| Luanaale a întrebat:

Curand voi calatorii cu trenul 13 ore... Daar merg singura si nu stiu ce as putea sa fac in afara de a sta pe Facebook pentru ca nu am laughing sooo va rog din suflet dati-mi niste sugestii! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Citește o carte/revistă, completează integrame/sudoku, ia-ți niște căști, telefonul și ascultă muzică, o să și adormi la un moment dat :]]. Nu uita să-ți iei și ceva de ronțăit, dacă ai noroc poate dai de cineva cu care să faci și conversație (depinde cum sunt compartimentele) și nu te vei plictisi așa tare. O să cam amorțești pe scaun așa că uneori poți ieși pe culoar să te dezmorțești puțin, te mai uiți pe geam, admiri peisajele...etc.
Succes!

| Luanaale explică (pentru Yukidaruma):

Multumesc mult pentru sugestii!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ia-ti 2-3 carti cu tine. Eu anul asta am venit de la Cluj la Bucuresti cu trenul si, pe drum, am citit aproape 600 de pagini. A fost superb, eram atat de fericita!

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru Brigaela):

Buna ziua! Va felicit pentru rankul dumneavostra in TPU. V-am vazut la multe intrebari ca ati raspuns. SI v-am vazut pana si la intrebari din 2010 ca ati raspuns. Felicitari. Rareori gasesti o persoana care sa raspunda calumea si detaliat si de atatia ani.

| Brigaela a răspuns (pentru GeorgeBerbec):

Multumesc

| mihai69 a răspuns:

Citit, ascultat la radio, dezlegat integrame, rebus, sudoku, carte de colorat etc.
Nu e rău nici să ai un aparat foto și să faci poze pe drum, la locurile interesante pe care le vezi, ca să poți apoi povesti prietenilor despre voiaj.

| K0sti a răspuns:

Voi calatorii?
O carte de romana!

| anonimg a răspuns:

Nu uita sa ai asa ceva cu tine: http://www.emag.ro/acumulatori/c
Iar daca este sa iei o carte buna, cauta una scrisa de Ben Carson.

| 1Q a răspuns:

Iti recomand sa iti cumperi bilet noaptea, pentru ca asa o sa poti dormi si o sa treaca timpul mai repede, iar cand o sa te trezesti o sa fi ajuns acolo sau macar mai aproape de destinatie

| Salontanul a răspuns (pentru 1Q):

Sa-si ia bilet noaptea ca poate ramane fara bagaje!

| EmmaEma99 a răspuns:

SA citesti o carte, SA desenezi, te bagi in vorba cu cineva, etc

| MaxcraftMD a răspuns:

Incearca sa comunici cu oamenii din tren sau sa dormi daca e noaptea sau sa te joci in telefon sau sa stai sa te uiti pe geam.