eu am o varsta, dar ma uit la anime happy Presupun ca are legatura cu pasiunea mea pentru cultura japoneza.. happy
Shin.

Shin
| Shin a răspuns:

@mlm, da' ce ai cu naruto? happy Ce ti-a facut? tongue Si eu am o varsta, dar ma uit la anime happy Presupun ca are legatura cu pasiunea mea pentru cultura japoneza. happy
Shin.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pai eu am 17 ani si ma uit cu mare placere (singur ori cu un unchi care are 37 de ani) la desenele vechi, dupa 1960. Tom&Jerry, Chip'n'Dale, Pantera Roz, Popeye Marinarul, etc. De cateva zile ma uit la Happy Tree Friends big grin

mlm
| mlm a răspuns:

Draga mea, desi am o varsta oarecare inca mai vizionez si eu desene animate alaturi de copii mei, dar nu toate, ci cele frumoase care se pot viziona, nu gen Naruto, Power Rangers.

mlm
| mlm a răspuns:

Shin, nu am nimic special cu naruto, dar acele seriale nu sint educative pentru copii mai mici, nu au ce invata decit lupte si toate alea, in vece din Tom & Jerry ai ce viziona.

| Lary a răspuns:

Imi plac desenele si-mi inveselesc ziuahappy

| Lary a răspuns:

Imi plac desenele si-mi inveselesc ziuahappy

| oooooooo a răspuns:

Cu toate ca am 20 de ani, inca ma mai uit la desene animate, desi nu atat de mult pe cat as vrea.Ma uit in special la acele desene pe care le vizionam cand eram copil, pentru ca imi amintesc de vremea in care nu aveam nicio grija.

| zeDruit a răspuns:

Chiar asa, ce ai cu Naruto?
Anime sunt cele mai tari desene dupa ce termini cu Tom si Jerry.
Da, ma uit zilnic la desene, mi se par mult mai bune decat ce exista azi la televizor. In plus anime te invata numa chestii bune, in primul rand o limba noua, istoria si cultura unei alte tari, incredere in sine, gustul aventurii (adica sa nu mai stai in casa sa te uiti la anime ci sa mergi sa te dai cu bicicleta) etc.

Asa se uita si bunica la mine, "tu asa baiat mare inca te mai uiti la desene, vaaai".

You are not alone.

| Moneyandfame a răspuns:

Desene poti sa vizionezi si la 45 de ani.Nu e nimic rau in asta. Daca stai sa te gandesti, desenele sunt creative.

| elisa_2627 a răspuns:

Draga mea desi am o varsta asa de mijloc, iti spun : da, ma uit la desene animate, doar la cele cu Donald Ratoiul, veveritele Cip si Dale, si altele din colectia Walt Dysney.

| SimpleSergio a răspuns:

Hmm...nu prea am timp.
si nu prea am la ce in ziua de azi happy...decat daca le caut pe youtube.
Si eu am 15 ani mi-e dor de desenele bune sad.de pe foxkids, gen :
"cei cu andy", "viata cu louie louie louie!"laughing) "copii de la 402" si multe multe multe happy scooby-doo tom & jerry.insa in ultima perioada sunt numai tampenii sad Sincer ii compatimesc pe copii din ziua de azi. o zi buna sa aveti!

| aby a răspuns:

Si eu ma mai uit la desene.Chiar imi plac si cred ca nu conteaza varsta.La urma urmei fiecare face ce-i place si atata timp cat eu nu fac niciun rau nimanui uitandu-ma la desne nu stiu de ce i-ar deranja pe altii.Imi plac mai ales copii de la 402hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Woooww, bineinteles ca ma uit, si nu mai am 15 ani. Ma uit la greu, Donald, Goofy, Mickey Mouse, Woody, Chip si Dale, Bus Bunny, Flintstones, Lolek si Bolek, Speedy Gonzales, Captain Planet si atatea altele in plus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma mai uit inca la desenele animate.In ultima vreme nu prea am mai avut cand, dar inainte ma trezeam duminica dimineata si stateam in pat pana se terminau desenele de pe TVR1...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place cele de pe Jetix cu: jimmy cool; kid vs cat sunt foarte amuzantelaughing.
Iar de pe Cartoon network: tineri titani; ben 10; Johnny Test; Xiaolin Showdown.
Pe Nickeledeon big grinany Phantom; Avatarhappy
Cam astea le urmaresc cel mai des impreuna cu nepoata mea atunci cand am timpbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si am mai uitat de Tom si Jerry, Roadrunner, Droopy Dog, Tweety and Sylvester, Popeye, Balanel si Miaunel, Aventurierii Spatiului, Sandy Bell, Michel Vaillant, Sailor Moon si atatea altele care mi-au infrumusetat si imi infrumuseteaza copchilaria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu este patologic dacă urmărești desene animate.
După cum bine vezi și ceilalți membrii ai comunității și eu implicit vizionăm desene animate.
Este pentru toată lumea, de la cel mai mic până la cel mai mare!
Vizionare plăcută.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt cea mai fericita cand am timp sa ma uit la tom&jerry, popeye sau heidi...binenteles ca nu fac abuz, apreciez filmele de calitate, o carte buna, iesirile cu prietenii si familia, etc... dar atunci cand nu am face si daca sunt si trista...nu exista medicament mai bun ca desenele animate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da aveti dreptate
sa sa rada nu au decat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai dreptate
facui in nas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ieu sunt raul am 15 ani si esti foarte frumoasa