| DidudicaDi a întrebat:

Am o problema cu mama...nu prea ma lasa sa fac nimic! Adica ma lasa sa merg in parcul dealaturi si chestii din astea. dar acum vreo 2-3 zile prietenul meu cel mai bun m-a invitat sa dorm la el.si mama a ziss prima daca da. dar dupa aia a zis nu ca nu ai ce cauta uh la ala si ca stii ce ati facut ultima daa ca ati stat pana la 5 dimineata pe net si chesti din astea. sau acum vreo 5 zile el si cu inca o prietena de-a mea m-au invitat la patinoar la ploiesti ca ne duce tatal respectivului prieten. si mama ca nu ca ce vrei sa iti rupi iar mana! si din astea.si acum o saptamana am vrut sa ma duc la pitzza cu o prietena. si mama nu ca ce sa cautati voi la pizza etc.si decateori ii zic ca m-am plictisit ea zice invata! si totusi nu am note proaste ba din contra.bine am si o varsta mai micuta dar totusi ma deranjeaza chestia ca pe ceilalti ii lasa si pe mine nup. deci ce sa fac?

10 răspunsuri:
| DidudicaDi explică:

Va rog stiu ca a mai fost pusa*nu stiu) dar ma rog daca ar mai fi fost pusa eu sunt in aceeasi situatie.

| EllaC a răspuns:

Ce varsta ai ?

| DuReX a răspuns:

Cati ani ai?

| Violent a răspuns:

Incearca sa o faci sa inteleaga cit de important este acest lucru pentru tine. Spune-i ca nu te va putea tine vesnic in casa, ai si tu nevoie sa fii libera ca sa nu treaca adolescenta in zadar, ca apoi vei regreta si vei spune ca viata a trecut pe linga tine.Eu am o vorba:te-ai gindit toata viata cum sa faci sa iti fie bine, asta cind toata bucuria a trecut pe linga tine.Si mai inceraca sa o pui pe mama ta in locul tau si s-o intrebi cum e si apoi sa se gindeasca la tine.

| buubuletsss a răspuns:

Nu faci nimic, ce varsta ai? Eu am destui ani si inca imi mai spune maicamea la ce ora sa fiu acasa, nu mai tarziu de 10 laughing) nu-ti mai ocupa timpul cu "vai nu ma lasa mama" cand vei fi mamica ai sa fi la fel...maica-ta nu o zice cu rea intentie. o spune pentru binele tau, pentru viitorul tau. Iesi ziua, stati si voi in parc si toate cele. A! si chiar nu mi se pare in oridine sa dormi la un baiat acasabig grin mai ales ca spui ca esti micuta. Sper sa intelegi la ce ma refer :*

| xRos3 a răspuns:

Spune-i ca esti deja mare si spune-i ca toti rad de tine ca nu te lasa niciunde.si te simti naspa.si spune-i ca nu o sa faci nimic rau daca te lasa.si in + la baiatu ala ii zici ca o sa fie parintii acasa.etcbig grin
hai si la mine pls

| anad a răspuns:

Cred ca ai cam 10-11 ani si mi se pare normal sa nu te lase inca sa umbli singura sau cu vreo prietena de varsta ta pe care nici nu o cunosc bine. Sunteti inca mici, influentabili si prea expusi la destule pericole in ziua de azi. Cauta-ti prietene care stau mai aproape de tine, du-le des acasa sa le cunoasca bine parintii tai si poate cu ele te vor lasa din cand in cand mai libera.

| DidudicaDi explică:

Azi vad si eu raspunsurile si pentru totii de petpu nu mai puneti raspunsuri inutile(Cati ani ai_ ptca :
1.Nu scrieti corect!
2.Am spus aproape la toate intrebarile cati ani am
3.Cine imi zice proasta va fi asa:
Prost(a)

| SideClickFTW a răspuns:

Deci daca esti mai mic de 14 ani ar fi bine sa asculti de mama ta pana mai cresti

| DanXtrem a răspuns (pentru DidudicaDi):

Ce ba piticule tu scrii corect?