| RobY_3853 a întrebat:

Buna:dau funda
Doresc sa ma duc de 1.2.3 mai la Poiana Marului caras-severin, cu cortul.Ati mai fost,este unde sa ne instalam cu corturile,e frumoasa zona,sunt cate ceva de vazut de vizitat, sau mai frumos e la 3 ape?
Multumesc

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La cum se anunță vremea, nu prea ar fi de cort.
Am fost la Poiana Mărului, dar am stat la o pensiune. Zona e superbă, dar în afară de stat pe malul lacului sau de mers pe jos în drumeții nu ai mare lucru de făcut. Poate doar să dai la pește. happy
Distracție plăcută, oriunde alegi să mergi!

| SkyPilot a răspuns:

La Poiana Marului nu e mare lucru de facut, plus ca pe Muntele Mic probabil ca nu ma e zapada de schi dar e destula si uda cat sa fie neplacut de umblat.
Daca tot esti aproape de Resita, gandeste-te sa mergi la Valiug, la Pestera Comarnic (pui cortul pe pajistile de acolo) sau in Cheile Nerei.
Atentie ca de 1 Mai, daca e soare, ies deja viperele in zona Aninei!